Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nők vs férfiak. Szerintetek...

Nők vs férfiak. Szerintetek kinek mi lenne az dolga lenne egy normális társadalomban? +nőuralom kérdése +egyenjogúság

Figyelt kérdés

Szerintem a nő elődleges dolga a gyereknevelés. Ezért kell tisztelni őket, mert rengeteg áldozattal jár. Az a nő aki a karrierjét tartja előbbre a családnál ,abban nincs sok tisztelni való.

Be kéne látni h mások vagyunk (nem egymás ellentétei, ez olyan kb ha a nő kivi akkor a férfi kék.) mindenki másban jó, a nő ne akarjon férfi, a férfi nő lenni.


Sok nő ábrándozik nőuralomról, meg felismerték h sok nő okosabb mint férfi. Ez csak részben igaz. A Gauss (gyakorisági eloszlás )fv-ét képét a két nemnek, azt tapasztalja h a nőké "hegyesebb" férfiaké "laposabb" vagyis több nő tartozik azt átlagba és kevesebb férfi. Ugyanakkor a legokosabbak a férfiak közül kerülnek ki, nem mondom egy nő nem lehet olyan okos, de ritkább.

Remélem nagyjából érthető amit írtam :)


Az egyenjogúságról annyit h nincs sok értelme. Alapvetően a nőknek több joga van (belegondolva h mennyit szenved havonta, mennyi időt szentel a csemetéknek stb) Ha egyenjogúság van akkor nincs udvariasság stb minden különbségről le kéne mondaniuk, de valahogy mégis elvárják, de akkor ez már nem egyenjogúság. Jó persze tom munkahelyen meg politikában akarják, de ezek alapvetően nem női szerepek. Mégsem mehet el egy férfi szülni, a nő helyett, ahogy nem a nőnek kéne eltartani egy családot.


Vélemény?


u.i: Ez csak egy gondolatmenet, az anyázástól kíméljetek

vita alapnak szántam amit normálisan meg lehet beszélni.


2011. márc. 4. 22:06
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem is akarok én több lenni egy férfinél se, csak azért, mert nő vagyok... Nekem valahogy nem is jelent semmit ez a tény, hogy én "nő" vagyok.
2011. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
100%
ma 22:44 vagyok kérdem én ha te nem szülsz akkor benned mi tisztelni való van ha csak a azokt tiszteled akik szülnek vagy a férfiakra külön "tisztelet" rendszered is van?
2011. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Jah azt a férfit tisztelem, aki szívvel lélekkel ki tud tartani egy nő mellett, ha véletlenül "összejön" egy baba, akkor nem azt mondja h bocs akkor én lépek, családjával törődik stb.
2011. márc. 4. 22:52
 24/52 anonim ***** válasza:
92%

Csak egy pár apróság: és te szívesen ülnél otthon, munka nélkül, gyermekeket szülve-nevelve egyfolytában? Mert ha igen, akkor majd nyilatkozhatsz arról, hogy szerinted mit kellene tennie egy vagy több nőnek.

Egy nő ne akarjon férfi lenni és fordítva. Tehát ha egy nő egyáltalán dolgozni szeretne, vagy netán autószerelő lenni, akkor ős férfi akar lenni? Elárulom neked, nem, csak azt szeretné csinálni, amihez a legjobban ért. Alapvetően nem férfiak és nők, hanem emberek vagyunk, és az ember alapvető vágya, hogy kiteljesedhessen abban, ami érdekli, valóra válthassa az álmait azzal, amit tanult, elérjen valamit, a saját lábára álljon! Ez nem fog változni attól, hogy nők vagyunk-e, vagy férfiak.

A karrierizmus már egy másik kérdés, ez férfiak és nők esetében is ugyanúgy elítélendő (családosok esetén), s hiszen mivel jobb egy férj, aki egész nap dolgozik, és a gyerekeinek csak a pénzt szórja a szeretet és idő helyett, mint egy nő, aki ugyanezt teszi? Egy gyermek normális esetben ugyanannyira igényli az apa és az anya szeretetét, törődését is, és ez alól senkit nem mentesít az, hogy ő most inkább dolgozni szeretne (ha meg nem tudnak máshogy megélni, az teljesen más kérdés, nem ide tartozik!).

Sok nő ábrándozik nőuralomról: nem, ez csak a legelvakultabb feministák álma. Az átlag nő csupán arról álmodozik, hogy ne azért küldjék el egy állásinterjúról, mert x év múlva úgyis szülni fog, vagy mert már van 1-2 gyermeke, és úristen, mi lesz ha megbetegednek, még szabit kell kivennie, és hasonlók. Sok országban, pl. Japánban is, ráadásul a nők ugyanazért a munkáért a férfiak bérének kb. 75%-át vagy egyéb részét kapják, tehát VAN nemek szerinti diszkrimináció. Nem fanatista vágyálom az, hogy ezt töröljék el.

