Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ennyire fontos az, hogy...

Miért ennyire fontos az, hogy mindenáron jobban nézzünk ki a másiknál?

Figyelt kérdés

Nem ez az első alkalom, hogy ez megtörténik velem, de sohasem értettem a miértjét annak, hogy miért annyira fontos, hogy a saját barátnőnk "legyőzzön" minket öltözködésben. A minap történt, hogy egy barátnőm részéről egy új társaságban egy összejövetelre voltam hivatalos. Megkérdeztem tőle, hogy mit illik felvenni, ki kell-e öltözni. A válasza az volt, hogy áhh semmi különleges, egy farmer, egy póló bőven elegendő. Amikor találkoztunk pedig azt látom, hogy rajta magas sarkú cipő, leggings meg ilyen nagyon csinos kötött ruha van. Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért nem szólt, hogy ilyen csinin kell menni, akkor azt válaszolta, hogy én nagyon csinos vagyok így is. A társaságban amúgy mindenki más is ilyen nagyon szépen volt felöltözve. Én sem néztem ki slamposan, de mégis nagyon rosszul éreztem magam. Ez sajnos nem az első eset. Egy másik nő ismerősömmel is jártam már így. Sőt, mások is számoltak már be ilyenről. De sosem tudtam megérteni, hogy ez miért jó. Nem olyan rettentően fontos az öltözék, illetve nem mindig; de szeretek az alkalomtól függően csinos lenni, de a jóhiszeműségem miatt párszor már felültettek.


Veletek történt már ilyesmi?

22L


2010. okt. 18. 17:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Evolúciós biológia 101. A nők egymással versenyeznek, mert a legjobb férfit akarják megkapni. A férfiak sokkal kevésbé versenyeznek, egyrészt mert a vadászathoz kooperáció kell (szemben a bogyószedéshez, amit egyedül is lehet csinálni), másrészt meg mert a férfi programja nem a legjobb nő megszerzése, hanem minél több nő megszerzése, amiben nem zavarják folyamatosan egymást. Mármint így volt az őskorban, de ez máig érezteti a hatását.


Azt jobb, ha megszokod, hogy a nők között élethalálharc van az elsőségért, és ebben minden eszköz megengedett, tehát a félreveztés is. A férfiak is versenyeznek, de jóval tompábban, mert számukra a barátság is érték, sőt adott esetben nagyobb érték, mint a nők, akik jönnek, mennek.

2010. okt. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!