Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális, hogy leoltanak a...

Normális, hogy leoltanak a Való Világ miatt?

Figyelt kérdés

Főiskolás vagyok, sokat tanulok, tehát komolyan veszem a sulit, és nem ún. büfészakra járok.

Viszont bevallom őszintén minden este nézem a Való Világot és a Barátok Köztöt. Nekem ez a kikapcsolódás, számomra érdekes, és kicsit kikapcsolja a külvilágot, ellazít.

És szoktak kapni az oltogatást a szerintem kissé sznob emberkéktől, hogy ők csak National Geographicot, meg Discoveryt néznek. Szerintem teljesen jogtalanul, engem őszintén szólva az érdekel, az a témakör, amiről a suliban tanulok, és nem az, hogy hogyan él egy antilopcsalád. Számomra ez se nem hasznos, se nem érdekes, se nem pihentető. A Discovery-t pedig azért nem nézem, mert különösképpen a műszaki dolgok (pl. hogyan épül meg egy böhömnagy teherautó) nem érdekel, és nem is pihentet.

Engem a Való Világ és a Barátok közt érdekel és pihentet, és nem butulok el ettől. Persze, amit ott hallok, az hamar ki is megy a fejemből, de nem is célom megjegyezni ezeket a dolgokat. Ha egy antilopos műsort néznék az is hamar kimenne a fejemből, de kevésbé szórakoztatna, mint mondjuk a Való Világ.

Egyesek ezért leoltottak a főiskolán, de én nem tartom szégyennek, hogy ezt nézem. Szégyen az lenne, ha mindenből bukásra állnék és 10 UV-m lenne. És ha nekem ez tetszik, akkor ezt is fogom nézni, mégha a sok discoverys és nationales sznob le is olt.

Most őszintén, nincs igazam?


2011. jan. 7. 16:37
1 2 3
 11/28 emlya ***** válasza:
100%

De MINDEN EMBER MÁS!!!!!!!!!!!!

Valakik ez a kikapcolódá, és ez nem gáz!!!

Csak ne kösd az orrúkra.

2011. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Épp az imént írtam egy másik kérdéshez, hogy mennyire jó, hogy van ValóVilág a vizsgaidőszakban. Egy egész délutános fizikázás vagy matekozás után óriási felüdülés lezsibbasztani az agyamat. Szerintem semmi probléma nincs azzal, ha valaki nézi, aki ostoba az egy műsor nélkül is ostoba, aki meg nem, az nem fog az lenni, csak mert napi egy órát ostobákat néz.
2011. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

17:02

Szerintem nem kell kivetíteni a saját szokásainkat másokra is. Lehet, hogy neked az esik jól, hogy egy fárasztó nap után a könyv fölött görnyedsz, de lehet, hogy másnak nem ez jelenti a kikapcsolódást. Ne érts félre, nem leszóllak, mert én is szívesen olvasok, viszont ez még nem jelenti azt, hogy mindenkit ugyanaz tesz boldoggá.

Nekem személy szerint nincs semmi bajom a Való Világgal, sőt, ha tehetem megnézem minden nap. De ettől nem érzem magam kevesebbnek, esetleg butábbnak, és nem gondolom, hogy értelmileg visszafejlődnél emiatt.

A Való Világ egy fura műsor, amíg nem néztem én is azon a véleményen voltam főként, mint pl a kérdező környezetében élő leszólogatós emberek. Viszont amikor egyszer leültem megnézni, valahogy kikapcsolt, megnevettetett. Azóta ha van időm megnézem minden nap.


Ja, és hajrá Olivér :)

2011. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, hogy ilyen sokan felmerik vállalni, hogy nézik:). És szerintem ettől senki nem lesz butább! Maximum okosabb nem lesz tőle!

De lehet belőle pszichológiai és manipulációs érdekességeket tanulni, ki hogyan viselkedik ilyen környezetben, hogyan lehet embereket manipulálni, ilyesmik:).

