Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ennyi rengeteg...

Miért van ennyi rengeteg abortusz?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy még mindig minden harmadik magzatot megöleti az anyja. Én ezt egyszerűen nem bírom felfogni. Ma már annyiféle olcsó védekezés van. Miért csinálják ezt az emberek? Ha a magzatot nem tisztelik, legalább a saját testüket megkímélhetnék egy ilyen durva, primitív beavatkozástól.
2010. nov. 30. 19:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt a ma esti RTL híradóban egy nő, aki abortuszra várt. A hangja mint egy 15 évesé, és amikor megszólalt, egyértelmű volt a nemzeti hovatartozása. A cigánycsaj a gyereket azért vezeti el, mert az apa már összeköltözött valaki mással.


Az abortusz legnagyobb oka igenis a fiatalok ismeret nélküli szexelése (lásd. csak itt a szexualitás téma némely kérdéseit) és a pénztelenség, főleg itt Észak-Magyarországon. Ha szegény vagy, kérhetsz részletfizetést, vagy fizetés alóli mentességet (na így már rögtön olcsóbb, mint 3 havonta 14.000 Ft). És a 3. kategória, akit nem is érdekel.

2010. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
45%

Azok, akik már sokadjára mennek abortuszra, azok nem gondolnak bele, nem érdekli őket, hogy mi történik azzal a kicsi lénnyel, aki bennük növekszik. Egyszerűbb elvetetni, mint védekezni, felelősségteljesen élni szexuális életet. Ha "baleset" történik, lusták elmenni esemény utáni tablettáért, de sokszor olyan is van, hogy túl fiatalok, és fel sem fogják, hogy mennyit kockáztatnak azzal, hogy a fiú csak "vigyáz".


Lel lehet zigótázni a magzatot, de senki nem tudja pontosan, meddig "csak" zigóta, és mikortól érző lény. 12 hetesen már egészen biztosan az. Lehet nézni abortuszfilmeket, a Néma sikolyt például szívből ajánlom mindenkinek, aki nem hiszi, hogy a magzat is érez. Mellesleg mindenkivel kötelezően megnézetném, aki abortuszt készül végeztetni.


30 éves vagyok. SOHA nem volt abortuszom, nem is lesz. Két éves a fiam, most még egyetlen gyerek. Nincs olyan, hogy valaki "véletlenül" esik teherbe. Csak felelőtlenség, nemtörődömség van.


Velem is történt már baleset. A gumi kiszakadhat, a tablettát elfelejthetjük bevenni. Ha kimarad a tabletta, lehet gumit használni pár hétig. Ha szakad a gumi, lehet menni esemény utáni tablettáért. Ugyanis nem mindegy.


A napokban láttam a Naplóban műsort az abortuszról. Az a doki beszélt, akinél én is megszülettem. Borzasztó belegondolni, hogy amíg engem életre segített, sok magzatot viszont a halálba küld...

2010. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Sajnos még az is ott van, hogy hiába világosítja fel az anyuka a lányát, hiába fogadja az meg, hogy nem teszi meg védekezés nélkül, ha a szülők még csak nem is sejtik, hogy a gyerekük, milyen korán kezd el nemi életet élni. Sajnos manapság már elég korán kezdik átlagban a fiatalok(tisztelet a kivételnek). Gyakorlatilag alig van olyan 14-15 éves, aki még szűz lenne. Addigra túlesnek rajta. Vagy szerelemből, vagy csak kíváncsiságból, mert a korosztályuk ezt kívánja. És ez a legszomorúbb. Ilyenkor jön az, hogy ha gumi nincs kéznél(vagy nem szereti a fiú), akkor eljuttatja a lányt is olyan állapotig, hogy kívánja a szexet, majd annyira elragadja őket a hév, hogy megteszik védekezés nélkül. Aztán persze jön, hogy ő tud vigyázni... Vagy a másik, hogy addig gumit használtak, de a fiú felajánlja, hogy próbálják ki anélkül, hisz az milyen jó... Igen, jó, de ahhoz kell akkor más védekezés. A megszakításos védekezésre nem szabad alapozni. Emlékszem, barátnőm is kis naiv lány volt, annyira szerette a nála kb. 7 évvel idősebb pasast, hogy folyamatosan lefeküdt vele óvszer nélkül(tabletta kizárva, hisz anyuciék szerint a kislányuk még szűz). Soha nem felejtem el, hányszor láttam a rémült, riadt arcát, a könnyeit és a félelmét, hogy vajon megjön-e neki... Vette a terhességi teszteket, és szinte pezsgőt bontott, ha megjött neki a havija. Mindezt néhány kellemes percért... Tehát sokszor a "tapasztalt" pasi viszi bele a partnert a védekezés nélküli szexbe, aki meg van olyan buta, hogy bele sem gondol a következményekbe. Fiatal lányoknál tabletta ugye kizárva meg hát otthon nem is merné elmondani, hogy ő már szexuális életet él. A fiatalabbak igazából sokszor bele se gondolnak, milyen következmények lehetnek. Félreértés ne essék, én sem vagyok idős és persze a tizenévesek közt is sok normális felfogású van, csak sajnos egyre több ez a kategória, amit vázoltam.
2010. nov. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
72%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:02


"nem azon hogy ha korán észreveszik a terhességet akkor egy még nem dobogó szívű zigótát kivesznek..."


