Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy albérlő...

Barbi5110 kérdése:

Hogyan lehet egy albérlő családot elköltözésre kényszeríteni?

Figyelt kérdés

A problémánk az lenne hogy nekünk van egy saját tulajdonú lakásunk. Felettünk albérlők laknak. Anya és 2 kiskorú gyereke. Nap mint nap játszóteret csinálnak felettünk. Már lassan 1 éve. Kihívtuk a rendőrséget többször is de nem érdekli őket csak azért is csinálják. Mi meg nem tudunk pihenni. Fáradtan járunk dolgozni stb.. !

Mi lenne az a dolog ami költözésre kényszeríti Őket?


2011. jan. 23. 13:58
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Figyelj! A tulajjal beszélj. Nekem vannak lakásaim kiadva, ha valamelyik bérlőm nem tartja be a házirendet, a szomszédok értesítenek. Ilyenkor (szerencsére ritkán fordul elő, mert eléggé megnézem, kit engedek be, cigányt biztos nem engednék, mert tönkretennék a lakásokat) beszélek a bérlővel, utána nincs panasz. Ha mégse alkalmazkodik, (egy esetben fordult elő) írásban felmondok (a szerződésben mindig szerepel a felmondási idő,általában 15 nap és 2 hónap között szokott lenni), és ebben az esetben nem áll, hogy nem lehet kitenni az utcára, az a trv. az önkormányzati lakásokra vonatkozik. Az is rögzítve van a szerződésben, hogy a bérlő saját maga gondoskodik új bérleményről. Nekem mindig ügyvéd írja a szerződéseket, adózok utána, így nem áll fenn a veszélye, hogy nem költözik. Ráadásul kaució nélkül nem adok ki lakást, mert ha kárt tesz, vagy nem fizet, ebből tudom rendezni.

Szóval beszélj a tulajjal, nem tudom, merre laksz, de nálunk pl. rengeteg jelentkező van, nem kell attól félni, hogy üres marad a lakás.



Erre csak azt tudom mondani hogy nem érdekli a tulajt. Próbáltunk már vele is beszélni. Neki a pénze legyen meg minden hónapban és nem törődik semmivel. Még azzal sem hogy állandóan beázik a fürdőm az ő fa...sz.ságuk végett. Pl. nem fugázza ki rendesen a csempéknél a fürdőjét és amikor fürdik a víz szivárog le hozzánk is! Valamit csinálunk hogy eltakarodjanak csak még nem tudom mit!

2011. jan. 24. 10:08
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, akkor nem tudok segíteni. Nálam alap, hogy a szomszédokkal ne legyenek konfliktusok.

A lakásokra a biztosítást én fizetem, így a biztosító fizetne, ha leáznának. De a te szomszédod nem lehet túl komoly ember.

A lakáskiadásnak fontos szabályai vannak, és a tulajnak is vannak kötelezettségei.

2011. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
87%

Én egyszer voltam egy kilakoltatáson...

Haverom vett egy telket, volt rajta egy kis ház, és egy népes roma család (illegális házfoglalók).

Bekopogtunk, és mondtuk hogy:

-"El kéne tünni, mert a ház a miénk."

-"Engem nem lehet kidobni mee..."

-"Megvettük a házat."

-"Idefigyejjé nekem rokonaim vannak!"

-"Nekem meg egy ásó a kocsiban!"


Erre elcuccoltak a romák...

2011. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem bírod a gyerekzsivajt, elköltözöl olyan társas házba, ahol csak nyugdíjasok élnek. Ott te lesz a csendháborító, ebben egészen biztos vagyok.
2011. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
65%

Többlakásos házban nehéz tökéletes szomszédokkal össze jönni.Kertesben is :))

Ha csak nappal van zaj a gyerekektől, az nem csendháborítás.

Lakáscsere, lehetőleg egy néptelen szigetre.

2011. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Nem tudok érdemben hozzászólni, de annyit hozzátennék, hogy nem mindig automatikusan a szülőt kell hibáztatni, ha a gyerek rossz. Vannak kezelhetetlen, problémás gyerekek. Persze nem biztos, hogy a kérdező fölött lakó anyuka jól csinálja, lehet, hogy rosszkor mondom ezt most, de tényleg nehéz ügy. Én pl. borzasztó hisztis voltam, minden apróságért üvöltöttem, és szegény anyu nem tudott mit csinálni. Pedig jó anya. De úgy néztek rá a járókelők az utcán, mikor én hisztiztem.. Mindent megpróbált, vígasztalni is, veszekedni is, ignorálni is, egyszer hideg vízzel leönteni, semmi nem vált be. (Testileg sosem bántott.) Hosszú idő kellett, mire tök véletlenül kiderült, mi az az egy dolog ami hat rám. Fel kellett mutatni egy cédulát, amire rá van írva, hogy "ne nyávogj". Akkor abbahagytam. Mert nekem az megalázó volt. De mire ez kiderült..

Na, bocsi, ez nem annyira tartozott ide, csak azért mondom, mert nem mindig a szülő tehet mindenről, ha a gyerekkel gond van.

Amúgy a leírtak alapján szerintem is már csak drasztius megoldás segíthet.

Vagy altató+füldugó+hugarocellel, tojástartókkal beborítani az összes falat. Be lehet festeni szép színesre, jó kis alternatív kecó lesz.

2011. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is hasonló a problémám. Csak mellettünk folyton kiabáló házaspár él albérletben. Megkérdezhetem, hogy a jegyző ilyen esetben mit csinál? Meg összeségében, mi ennek a menete?

Nem is tudom miből élnek, folyton itthon vannak és ordibálnak egymással. Te is egész nap "élvezed", vagy nálad van enyhítő körülményként ovi vagy suli a gyerekeknek?

A fürdőszoba ázása miatt sem csinál semmit a tulaj? Felháborító!

2011. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Szia! Nekem is hasonló a problémám. Csak mellettünk folyton kiabáló házaspár él albérletben. Megkérdezhetem, hogy a jegyző ilyen esetben mit csinál? Meg összeségében, mi ennek a menete?

Nem is tudom miből élnek, folyton itthon vannak és ordibálnak egymással. Te is egész nap "élvezed", vagy nálad van enyhítő körülményként ovi vagy suli a gyerekeknek?

A fürdőszoba ázása miatt sem csinál semmit a tulaj? Felháborító!



Sajnos a jegyző sem csinál semmit. Ez Magyarország és a f..a.sz. törvényei . Csináld Te is azt amit mi! Jelentsd fel írásban Őket az NAV nál. Mi ezt tettük, mert az anya sem dolgozik sehol, az albit meg az autót viszont fent tudja tartani. Vajon miből? Majd az NAV most kideríti. Na meg a tulajt is feljelentettük mert nem fizet adót a lakása után már 6 éve. Ha megbüntetik a tulajt felemeli a lakás árát is és akkor tuti elmegy innen a h. p...i.cs.a.


Sok sikert neked is!

2011. jan. 31. 11:19
 29/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos ha cigi szomszédod van akkor ne hagyd annyiban, szép szóval nem jutsz egyről a kettőre, én tuti nem hagynám annyiban a dolgot. Kilakoltatni nem fogják őket az tuti..

2011. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Azt kellene megtudnod, hogy a tulaj fizet-e adót, a bejövő albérleti pénz után? Ha nem, APEH!
2011. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!