Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ítélik el sokan a...

Miért ítélik el sokan a zenészeket?

Figyelt kérdés
Sok ilyen kérdést olvastam itt is, sőt magam is zenész vagyok és ilyen körökbe járok. Ami miatt megkérdezem, az egy olyan kérdés, amit itt olvastam, hogy egy lányt a szülei más pályára szántak.
2010. dec. 26. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ki ítéli el őket? Meg milyen zenészeket?

Én is zenész volnék eredetileg, soha senki nem ítélt el érte. Komolyzenéről van szó.

Ellenben az ilyen "lejátsszuk a magic four chordsot és kész is a szuper szám" típusú zenészeket én sem tartom túl sokra..

2010. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a féltékenység miatt. A művészekről feltételezhető csak iagzán, hogy megadatott nekik szerencse, bátorság, merészség stb miatt, hogy valóban azt csinálják, amik legmélyebben ők. Szerintem sokan vannak, akik ezt érzik, és irigylik azt a vélt szabadságot, amit a művészélethez kapcsolnak.Vagy félnek ettől a szabadságtól, megijednek a kevésbé kontrollált élet lehetőségétől is.
2010. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán haszontalannak tartják őket.
2010. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

A rockzenészekre gondolsz? Vagy vegyes?

Ha valaki rockzenésznek készül megértem főleg a szülői ágról az aggódást persze ez sem jelent minden esetben rosszat. Attól, hogy valaki drogos még lehet jó ember de én is elítélem az efféle viselkedést. Meg nem feltétlenül jár ezzel a kettő. Vannak akikből az irigység szól, mert nincs meg a tehetségük a zenéhez vagy, ha meg is van nem adatott meg a siker és inkább lehordják őket.

2010. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kifejthetted volna bővebben is...


A rockzenészeket szokták leginkább elítélni és sok nő is negatív véleménnyel van róluk, a hűséget illetően.

Nem tudom, nekem nincs bajom velük.


Amúgy pedig általánosságban azt vettem észre, hogy nem csak a zenészekre néznek ferde szemmel, hanem akármilyen művészemberekre is. Több művész ismerősöm van, aki vagy fest vagy zenét ír stb. Ők nem fizikai munkát végeznek, ezért valahogy úgy vannak vele az emberek, hogy ez nem igazi munka. Ezzel nem kell foglalkozni. Én szellemi munkát végzek, az ötleteimért kapom a pénzem és én is ebben a negatív diszkriminációban részesülök, mert nem végzek kétkezi munkát. Ez van...

2010. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen zenészre gondolsz. Pl rockereknek van egy jellegzetes életmódja(ami hozzám is közel áll :D), meg vannak ugye a többé-kevésbé befutott mainstream zenészek akiknek a nemzetközi sztárok sztárallűrös életmódja az életcél. Személyesen is ismerek ilyet, szintén olyan körökbe jár. Na ez azért nekem is sok lenne.
2010. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Mert nagyon kockák és sokat drogoznak meg isznak
2010. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

A komoly zenészekkel nincs gond. Gondolok itt a klasszikus hangszereken játszó emberekre, akik pl. zeneakadémiára jártak, vannak céljaik. Azzal sincs gond, ha valakinek van egy együttese és rendezvényeken, esküvőkön fellépnek, keresnek folyamatosan lehetőségeket.


Viszont sok semmire kellő, "elgitározgató", saját magát zenésznek valló emberke van, akik semmi érdemlegeset nem tesznek le az asztalra és mindent arra fognak, hogy ők bezzeg művészlelkek, ők nem fognak fizikai munkát végezni vagy irodában dolgozni, mert abban nem tudnak kiteljesedni.

2010. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a klasszikus zenével foglalkozó zenészek elegánsabban hatnak. Azért ennek a dolognak van egy múltja. Nem mintha a rockzenének nem lenne, de ez talán "emészthetőbb" és jobban elfogadták az emberek. Másrészről a klasszikus zene régebbre nyúlik vissza, mint pl. a rock.


Egyébként az utolsó komment kapcsán eszembe jutottak a dj-k! Manapság minden második srác dj! Én már rosszulé vagyok ettől, mert amikor nem volt kapcsolatom és ismerkedtem (teljesen különböző helyeken), akkor is minden 4.-5. srác dj-nek mondta magát. Legtöbb ilyen ismerősömet a szülei tartják el, ők pedig mixelgetnek zenéket, de értelme nincsen... tisztelet a kivételnek.

2010. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Figyelj!Ha közlöd a lány szüleivel,hogy havi minimum 500ezret összeszedsz a fellépésekből,látják a nagy házad,a szép autót,esetleg egy koncerteden a nagy felhajtást,akkor egy rossz szavuk sem lesz,hidd el még büszkék is lesznek.

Egyéb esetben sima naplopó vagy szerintem is:D.

2010. dec. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!