Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nők vs férfiak. Szerintetek...

Nők vs férfiak. Szerintetek kinek mi lenne az dolga lenne egy normális társadalomban? +nőuralom kérdése +egyenjogúság

Figyelt kérdés

Szerintem a nő elődleges dolga a gyereknevelés. Ezért kell tisztelni őket, mert rengeteg áldozattal jár. Az a nő aki a karrierjét tartja előbbre a családnál ,abban nincs sok tisztelni való.

Be kéne látni h mások vagyunk (nem egymás ellentétei, ez olyan kb ha a nő kivi akkor a férfi kék.) mindenki másban jó, a nő ne akarjon férfi, a férfi nő lenni.


Sok nő ábrándozik nőuralomról, meg felismerték h sok nő okosabb mint férfi. Ez csak részben igaz. A Gauss (gyakorisági eloszlás )fv-ét képét a két nemnek, azt tapasztalja h a nőké "hegyesebb" férfiaké "laposabb" vagyis több nő tartozik azt átlagba és kevesebb férfi. Ugyanakkor a legokosabbak a férfiak közül kerülnek ki, nem mondom egy nő nem lehet olyan okos, de ritkább.

Remélem nagyjából érthető amit írtam :)


Az egyenjogúságról annyit h nincs sok értelme. Alapvetően a nőknek több joga van (belegondolva h mennyit szenved havonta, mennyi időt szentel a csemetéknek stb) Ha egyenjogúság van akkor nincs udvariasság stb minden különbségről le kéne mondaniuk, de valahogy mégis elvárják, de akkor ez már nem egyenjogúság. Jó persze tom munkahelyen meg politikában akarják, de ezek alapvetően nem női szerepek. Mégsem mehet el egy férfi szülni, a nő helyett, ahogy nem a nőnek kéne eltartani egy családot.


Vélemény?


u.i: Ez csak egy gondolatmenet, az anyázástól kíméljetek

vita alapnak szántam amit normálisan meg lehet beszélni.


2011. márc. 4. 22:06
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
92%

A nők eddig sem jeleskedtek a tudományokban, vagy hogy is mondtad....ühüm.

[link]

És itt csak azok vannak felsorolva, akik említésre méltóak...

2011. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
23.03 milyen érdekes dolgokat tudok belemagyarázni félelmetes...
2011. márc. 4. 23:08
 33/52 anonim ***** válasza:
86%

Hol írtad, hogy nem dolgozhatnak? Pont ott, ahol kijelentetted, hogy nem ez a "dolguk", ezek nem "női szerepek".

Mellesleg nagyon meglapozott véleményed lehet a saját kérdéseidről, ha nem vagy képes érdemben válaszolni a keresztkérdésekre. Ez így nem valami hiteles.

2011. márc. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
23.05 férfi nő arányra gondoltam. Relative ez nem sok, és én nem mondtam h nincsenek.
2011. márc. 4. 23:09
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:05


A természetben tények vannak. A természet nem ír elő semmit, nem rendel el semmit, nem tart semmit helyesnek vagy helytelennek.

2011. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Hát ha neked a kettő 1 és ugyanaz, akkor elmondom h nem úgy értettem. Ha jól tom pontosítottam.
2011. márc. 4. 23:12
 37/52 A kérdező kommentje:
Nem ír elő semmit de egy férfi akkor sem fog szülni... Vagyis a nők kénytelenek felvállani a szerepet hacsak nem kihalásra pályázik a jónép
2011. márc. 4. 23:14
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek az a dolga, amihez kedve meg tehetsége van. Ha például egy nő utálja a gyerekeket, az nehogy szüljön már, csak azért, mert nő, és mert a nők dolga a gyereknevelés. