Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nők vs férfiak. Szerintetek...

Nők vs férfiak. Szerintetek kinek mi lenne az dolga lenne egy normális társadalomban? +nőuralom kérdése +egyenjogúság

Figyelt kérdés

Szerintem a nő elődleges dolga a gyereknevelés. Ezért kell tisztelni őket, mert rengeteg áldozattal jár. Az a nő aki a karrierjét tartja előbbre a családnál ,abban nincs sok tisztelni való.

Be kéne látni h mások vagyunk (nem egymás ellentétei, ez olyan kb ha a nő kivi akkor a férfi kék.) mindenki másban jó, a nő ne akarjon férfi, a férfi nő lenni.


Sok nő ábrándozik nőuralomról, meg felismerték h sok nő okosabb mint férfi. Ez csak részben igaz. A Gauss (gyakorisági eloszlás )fv-ét képét a két nemnek, azt tapasztalja h a nőké "hegyesebb" férfiaké "laposabb" vagyis több nő tartozik azt átlagba és kevesebb férfi. Ugyanakkor a legokosabbak a férfiak közül kerülnek ki, nem mondom egy nő nem lehet olyan okos, de ritkább.

Remélem nagyjából érthető amit írtam :)


Az egyenjogúságról annyit h nincs sok értelme. Alapvetően a nőknek több joga van (belegondolva h mennyit szenved havonta, mennyi időt szentel a csemetéknek stb) Ha egyenjogúság van akkor nincs udvariasság stb minden különbségről le kéne mondaniuk, de valahogy mégis elvárják, de akkor ez már nem egyenjogúság. Jó persze tom munkahelyen meg politikában akarják, de ezek alapvetően nem női szerepek. Mégsem mehet el egy férfi szülni, a nő helyett, ahogy nem a nőnek kéne eltartani egy családot.


Vélemény?


u.i: Ez csak egy gondolatmenet, az anyázástól kíméljetek

vita alapnak szántam amit normálisan meg lehet beszélni.


2011. márc. 4. 22:06
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem azzal a világon semmi bajom, ha te ezt így látod, és a saját családodban ez így működik, már persze ha a feleséged/férjed is jónak látja, szóval ha megtalálod azt, aki hozzád passzol ilyen téren is.

Nekem azzal van bajom, hogy pl. sok férfi akkor is ragaszkodik ehhez, ha a nő egyértelműen nem ezt tartja a számára megfelelő életmódnak. Akkor el kéne engedni egymást, nem hatalmi harcokba bocsájtkozni. Mert nagyon sok pár ezt csinálja.

Én saját magamra nézve úgy gondolom, hogy attól, hogy nő vagyok, nem érek kevesebbet, mint egy férfi, én is épp úgy homo sapiens vagyok, és nem érzem úgy, hogy a női mivoltomtól függene, hogy mit akarok kezdeni az életemmel. Tudom, hogy mi érdekel, mivel akarok foglalkozni, ezért tanulok, ez számomra hivatás, nem is annyira munka. Ettől függetlenül akinek állása van, annak nyilván fizetését is kell adni, és ilyen téren viszont vérlázító lenne, ha egy nő munkáját kevesebbre tartaná bárki, és ez a fizetésén is meglátszana.

A másik dolog a gyereknevelés. Szerintem a gyereket KETTEN vállalják, ezért KETTEN is nevelik. Igazságtalannak tartom, hogy pl. csak a nőktől elvárt, hogy évekre lemondjanak a munkájukról. Nem azért, mert a gyerekkel lenni olyan szörnyű, ezt egy szóval sem mondom, szóval légyszi ne ezt magyarázzátok bele. Csak amíg egy férfinél teljesen elfogadott dolog, hogy a munkája azok után is érdekelje, miután apa lett, addig egy nőtől elvárják, hogy a gyereke megszületése után legalább pár évig ne is foglalkozzon a munkájával és kizárólagosan a gyerekÜK körül forogjon minden gondolata. Ez után általában az következik, hogy a legtöbb férfi reggeltől estig munkában van, hogy az anya otthon maradhasson a gyerekkel. De közben azt mondják, hogy a "csonka" család milyen rossz, mert a gyereknek mindkét szülőre szüksége van. De hát hol van az apa egész nap? Nem otthon. Az apára akkor mégsincs szükség? Szerintem lenne. Nem lenne jobb, ha inkább az anya is meg az apa is dolgozna, de egyikük sem szakadna bele, és mindkettejüknek lenne ideje a gyerekkel foglalkozni? Jó, nyilván nem arra gondolok, hogy egy pár hónapos csecsemőt már rá kell bízni valakire, és dolgozni kell menni, de azt is erősnek tartom, hogy az anyuka 3 évig otthon van, miközben az apukát alig alig látják, annyit dolgozik, hogy ezt az állapotot fenntartsák.