2011. jan. 7. 17:28
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
Én nem nézem és teljesen megdöbbent, hogy vannak olyan értelmiségi emberek, akiket ez szórakoztat (és nem tudok belőle neveket, mint ahogy az egyik válaszoló említette..:) és a megasztárból meg az x-faktorból se tudtam, azt se tudom melyik műsor melyik adón megy/ment) de ha valaki ezt szereti, akkor felőlem nézze, engem nem zavar. Én is inkább discovery-t nézek (meg néha spektrumot és natgeot), sok "alfaja" van (science, travel and living, ID, world) ahol mindenki megtalálhatja a kedvencét, és ettől nem érzem magam sznobnak. Lesznobozni azt, aki csak az ismeretterjesztő adókat szereti, mert nem érdekli más a tv-ben ugyanolyan, mint téged leostobázni, mert ezeket a *szerintem* agyromboló műsorokat nézed. Ettől még kulturált emberek vagyunk és nem kiabálunk egymásra jelzőket csak azért, mert megnézünk/nem nézünk meg valamit..
2011. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni, amit végül az utolsó kommentetdben írtál is...

pszichológiai szempontból kifejezetten érdekes dolgok történhetnek ott. :)


Szerintem egy "agyilag" fárasztó nap után abszout érthető ha valaki ilyennel rágóztatja meg az agyát... mondjuk ezeket pont nem nézem, de viasat feleségcsere meg ilyen hülyeségeket néha igen.

2011. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
64%
Én ha agyilag fáradt vagyok, akkor belelapozok egy verses kötetbe, vagy egy drámába,tragédiába. Nem is tudom szinte, hogy mi a cselekmény(persze előtte már olvastam őket) csak a rímek és a választékos szókincs eltereli a figyelmem, és van olyan, hogy 50 oldalt eltöltök azzal, hogy az első oldal rímjén gondolkozom. Nekem ez a kikapcsolódás, ettől sem okosabb nem leszek, mint ahogy senki sem lesz butább attól, hogy mit néz a TV ben.
2011. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Örülök a válaszoknak:), számomra tényleg érdekesek.

Nem, én nem azokat sznoboztam le, akik Discoveryt éds Nationalt néznek, hanem azokat, akik azt nézik, és közben folyamatosan oltogatják azokat, akik Való Világot és Barátok Köztöt néznek, hogy ez mennyire agybutító baromság.

2011. jan. 7. 17:46
 19/28 anonim ***** válasza:
A Discovery meg a NatGeo sem olyan már, mint régen. Szenzációhajhász mind, és rémes ahogy 10 percenként reklámot raknak be.
2011. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Nagyon is igazad van, kerdezo. Ugy valaszolok, hogy nincs TV-m, a musorokat, amiket szeretsz, nem kovetem nyomon. Nem sznobsagbol, hanem mert nekem mas a pihenes (de teljesen megertem, hogy masnak meg mas tetszik).


Szoval:


En biztos, hogy a helyedben nem tartanam baratoknak azokat, akik ilyenert beszolnak neked. Az a lenyeg, hogy szorakoztasson es ha neked ez a pihenteto, ezt talalod erdekesnek, ezert senki sem szolhat meg. Mindenki mas, mindenkinek mas a kikapcsolodas. Megertelek, hogy nem erdekel, mi megy a tematikus csatornakon. Engem sem tudnak lekotni a tudomanyos temaju, szamomra tuldramatizalt, hatasvadasznak tuno musorok. Ettol nem nezem le, aki nezi, de en magam szamara pihenteto hobbit valasztok, te is ezt tedd. Ha neked ez a Baratok Kozt es a Valo Vilag, akkor maradj ezeknel. Nehogy mas miatt erezd rosszul magad! Aztan ilyen nagyszajuakrol, akik teged kritizalnak szokott kiderulni, hogy titokban nezik, lehet, hogyha rakerdeznel, hogy mi volt tegnap este a Discovery-n este 8-kor, nem tudnak, mert epp a Baratok Koztre kapcsolgattak at. Azok szoktak ilyen lekezeloen nyilatkozni, akik sznob-szindromasak. De miert jon fel ez a tema? Nem kell nekik beszamolni arrol, hogy mit nezel. En is jartam suliba, sosem kerdezte meg senki, hogy mit csinaltam tegnap este. Nem kell ilyen beszelgetesbe bekapcsolodni. Nem tartozik rajuk, hogy te mit nezel. Neked nincs okod szegyenkezni.

2011. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!