Az egyenjogúságról annyit, hogy a fent említettek fényében a nőknek pont ugyanannyi joguk van, hiszen emellett diszkriminációban is van részük. Mellesleg ha ez megnyugtat, én nem várom el, hogy kinyissák előttem az ajtót, vagy fizessenek helyettem, és sok más nő sem.

Munkahely meg politika - mint alapvetően nem női szerepek? Magyarázd meg ezt kérlek, miért. Tehát munkahelyek, mint pl. óvónő, tanítónő, takarítónő, ápolónő, titkárnő, szülésznő - hogy csak a legjellemzőbb, alapvetően "női" munkákat említsem, ezek alapvetően nem női szerepek? Természetesen egy nő ezen kívül bármilyen munkát végezhet, amihez ért, ezek csak példák voltak. Hogy a volt női uralkodókról és a női politkusokról pl. ne is beszéljek. Hogy példának kedvéért Izlandon női miniszterelnök van. Szerinted nem azért választották meg, mert ő konkrétan jobban értett a munkájához, nagyobb befolyásra tett szert, mint a férfi társai?

Most akkor a te kis álomvilágodban a nők konkrétan nem dolgozhatnának, mert nem az ő dolguk? Arra még nem gondoltál, hogy minket nőket nem az érdekel, hogy a te ideális - pár évszázaddal ugyan elmaradott - világszemléleted szerint mi a DOLGUNK, hanem az, hogy mi mit szeretnénk, mire vágyunk, mitől érezzük teljesnek és boldognak az életünket? Ez ugye lényegtelen, még akkor is, ha sok nő képes eredményesen végezni a munkáját, gyermeket nevelni és a házimunka nagy részével is megbirkózni, mert te úgy véled, hogy ez így nem jó? Hol itt a logika abban, hogy visszafele kellene haladnunk az időben az előre helyett? Példának kedvéért, ha a férfiak hajlandóak lennének nagyobb segítséget nyújtani a házimunkában és a gyermeknevelésben (tisztelet a kivételnek), mint pl. nyugatabbra tőlünk (utalok itt többek között az apai gyesre stb.), akkor pikk-pakk megoldódnának a diszkriminációs problémák (ha elfogadottá válna, hogy a férfi is mehet szabira, ha beteg a gyerek pl. sok "azért nem veszem fel mert gyereke van" elkerülhető lenne). Vagy ez túl logikus?

2011. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
80%
szóval akkor magadat akkor nem tiszteled? mert gondolom nem teszel fel ilyen hülye kérdéseket ha van már gyereked...
2011. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Persze akinek nem lehet gyereke, az más tészta. Nekem azzal van bajom aki tudatosan inkább karrierista.
2011. márc. 4. 22:56
 27/52 anonim ***** válasza:
48%

"Szerintetek kinek mi lenne az dolga lenne egy normális társadalomban?"


Mi az a normális társadalom? A normális ókori athéni, vagy a normális XV. századi dahomeyi vagy a normális mai bushman társadalom? A normális 2011. évi magyar társadalomban a nemek dolga pont az, amit magunk körül is látunk.


"Szerintem a nő elődleges dolga a gyereknevelés."


Dolga. Miért dolga? Ki szabta ezt meg?


Amúgy természetesen jobb lenne, ha kevesebb nő lenne a munkahelyeken, mert a nők állandó nyafogása, hisztizése, pletykálkodása, jópofizása, hangoskodása hátráltatja az érdemi munkát, de egy női munkaerő is többet ér a semminél, úgyhogy megtiltani nem érdemes a nőknek, hogy dolgozzanak.

2011. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

Huh hol írtam h nem dolgozhatnak :O. Értelmezni a szöveget tudni kell. Én azt írtam h elsődleges dolguk. Ezáltal arra próbáltam rámutatni, h a munka kedvéért ne hanyagolják a gyereket, vagy ne mennyenek el szülni. Ettől még lehet akármicsoda amit írtál.

Nyilván nem a tipikus női munkákra gondoltam, h ott akartok egyenjogúságot...

2011. márc. 4. 23:03
 29/52 anonim ***** válasza:
77%
szerintem foglalkozz a magad dolgával.. ha idegesít akkor nem beszélj karrierista nőkkel ne is keresd őket ha meglátsz egyett menj át az út másik oldalára vagy mittudom én..én se foglalkozok a szomszéddal aki mellesleg mindennap új pasit hoz fel magához ő dolga ez itt a baj belütöd az orodd más dolgába. majd a te csajod otthon ül és szül
2011. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
23.01 mondjuk a természet?
2011. márc. 4. 23:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!