Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki szegény az már boldog sem...

Lacikaaaaa kérdése:

Aki szegény az már boldog sem lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
19 éves vagyok (fiú) tele sok reménnyel mivel azt tapasztalom hogy minden nőt/lányt csakis az érdekli hogy legyen az embernek pénze. Tudom mindenki mondja hogy de az értékek fontosak,csakhogy egy olyan emberrel mint én (szegény és semmit sem fog tudni felmutatni mert a családja szegény),senki sem tervezi még a jövőjét sem. Olyan okokkal mint például az anyagi biztonság. Így még nem tudni semmit sem hogy egyáltalán lesz-e anyagi biztonság hiszen még nagyon fiatal vagyok,de ennek ellenére azt kapom hogy nem bízik bennem senki sem. Sem a párom sem a barátaim.Nem tervezhetek,és nem számíthatok arra hogy azzal akivel elképzelem az életemet velem lesz mert néha érezni vélem abban amiket mond hogy: (durván lesarkítva): ha nincs pénzem ne is számítsak semmire. Nem pont így csak durván lesarkítva ez lenne a lényege.Hiába mondja akárki hogy én milyen értékes ember vagyok, meg ilyesmi de velem élni meg senki sem akarna.. Ilyenkor merül fel bennem a kérdés hogy:aki szegény az nem lehet már boldog sem? :/
2010. nov. 20. 19:48
 1/10 anonim válasza:
100%

Nekem az első pasim szintén ilyen "szegény" volt. Ő azt mondta elege van belőle, 18 évesen kirabolt egy szórakoztató üzletet, és 3 évre lecsukták. Szerinted megérte? Ennyi időt elfecsérelni az életéből pont a legszebb éveket? Csak mondom, nehogy ilyesmi megforduljon a fejedben...

Szerintem aza lényeg, hogy amire nagyon kell, arra legyen pénz, és idővel mikor majd dolgozol, minden megoldódik.

Tudom, hogy nem lehet könnyű neked.

2010. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, akinek csak azért nem kellesz, mert nincs sok pénzed, nem is érdemes foglalkozni.

Mondhatni, nem érdemel meg.

2010. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Javaslom: ha van szakmád, akkor dolgozz rendesen, sokat, amennyit bírsz, mert fiatalon könnyebb. Spórolj, amennyit csak tudsz. Nem kell minden héten elverni a kocsmában, játékteremben, mcdonalds-ban, vagy nem tudom még hol 20-30 rongyot azért, hogy jól érezd magad.A cigi havonta 20-30 rongyot elvisz, ha nagyon belemerülsz. Nem azt mondom, hogy te ezeket csinálod, ezek csak a lehetséges buktatók az előre jutásban. 8-10 év kemény munkája elég kiugrási lehetőség. Hosszúnak tűnik, az is, sok mindenről kell lemondani, de megéri. És mire révbe érsz, nem akkor kell görcsölnöd azon, hogy nincs semmid. 30 éves korodban majd visszatekintesz és azt mondod, hogy megérte a sok munka. Te "nyugodtan" hátradőlhetsz, amíg korodbeli emberek azzal vannak elfoglalva, hogy megteremtsék maguknak dupla erőfeszítéssel azt, ami neked már meg van. Tapasztalatból mondom. Ha tudatosan éled a fiatalságodat, akkor viszonylag nyugodt közép- és öregkornak nézhetsz elébe. Hidd el az a 10 év nem sok azért a többi 40-ért.
2010. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Így igaz! Nem érte meg,szerintem sem. Csak elkeserítő ez az egész...Nem tudom mit tegyek.Úgy érzem sose lesz belőlem így semmi sem.
2010. nov. 20. 20:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Semmi ilyen káros szenvedélyem nincs és meg fogom fogadni a tanácsod! Köszönöm szépen!
2010. nov. 20. 20:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Mihez értesz? Egyébként az a lány tényleg nem érdemel meg téged. Hidd el, rengeteg lány van, akit nem a pénz, hanem a személyiség érdekel.

A boldogság meg nem azon múlik, mid van, hanem hogy amid van, azzal vajon boldog vagy-e? Vagyis a boldogság egy lelki állapot.

Én ismerek gazdag családból származó kallódó fiatalokat, akik jó dolgukban azt sem tudják, mit csináljanak. Üres az életük, pedig mindenre van lehetőségük. És mivel ilyen azé életformájuk, a személyiségük sem fejlődött ki rendesen. Hidd,el,szerencsés vagy, hogy küzdened kell, ember lesz belőled.

2010. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Jelenleg tanulok. Mindenhez értek,próbálom fejleszteni is magam. Olyan szakmát tanulok amiben jó pénz van. Küzdök mindig és az utolsó hozzászólását is értékelem,és egyet is értek veled tényleg jobb az ha küzd az ember..
2010. nov. 20. 21:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Helyes, ha tanulsz és képzed magad és nem vered el a pénzed, akkor bízz magadban, adj időt magadnak!
2010. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nahát, képzeld el, nekem a hátterem lévén lehetne egy csomó pénzem, olyan ruhákban járhatnék, amilyenekben akarok... és mégis leszarom az egészet és nem reklámozom magam. Hasonló, lejárt szavatosságú korban vagyok (18, nem volt még barátnőm, se semmi más). És akkor is leszarom a pénzt, és fogom is mindig. Gáz az, ha egy csajt az érdekel. Téged megnyugtatna talán a tudat, hogy van barátnőd, de csak a pénzedért van melletted? Nem tudom, te hogy vagy vele, én úgy kib*sznám, hogy repülne. Engem szeressen, ha a pénzbe szerelmes, akkor dolgozzon bankban vagy érmemúzeumban.

Egyébként egy jó tanács (már ha elfogadsz ilyet olyantól, aki fiatalabb és még bénább is): felejtsd el a nagy papolásokat az értékekről. A csajok is csak az ösztöneik után mennek, szard le, mit mond a szájuk. Akármelyik "rosszfiúnak" meg izompacsirtának odaadják magukat, mert az "annyira helyes", aztán néznek nagyokat, ha otthagyják őket.

2010. nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát persze, a férfiakra mondják legjobban hogy ösztönlények közben a nők is ugyanannyira azok mint mi...csak ők ezt mélyen tagadják..
2010. nov. 26. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!