Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet egy ilyen emberrel...

Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? Vagyis hogyan? Mi a véleményetek? Egy nem "szokásos" kábszerbeteg esete .

Figyelt kérdés

Szóval kb. Dr House-hoz tudnám hasonlítani, egy 4 diplomás, jelenleg is elég magas pozíciót betöltő emberke, de hát a qurva drogot nem tudja letenni (és nem csak fűről van szó, annál komolyabb a dolog). Na most nem, egyszer elment már pszichiáterhez, ide-oda, de aztán vagy pofánröhögte vagy az illető szakember jelentette ki maga, hogy fogalma nincs, mit lehetne tenni. "Sajnos" olyan szinten van tisztában mindennel, hogy X és Y receptor hogyan módosul stb, hogy maga az addiktológis is csak les.


Tehát egy extrán ritka értelmes emberről van szó, egyetemen is tanít, azt hiszem 2 doktori fokozata is van, azaz úgy összképet tekintve nem az a szokásos drogos kategória (ja és kollégáis is tudnak róla, de valahogy szemet hunynak a dolog fölött). Napközben pörög, tevékenykedik ezerrel, de estére kész van mindig. Na reggelre meg megint friss, és indul elölről ez a körforgás.


Nem tudom ezt meddig lehet csinálni, de durva nagyon, és ezt ő is belátja, csak éppen kiutat nem lát ő sem. Elszakadni nem tud, mert olyan pozíciót tölt be, hogy ha kiesik csak 2 hétre, akkor abból bajok lennének.


Mi a véleményetek?


Megy ameddig megy, aztán egyszer végleg kész lesz?

Számomra egyszerűen hihetetlen.


(szándékosan tettem ide a kérdést, és nem az eü-be)


2010. dec. 15. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Na idefigyelj. Ne akard meggyógyítani, ne akard megváltoztatni, ne akarj csinálni semmit. Én tisztelem abból amit leírtál, sőt mi több én is szeretnék ilyen lenni, szeretnék olyan lenni mint House és kezdem belátni, hogy ez drogok nélkül valóban nem megy. Olyan szinten be vagyok lassulva, fáradt vagyok, hogy az valami hihetetlen, a saját képességeim 30%-át tudom mutatni a külvilágnak, a belassulás, fáradtságnak köszönhetően.

Miért MIT KELLENE csinálnia? Éljen úgy mint a többiek "normálisan"? Legyen családja, pár gyerek, majd haljon meg. Ebben mi lenne az érdekes? Inkább drogozva hozom a maximális teljesítményt 20-30 évig, mint, hogy egész életemben vegetáljak nap-napot halmozva...

Igen is nézz fel rá, és Dr.House-ra is, mert amit ők csinálnak azt lehet nevezni ÉLETNEK. Amit jelenleg én csinálok azt nem...

2010. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
figyelj, tegyük fel, én nem akarom meggyógyítani, na de ebbe bele fog halni, másrészt ő maga is nagyon rosszul van már estére ..., az más kérdés, hogy napközben 10 ember helyett is pörög, na de .... sztem, pörögne a szer nélkül is ő, csak ez valahogy becsúszott neki
2010. dec. 15. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem pörögne annyira szerintem. A szer (nevezzük drognak) csak közömbössé teszi amitől még jobban fog menni neki a munka.

Mind meghalunk. Vajon mi a jobb, vén trotty ként elmeszesedett aggyal, átélve hogy évről évre butulunk, majd végül agyvérzés vagy szívinfarktus és egy unalmas családi temetés, vagy még az sem.

VAGY a karriered csúcsán elszállva, nap mint nap a fellegekben járva egyszer csak kihunysz.


Én a másodikra tippelek. Persze lehet továbbélni, de garantált lesz az unalom és a saját maga tönkretétele.

Én mondjuk még mindig rosszabbul érzem magam, bennem van ez a tudásvágy a minden megismerése felé, de valahogy bent marad és soha nem tudom kiadni, félelem, önbizalomhiány és a külső hatások leláncolnak. Olyan érzés ez mintha egy cserebogárként úgy élnél, hogy belül bálna vagy... azt hiszem soha nem találok nyugalmat.

2010. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó hát értelek én na .... és valóban 10 ember helyett él tulképpen, csak annyi itt aprobléma, hogy meszesítő hatása van, és jó esélye van egy korai infarctusra (pl)
2010. dec. 15. 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen ez benne van a pakliban. Egyébként mi a szakterülete?

(nem hinném, hogy gyakorizik, meg ez a kérdés már jóval hátraugrott, úgyhogy nyugodtan megmondhatod.)

2010. dec. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát ki tudja... volt már h meglepődtem ...

értem amit írsz, és igazad van végül is persze, csak hát nem is tudom, baromi nehéz kérdés


szakterülete? jó kérdés ... az a vicc, hogy még iü. pszichiáter szakértő is ... de több helyen tanít, bár így ennyi dolog után se tudja abba hagyni a folyamatos képzést úgymond, mert éppen belefogott egy harmadik doktori képzésbe, és ott is veri a bandát, ez most éppen szociológia, de az alap orvosi végzettségen kívül van neki klinikai pszichológia, közgazdaságtan, informatika diplomája biztosan, de még van egy, azt nem tudom, léneg h olyan emberke, akinek tudod sehl nem igazán mernek ellentmondani, bár egy addiktológus egyszer jól megfogalmazta a problémáját, mert azt mondta neki, hogy "túl okos ahhoz, hogy csak úgy leszokjon" :-XD

Most ez vicces, de trényleg így van ....

2010. dec. 16. 07:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Ehhez azért kell egy bizonyos mértékű határozottság is, rengeteg olyan ember van aki tudna, csak visszafogják, vagy úgy reagál a külső ingerekre, hogy nem merít belőlük elég önbizalmat.

Egyébként az lejött nekem, hogy te nő vagy, az illető pedig férfi, és valamilyen szinten neked bejön az amit csinál, tetszik neked, de nagyon kevésnek érzed magad hozzá és félnél is.

2010. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ő férfi igen, de bevallom, a felét nem értem annak, amit írtál
2010. dec. 16. 18:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedig nem is írtam olyan bonyolultan és még be sem töltöttem a 18-at, valahol kamatoztatnom kellene ezt. :D

Egyébként te valami rokona vagy? Vagy honnan ez a sok alapos ismeret?

2010. dec. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!