Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális, hogy leoltanak a...

Normális, hogy leoltanak a Való Világ miatt?

Figyelt kérdés

Főiskolás vagyok, sokat tanulok, tehát komolyan veszem a sulit, és nem ún. büfészakra járok.

Viszont bevallom őszintén minden este nézem a Való Világot és a Barátok Köztöt. Nekem ez a kikapcsolódás, számomra érdekes, és kicsit kikapcsolja a külvilágot, ellazít.

És szoktak kapni az oltogatást a szerintem kissé sznob emberkéktől, hogy ők csak National Geographicot, meg Discoveryt néznek. Szerintem teljesen jogtalanul, engem őszintén szólva az érdekel, az a témakör, amiről a suliban tanulok, és nem az, hogy hogyan él egy antilopcsalád. Számomra ez se nem hasznos, se nem érdekes, se nem pihentető. A Discovery-t pedig azért nem nézem, mert különösképpen a műszaki dolgok (pl. hogyan épül meg egy böhömnagy teherautó) nem érdekel, és nem is pihentet.

Engem a Való Világ és a Barátok közt érdekel és pihentet, és nem butulok el ettől. Persze, amit ott hallok, az hamar ki is megy a fejemből, de nem is célom megjegyezni ezeket a dolgokat. Ha egy antilopos műsort néznék az is hamar kimenne a fejemből, de kevésbé szórakoztatna, mint mondjuk a Való Világ.

Egyesek ezért leoltottak a főiskolán, de én nem tartom szégyennek, hogy ezt nézem. Szégyen az lenne, ha mindenből bukásra állnék és 10 UV-m lenne. És ha nekem ez tetszik, akkor ezt is fogom nézni, mégha a sok discoverys és nationales sznob le is olt.

Most őszintén, nincs igazam?


2011. jan. 7. 16:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%

De, teljesen igazad van! Különösen azért, mert a natgeo meg a discovery is szinte csak valóságsókat ad, amire azt mondják, hogy ismeretterjesztő.

Ha téged ez kapcsol ki, akkor nincs joguk leszólni.

(engem meg úgy generálban untat a tv, nincs is)

2011. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%
Az igazat megvallva amikor szóba kerülnek az ilyen műsorok, én is bőszen tagadom, hogy nézem és szórakoztat. Olyan körökben mozgok, ahol az ilyesmit mélységesen lenézik. Ha pedig a főnök fél órában azt ecseteli, hogy mennyire utálja az ilyen műsorokat, akkor nem fogom megbeszélni vele azt, hogy az Alekosz most éppen kit akarna megfarkalni. Sajnos ezen műsorok szereplőinek színvonala azt is magában hordozza, hogy azt, aki nézi, ugyanolyannak fogják tartani. Ez nem feltétlenül van így, de mégis ez a tapasztalat.
2011. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%

én is így vagyok mint te kedves kérdező


ne törődj a beszólásokkal

2011. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok főiskolás, de én is nézem ezt a két műsort. És szeretem. Engem az uram oltogat miatta.

Egyébként a ValóVilág is olyan, mint a többi valóságshow. Mindenki tagadja, hogy nézi, de azért ismeri az összes szereplőt. Legalábbis a melóhelyemen az megy, hogy "Én nem nézem, mert az az Éva, meg az Olivér, meg ...." Ha nem nézi, vajon honnan tudja a neveket? ;-)

2011. jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

Akkor most elmondom én is a véleményem, utána nyugodtan le lehet pontozni nem érdekel különösebben.

Eleve a tv-vel vannak gondjaim, de még ott is lehetne normális műsort találni, na de Való Világ?! Azért eléggé más a véleményünk a kikapcsolódásról meg a szórakozásról. Én egy fárasztó nap után szeretek beletemetkezni egy jó könyvbe, ami még esetleg valami pluszt is ad. Az ilyen műsorok nézése teljesen értelmetlen semmivel sem leszel több tőle...sőt. Eléggé elszomorító, hogy ilyenekre igény van, ráadásul olyanok nézik akik később értelmiséginek fogják tartani magukat.


Egy végzős főiskolás lány

2011. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Én egy sulis-melós nap után egyszerűen nem tudok mást csinálni,csak sportolni és bambulni. Az agyam annyira fáradt,hogy k.rvára nem vágyom semmilyen kulturális müsorra.

Mondjuk most tv-m sincs,mert elromlott,úgyhogy sorozatokat nézek,de megértelek..

Nem hsizem,hogy egy normális felnőtt embert "elbutitana" akármilyen müsor

2011. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!

Azért azt szeretném hangsúlyozni, hogy ez a két műsor összesen mondjuk ha két órát tesz ki. Amellett én is gyakran olvasok könyveket (mondjuk nem szépirodalmat, mert az annyira nem szórakoztat), sőt szakmai folyóiratokat is, na meg Nemzeti Sportot.

De amellett szoktam futni, biciklizni és focizni is!

Szóval azért nem abból áll az életem, hogy hazaérek 5re és este 10ig folyamatosan a tévét bámulom:).

2011. jan. 7. 17:07
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Előzőtől kérdem,és miért baj az ha valakit nem az kapcsol ki mint téged?

Van akit a számitogépezés kapcsol ki,van akit a tv,könvy,futás,stb

én 9-10 óra ülés és olvasás után nem tudok könyvet venni a kezembe. Szóval sport utánatv,"antilopcsalád",barátokközt,dr house nekem mind1 csak ne kelljen gondolkozni mikor nap végére le van terhelve az agyam

2011. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Ja, és kedves főiskolás lány, nem pontoztalak le:).

Sőt én azt hittem, hogy szinte csak ilyen véleményeket fogok majd kapni.

2011. jan. 7. 17:08
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, valamikor nekem is csak ahhoz van kedvem, hogy bámuljak ki a fejemből! És mire ide jutok esténként, egy fárasztó nap után, nincs más a tv-ben csak VV meg BK. És pont ez a jó bennük, hogy nem ébresztenek magvas gondolatokat a fejedben. Én is sokkal jobban szeretem a tartalmasabb műsorokat. De attól nem lesz valaki se több, se kevesebb, hogy az antilop családot nézi. (Ami egyébként nagyon uncsi szerintem, annak érdekes csak, akit tényleg érdekel az állatvilág.) De például én nagyon szeretem a történelmi műsorokat, és a dokumentum filmeket, de esténként már csak a való világot tudom megemészteni. Ami pedig tényleg érdekel, azt hétvégén letöltöm és kipihenten megnézem, elgondolkozom rajta.
2011. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!