Nem nagyon akartam beleszólni, de ez azért így ebben a formában elég nagy tévedés. Mire biztosan kiderül a terhesség, kb. 6 hetes a magzat. Addigra már dobog a szíve. 12 hetes korig veszik el, addigra már mindene kialakult.

2010. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
93%
Még annyival kiegészíteném, hogy vannak egészen olcsó fogamzásgátló tabletták is. Azt hiszem 3 ezer ft körül van 3 hónapra a legolcsóbbak egyike. A drágábbak is 6-7 ezresek. És ez már mind alacsony hormontartalmú. Lehet mondani a dokinak is, hogy az olcsóbb árkategóriájúból keressen neki megfelelőt.
2010. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
40%

Mellesleg mindenkivel kötelezően megnézetném, aki abortuszt készül végeztetni.


Igen én is ezt tenném. Meg kéne nézetni és a pasikkal is. Én a suliba a tanárnőmet megkértem, szerezze be a filmet és megnéztük az osztállyal. A fiúkat is elborzasztotta és a filmben is említésre került orvost aki a film megtekintése után nem vállalt több abortuszt!!!


Durva film, de én is ajánlom mindenkine a yutube-n mg lehet nézni, fenn van magyarul is.


Én nem tudom, hogy hol lehet 14 ezerért fogátlót kapni én a 3 havit 3200 ft-ból megúsztam!

Lehet gondolkodni!

22/N és nem volt abortuszom.

2010. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Leiah-nak üzenném,hogy van olyan ,hogy véletlen teherbe esés egy fajta gyógyszertől estünk teherbe barátnőmmel ő megszült azóta én méhen kívüli terhes lettem de nem hitte el az orvos hogy baj van csak mikor a mentő az utcáról vitt be utána nem szedhettem gyógyszert azt mondták soha orvos ajánlotta a pharmatexet kitaláljátok mi lett a vége???és az is méhen kívül.jó az hogy méhen kívüliek a terhességeim az én egészségügyi problémám de maga a terhesség meg a csodaszereké..ezért nekem senki ne magyarázza meg hogy mindenki felelőtlen meg rossz életű meg neveletlen meg ez meg az akivel megtörténik...mellesleg férjjel párral közösen nem nehéz szülni még szar anyagi helyzetben sem egyedül mikor a pasid meg még el is hagy mikor kiderül már nem annyira...nem kell midnenkit egyaránt elítélni.mindenki addig ítéli el ilyen hangosan amíg nem kerül olyan helyzetbe...ezer és egy oka lehet egy abortusznak nem csak az hogy felelőtlen volt és nem vállalja a felelősséget
2010. nov. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Egyszerű huszonéves !

Az az orvos hogyhogy nem vállalt több abortuszt a film megtekintése után ? Hát nem élőben látta azokat a dolgokat előtte ? Ez marhaság... Majd egy film fogja elborzasztani, amikor már elvett egy pár magzatot.


Azért, mert a 13-15 évesek körében menő a szex, a cédekezés már kevésbé.

2010. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló 3 hónapra 14 Eft.


Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 34%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:03


A fogamzásgátló ára 3 hónapra patikától függően 5-7000 Ft.

Lyndinette.

És ez még nem is a legdrágább.

És az elérhető egyik leg"szolídabb" megoldás, ami a mellékhatásokat illeti (én konkrétan semmit nem érzékeltem).

Nem tudom, te mit szedsz 14000-ért.

2010. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

az előző vagyok a pharmatexes véleménnyel..az inkubátorokról meg annyit hogy nekem anyukám árvaházban nőtt évekig és hiába került a lehető legjobb családhoz mégis egész életében ott volt a miért??!! és a hazai törvények szerint amit nem tudok pontosan de azt tudom hogy évekig tart így már egy kis gyereket fogadhatsz magadhoz nagy átlagban nem ici pici babát ezekben a gyerekekben ott lesz a miért nem kellett a szüleinek akárhogy szeretik.ha nem fogadják örökbe mi lesz vele? ezen kell gondolkozni9 nem azon hogy ha korán észreveszik a terhességet akkor egy még nem dobogó szívű zigótát kivesznek...én sem pártolom nehogy azt higgyétek de gondoljátok már át..aki családban nőtt fel jóban ráadásul könnyen mondja hogy adja örökbe...sok gyerek aki ott él inkább meg se született volna nem ok nélkül...


Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 82%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 20:02


De gondolom, mégsem gondolod úgy, hogy anyukádnak jobb lett volna inkább meghalni, mielőtt megszületik. Nyilván ő sem gondolja így (és ez az igazán lényeges), hiszen azóta sem lett öngyilkos.

Bocsánat, ez nagyon brutálisan hangzott, tudom, de ez egy nagyon gyakori érv, és én nagyon furának találom. Persze, ha születésem előtt választhatnék családot, nyilván egy minél harmonikusabbat választanék. De ha a halál és egy utolsó alkeszverekedősapás putri vagy netán az állami gondozott sors közül kéne választanom, nálam tuti nem a halál lenne a befutó. Persze ezt mindenki maga tudja.

2010. dec. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!