2011. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

Különben, ha már itt tartunk, hogy mit kéne azon a nőn tisztelni, aki nem szült gyereket: Helen Keller neve mond neked valamit? Én őt tartom a legnagyobbra, minden tiszteletem az övé. 1880-ban született Amerikában, vak és siket volt. Az ELSŐ diák volt, aki így diplomát szerzett (nem az első NŐ, hanem teljes mértékben ő volt a legelső), ezen kívül író volt és aktivista. Megtanult először tenyérbe rajzol jelekkel kommunikálni, majd később beszélni is, olyannyira, hogy még beszédeket is mondott, nagy nyilvánosság előtt. Mellesleg, aki megtanította egyáltalán kommunikálni (mivel kisgyerek korában sehogy sem tudott), az is egy nő volt, Anne Sullivan, és őt is sokra tartom. Szerinted semmi tiszteletreméltó nincs abban, ha valaki így legyőzi a saját fogyatékosságát? Abszolút nem számít, hogy Keller milyen nemű volt, hanem az, hogy mit vitt véghez.


Vagy hogy egy magyar példát is mondjak: Szabó Magda. Nem voltak gyerekei. Mégse érdemelne tiszteletet? Olvastad a regényeit? Nemzetközi szinten sokra tartott, megbecsült író volt, aki szintén megérdemli, hogy tiszteljék a munkásságát. Mellesleg igen sok ifjúsági regényt írt, gyerekekről. Kiválóan ismerte a gyerekek lelkét (is). És méghogy nem hagyott hátra magából semmit... A művei talán semmi?


Különben nekem van gyerekem, de jó mélyre elásnám magam, ha csak azt méltatnák, hogy szültem, és felneveltem a fiam. Nem mondom, büszke vagyok rá (mármint a fiamra), de arra is iszonyat büszke lennék, ha a hivatásom terén is elismernének.

2011. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
85%

"Szerintem a nő elődleges dolga a gyereknevelés."


Szerintem meg ugyan (egyenlőre :P) gyereket szülni csak a nő tud de a gyereknevelés a szülők KÖZÖS dolga lenne. (Demagóg fogalmazásban: Ha megcsinálni jó volt közösen a nevelni legyen jó!)


"Ezért kell tisztelni őket, mert rengeteg áldozattal jár."


Nem. Azért kell a nőket tisztelni mert emberek. Illetve azokért a dolgokért amit elértek (Ha ez a gyerekeik tisztességes felnevelése akkor azért). Egyébként pont ugyanezért a férfiakat is megilleti a tisztelet.


"Az a nő aki a karrierjét tartja előbbre a családnál ,abban nincs sok tisztelni való."


Ha jó csinálja, sikeres, hasznára van a társadalomnak stb. akkor miért is nincs? Lehet sokkal jobb üzletvezetőnek (kémikusnak stb.) mint gyereknevelésben valahais lenne.


"mindenki másban jó, a nő ne akarjon férfi, a férfi nő lenni."


Láttam én már nőt aki NEM volt jó a gyermeknevelésben, illetve férfit aki igen... Igen mindenki olyasmit csináljon amiben jó. EGYETÉRTEK! :P Csakhogy ennek csupán érintőleges köze van a nemhez.


"Ugyanakkor a legokosabbak a férfiak közül kerülnek ki,"


Na ez nem igaz. Ugyan a nők eloszlása jobban az átlaghoz közelít, de a szélső értékek nagyjából megegyeznek. Tehát TÖBB kiemelkedően okos férfi van mint nő de a legokosabbak nagyjából ugyanolyan okosak (az IQ teszt rekordot per pill egy nő tartja). Amúgy miért hagyod ki a másik véglet felemlegetését? Nem feltételezek rosszat csak fura... (több a buta férfi is...)


"Ha egyenjogúság van akkor nincs udvariasság stb minden különbségről le kéne mondaniuk, de valahogy mégis elvárják, de akkor ez már nem egyenjogúság."


Az egyenjogúság nem egyenlőség a szónak az 1 egyenlő 1-el értelmében. Az egyenjogúság: Ha neked jogod/kötelességed akkor nekem is! Addig nem lesz egyenjogúság egyébként amíg a férfiak nem akarnak a nők jogaiból/kötelességeiből. (pl. otthonmaradhatsz gyereketnevelni, vezetheted a háztartást. :P ) Szerintem az udvariasság sem elsősorban a nemről szól hanem a másik ember tiszteletéről. Mondjuk én nem is várom el a "nőknek járó" pluszokat (Nem kell kinyitni az ajtót, nem kell előlre köszönni, előlre engedni... Persze ha megteszed köszi szépen :D).


"Jó persze tom munkahelyen meg politikában akarják, de ezek alapvetően nem női szerepek."


Az első társadalmak matriarchálisak voltak így a politikát hívhatjuk az egyik legelső női szerepnek. :D Amúgymeg a nemi szerepek társadalmi konvenciók amik az idők folyamán változnak. :P


"Vélemény?"


A középkor már hála az égnek véget ért. :D

2011. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
88%

Ezt az egész bevezető monológot, akár úgy is átírhatnánk, hogy az összes "nőt" helyettesítjük "férfival". Mennyivel tiszteletre méltóbb egy olyan férfi, aki csak megcsinálja a gyereket, de baromira nem érdekli, hogy mivan a családjával? Aki nem tartja fontosnak a gyerekeit, aki úgy érzi, hogy a gyereknevelés csakis a nők dolga? Miért kéne a gyerekeket és a háztartást egy az egyben a nő nyakába zúdítani. Értem pl emlékszem anno 15-20 évvel ezelőtt sokszor volt, hogy apu jött el az óvodába, iskolába, mert rosszul lettem, még sem éreztem ezt furának. A szüleim egyformán kivették a szerepüket a nevelésből. Ugyanakkora szükség van egy gyereknél apára, mint anyára, sőőt... bizonyos esetekben még lehet nagyobb is.

Én nő létemre mérnök vagyok, imádom a munkámat, a hivatásomat. Nem azért tanultam és tanulok még mindig ennyit, hogy 2-3 évig dolgozzak, aztán amint jönnek a gyerekek, háztartásbeli legyek életem végéig. Meg is ölne az unalom. Szeretem amit csinálok, szeretek sürögni forogni, és egészen biztos vagyok benne, hogy ha gyermekeim lesznek, őket is imádni fogom VISZONT... én úgy érzem a háztartást vezetni NEM csak a nő dolga, egy férfi is eltudja indítani a mosógépet, vagy megtudja fogni néha a porszívót, ahogy játszani, tanulni, értékes időt is legalább annyira tud tölteni a gyerekeinkkel munka után, mint én. A szülést követő 1-2 évvel már nem hinném, hogy nekem bármivel is nagyobb felelősségem lenne a gyermeknevelésben, mint a gyermek édesapjának. Ezt követően a gyerekek úgy is bölcsibe, oviba, iskolába kerülnek... biztosan nem ülnék otthon naphosszat, amikor pénzt is kereshetek, ráadásul olyan dologgal, amiért bolondulok!

2011. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem nem is kell ide leírnom , már megtették helyettem az előttem szólóak!

Csak annyit szólnék hozzá, hogy azt hittem egy értelmes faj létezik: az Ember, de ( a kérdező szerint) tévednem kell. Mert a kérdező két fajra osztja, a Nő-re és a Férfi-ra. Amit sosem értettem de mindegy.

Mindenkit tisztelni kell, és azt is amibe belekezd. Még jó hogy véget ért a sötét középkor, bár ahogy látom sok embernek még most is teljes sötétség honol ott nyaktól felfelé ami szomorú. (kérdező)

2011. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeségeket írtatok, mert a férfiak okosabbak, mint a nők! Például a civilizációt is férfiak teremtették.
2011. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam el a válaszokat, de kérdező, egyetértek teljesen azzal, amit a kérdés leírásban közöltél.
2012. jún. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
0%
22/F
2012. jún. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%
Pontosabban 23, csak mindig lemaradok a korral... :D
2012. jún. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell egy halom gyereket szülni.És akkor nincs gond.

Miért nem elég egy párnak 1 gyerek?A Föld így is túlnépesedett!!!


Legyen egyenlőség,ne csak egy férfinek kelljen megdögleni,a nő meg otthon nézze a brazil sorozatokat gyereknevelésen címen!

Ez nevetséges.

2014. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!