Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nők vs férfiak. Szerintetek...

Nők vs férfiak. Szerintetek kinek mi lenne az dolga lenne egy normális társadalomban? +nőuralom kérdése +egyenjogúság

Figyelt kérdés

Szerintem a nő elődleges dolga a gyereknevelés. Ezért kell tisztelni őket, mert rengeteg áldozattal jár. Az a nő aki a karrierjét tartja előbbre a családnál ,abban nincs sok tisztelni való.

Be kéne látni h mások vagyunk (nem egymás ellentétei, ez olyan kb ha a nő kivi akkor a férfi kék.) mindenki másban jó, a nő ne akarjon férfi, a férfi nő lenni.


Sok nő ábrándozik nőuralomról, meg felismerték h sok nő okosabb mint férfi. Ez csak részben igaz. A Gauss (gyakorisági eloszlás )fv-ét képét a két nemnek, azt tapasztalja h a nőké "hegyesebb" férfiaké "laposabb" vagyis több nő tartozik azt átlagba és kevesebb férfi. Ugyanakkor a legokosabbak a férfiak közül kerülnek ki, nem mondom egy nő nem lehet olyan okos, de ritkább.

Remélem nagyjából érthető amit írtam :)


Az egyenjogúságról annyit h nincs sok értelme. Alapvetően a nőknek több joga van (belegondolva h mennyit szenved havonta, mennyi időt szentel a csemetéknek stb) Ha egyenjogúság van akkor nincs udvariasság stb minden különbségről le kéne mondaniuk, de valahogy mégis elvárják, de akkor ez már nem egyenjogúság. Jó persze tom munkahelyen meg politikában akarják, de ezek alapvetően nem női szerepek. Mégsem mehet el egy férfi szülni, a nő helyett, ahogy nem a nőnek kéne eltartani egy családot.


Vélemény?


u.i: Ez csak egy gondolatmenet, az anyázástól kíméljetek

vita alapnak szántam amit normálisan meg lehet beszélni.


2011. márc. 4. 22:06
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
22.24 "mi most élünk" h érted? Nem azt mondtam h ne szórakozzatok:O.Nem tom elképzelni h a nő élvezi azt h munkából hazajön és ott van a házimunka, gyerek stb. Sokan ezért hanyagolják a gyereket akik úgy nőnek fel ahogy tudnak, és meg is van az eredménye:(
2011. márc. 4. 22:32
 12/52 anonim ***** válasza:
94%
Arra még nem gondoltál, hogy többek között azért dolgoznak a nők, mert a mai gazdasági helyzetben kevés férfi tud egyedül annyit keresni, amiből fenntartható egy család?
2011. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Sajnos tisztában vagyok azzal h egy férfi sokszor nem keres eleget, h eltartsa a családot.


22.28: Sokan azért szeretnének nem nyomtalanul eltűnni a világból. Ha nem csináltál semmit, öreg korodba rátelepszik a lelkedre. Ha van egy rendes normális gyereked/unokád, úgy érezheted h volt értelme az életednek.

2011. márc. 4. 22:36
 14/52 anonim ***** válasza:
90%
Akkor szerinted nem lehet összhangba hozni a munkát a gyerekneveléssel? Érdekes, a mi családunkban sikerült! Apukám és anyukám ugyanannyit voltak munkában és ugyanannyit is foglalkoztak velem! És szerintem ez így tökéletes volt, nem tudom, minek kellenének a gyerekneveléshez ilyen "nemi szerepek". De amúgy ha választani kéne a munka (=tudomány) és a gyereknevelés közt, akkor biztos nem a gyereknevelést választanám... (Ezt a tudomány szót azért írtam oda zárójelbe, mert ha 80-as IQ-m, meg takarítónői végzettségem lenne, biztosan lesz*rnám a "munkát",és inkább nevelném a gyerekeimet otthon).
2011. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem mondtam, hogy nem akarok gyereket! Mint mondtam, ez nekem természetes. De vannak ennél sokkal előbbre való dolgok. Ez nem egy életcél számomra, hanem egy követendő hagyomány, vagy nem is tudom. Meg tényleg szeretem is a gyerekeket, aranyosak, mindigis jól elvoltam velük meg általában ők is nagyon szeretnek engem.
2011. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
22.37 Akkor mint írtam belőled hiányzik az amitől egy nő több mint egy férfi... dolgozni meg karriert építgetni bárki tud. Elég önző dolog de te tudod.
2011. márc. 4. 22:43
 17/52 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nem célom gyereknevelés de komolyan én tuti meghalnék a munkám nélkül imádom sminkesként dolgozom és még nem célom szülni. és nem értem miért nem lehet tisztelni egy karrierista nőt?? akkor mongyuk a karrierista férfit se kéne tisztelni nem de bár? minden nőt tisztelni kéne. én személy szerint sokat megteszek a munkámért de a pasim ettől függetlenül még tisztel és szeret.


a férfiak csak azért hiszed okosabbnak mert régebben a nők nem járhattak iskolában ebből következhet hogy nem kerül ki fizikus a konyhából de ha már akkoris járhattak volna suliban akkor jaj lett volna a sok "okos férfinak"

26N

2011. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Am van egy film elég nagy hülyeség, de az eleje jó. Röviden azért lesz degenerált az emberiség mert, a hülyék szaporodnak az olyan iq-s emberkék mint amilyennek hiszed magad (nem ismerlek) pedig nem.
2011. márc. 4. 22:45
 19/52 A kérdező kommentje:
Hát érdekes módon a nők most se szuperálnak tudósként. Elég kevesen vannak, sőt. Azokat a nőket akik szülnek azért tisztelem, mert hatalmas áldozatot hoznak. Kérdem én akkor benned mit tiszteljek?
2011. márc. 4. 22:47
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a mai Magyarországon sokszor még a két szülő együttes keresete is kevés ahhoz, hogy hitelek nélkül jó körülményeket biztosítsanak a gyereknek, másrészt meg miért ne csinálhatna egy tehetséges nő karriert? Persze nem azt mondom, hogy 35 évesen is azon gondolkodjon, hogy mi lenne, ha csak később vállalna gyereket... Magamból kiindulva, én még olyan 29-30 éves koromig megpróbálnék összekuporgatni egy nagyobb összeget, és csak egy biztos anyagi háttérrel vállalnék gyereket. Viszont ha véletlenül teherbe esnék, semmi esetre sem vetetném el a babát.
2011. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!