Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy albérlő...

Barbi5110 kérdése:

Hogyan lehet egy albérlő családot elköltözésre kényszeríteni?

Figyelt kérdés

A problémánk az lenne hogy nekünk van egy saját tulajdonú lakásunk. Felettünk albérlők laknak. Anya és 2 kiskorú gyereke. Nap mint nap játszóteret csinálnak felettünk. Már lassan 1 éve. Kihívtuk a rendőrséget többször is de nem érdekli őket csak azért is csinálják. Mi meg nem tudunk pihenni. Fáradtan járunk dolgozni stb.. !

Mi lenne az a dolog ami költözésre kényszeríti Őket?


2011. jan. 23. 13:58
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Képes lennél kilakoltatni egy egyedülálló anyát 2 gyerekkel? Azért, mert ők nem tulajdonosok, hanem albérlők, nincs kevesebb joguk ott élni, mint nektek.


És megsúgom, a jegyző sem fogja azért kilakoltatni őket, mert ti nem tudtok pihenni.



Igen! :)nagyon tisztában vagy a jogokkal látom! :)

Köszönöm az okoskodásod de nem kérek belőle! :)

További szép napot!

2011. jan. 23. 14:15
 12/33 anonim ***** válasza:
80%
Hát nézd..lehet, hogy a munkajog a területem, de azért ebbe is belelátok valamelyest...
2011. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Mehetsz a közös képviselőhöz, vagy a főbérlőhöz, elhiszem, hogy idegesítő, utálom a neveletlen kölköket, egy gyerekenek 9kor már rég ágyban van a helye, ráadásul illene megnevelni őket, hogy normálisan viselkedjenek, amikor panelba laktunk alattunk egy 7 gyerekes család lakott, reggeltől estig ment a mosógép, és a 3+2 kazetta, a gyerekek meg visítoztak, cigány purdé meg még neveletlenebb, tapasztaltam.

Nekem lenne szívem kilakoltatni őket, ha emberek között akar élni, nevelje meg a kölkeit, tanuljanak meg viselkedni.



Köszike!


Akinek munkajog a területe ( az előbb írta ) ezt tudnia kéne!!!!!!!!

2011. jan. 23. 14:17
 14/33 anonim ***** válasza:
92%

"A gyerekeknek nagy a mozgásigényük, és nekik nemtudod megmagyarázni, hgy ne rohangáljanak. Azért csinálnak játszóteret a lakásból, mert GYEREKEK. Náluk ez a normális."


Én is voltam gyerek, sőt a családban is van több gyerek, még sem csinál játszóteret a lakásból egyik sem, panelban egyértelműen nem szabad labdázni, mert még az 5. szomszéd is hallja pl., épp úgy ordítozni sem, egy ismerősöm van akinek a gyereke olyan szinten el van kapatva, hogy hozzászólni nem lehet az anyjáéknak, olyan rossz, hogy csak na, egy gyereket meg kell nevelni, hogy tudjon viselkedni (otthon is), fel kell öltöztetni a gyereket és le lehet vinni ilyenkor is a játszóra, nem -20 van kinn.

A közös képviselő, főbérlő rendre utasíthatja őket, sajnos kilakoltatni nem lehet az ilyeneket, pedig én is megtenném minden szó nélkül a viselkedni nem tudó egyénekkel. Én ha kell minden nap felmennék és dörömbölnék az ajtajukon.

Egyébként szeretem a gyerekeket, de a neveletlen viselkedni nem tudó kölköktől frászt kapok.

2011. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Nem a gyerekekkel van a gond, hanem az anyával. A jelek szerint ő nem nevelei úgy a gyerekeket, ahogy az elvárható lenne. A gyerek próbálja magát lekötni (úgy, ahogy tudja), azt, hogy ebből a szülő mit enged meg, és mit nem, az a szülőn múlik.

A jelek szerint nem viszi ki a gyerekeket, mert neki ez a kényelmes. Ettől a gyerek még gyerek, és ha nincs előtte megfelelő példa, és szükséges szigor, meg fegyelem, akkor lesz "neveletlen". De erről nem ő tehet, hanem a SZÜLŐ.

Gyanítom, ezt a konfliktust nem lesz egyszerű megoldani.

Ne a jegyzőhöz, hanem ügyvédhez fordulj.


Üdv!

2011. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj! A tulajjal beszélj. Nekem vannak lakásaim kiadva, ha valamelyik bérlőm nem tartja be a házirendet, a szomszédok értesítenek. Ilyenkor (szerencsére ritkán fordul elő, mert eléggé megnézem, kit engedek be, cigányt biztos nem engednék, mert tönkretennék a lakásokat) beszélek a bérlővel, utána nincs panasz. Ha mégse alkalmazkodik, (egy esetben fordult elő) írásban felmondok (a szerződésben mindig szerepel a felmondási idő,általában 15 nap és 2 hónap között szokott lenni), és ebben az esetben nem áll, hogy nem lehet kitenni az utcára, az a trv. az önkormányzati lakásokra vonatkozik. Az is rögzítve van a szerződésben, hogy a bérlő saját maga gondoskodik új bérleményről. Nekem mindig ügyvéd írja a szerződéseket, adózok utána, így nem áll fenn a veszélye, hogy nem költözik. Ráadásul kaució nélkül nem adok ki lakást, mert ha kárt tesz, vagy nem fizet, ebből tudom rendezni.

Szóval beszélj a tulajjal, nem tudom, merre laksz, de nálunk pl. rengeteg jelentkező van, nem kell attól félni, hogy üres marad a lakás.

2011. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
85%
jelentsd fel őket csendháborításért! Bemész a rendőrségre és kész. Garantáltan kussba lesznek utána. Teljesen megértelek,még elképzelni is rossz mi mehet ott...jogod van nyugalomban élni!
2011. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
100%
amúgy a kégli tuti nem számlára van kiadva, ahogy kellene...ergo simán adócsalásért is fel lehet jelenteni a tulajt, ha nem alkuképes az albérlők mefegyelmezésével kapcsolatban...ennyi a max adukártyád...
2011. jan. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

amúgy a kégli tuti nem számlára van kiadva, ahogy kellene...ergo simán adócsalásért is fel lehet jelenteni a tulajt, ha nem alkuképes az albérlők mefegyelmezésével kapcsolatban...ennyi a max adukártyád...


Már megtettük. Írtunk egy levelet a NAV nak. Az ügy kivizsgálás alatt.

2011. jan. 24. 10:03
 20/33 A kérdező kommentje:

jelentsd fel őket csendháborításért! Bemész a rendőrségre és kész. Garantáltan kussba lesznek utána. Teljesen megértelek,még elképzelni is rossz mi mehet ott...jogod van nyugalomban élni!



Már 2 szer ki lettek rendelve. De nem érdekli őket. Jövő héten megyünk a jegyzőhöz. :)

2011. jan. 24. 10:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!