Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nők vs férfiak. Szerintetek...

Nők vs férfiak. Szerintetek kinek mi lenne az dolga lenne egy normális társadalomban? +nőuralom kérdése +egyenjogúság

Figyelt kérdés

Szerintem a nő elődleges dolga a gyereknevelés. Ezért kell tisztelni őket, mert rengeteg áldozattal jár. Az a nő aki a karrierjét tartja előbbre a családnál ,abban nincs sok tisztelni való.

Be kéne látni h mások vagyunk (nem egymás ellentétei, ez olyan kb ha a nő kivi akkor a férfi kék.) mindenki másban jó, a nő ne akarjon férfi, a férfi nő lenni.


Sok nő ábrándozik nőuralomról, meg felismerték h sok nő okosabb mint férfi. Ez csak részben igaz. A Gauss (gyakorisági eloszlás )fv-ét képét a két nemnek, azt tapasztalja h a nőké "hegyesebb" férfiaké "laposabb" vagyis több nő tartozik azt átlagba és kevesebb férfi. Ugyanakkor a legokosabbak a férfiak közül kerülnek ki, nem mondom egy nő nem lehet olyan okos, de ritkább.

Remélem nagyjából érthető amit írtam :)


Az egyenjogúságról annyit h nincs sok értelme. Alapvetően a nőknek több joga van (belegondolva h mennyit szenved havonta, mennyi időt szentel a csemetéknek stb) Ha egyenjogúság van akkor nincs udvariasság stb minden különbségről le kéne mondaniuk, de valahogy mégis elvárják, de akkor ez már nem egyenjogúság. Jó persze tom munkahelyen meg politikában akarják, de ezek alapvetően nem női szerepek. Mégsem mehet el egy férfi szülni, a nő helyett, ahogy nem a nőnek kéne eltartani egy családot.


Vélemény?


u.i: Ez csak egy gondolatmenet, az anyázástól kíméljetek

vita alapnak szántam amit normálisan meg lehet beszélni.


2011. márc. 4. 22:06
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem azt, hogy minden ember, aki nunival születik, már a gyereknevelésre a legalkalmasabb. Mindenki azt csinálja, amihez ért, aztán ennyi. Pont ezért támogatom az egyenjogúságot, ami nem azzal egyenlő, hogy mi nők át akarjuk venni a hatalmat meg férfiasak akarunk lenni, hanem hogy mindenkinek meglegyen arra a joga, hogy válasszon anélkül, hogy lenéznék vagy kevesebb bért fizetnének érte. Aki gyereket nevelni akar, az tegye azt, aki meg a munkájában remek, azt meg bűn lenne elküldeni a fenébe gyereket nevelni csak mert nőből van.
2016. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim válasza:
Miért lenne az a feladata? Van jobb dolgom is mint hogy egy hülye gyerekeg nevelgessek. Bruh
2020. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!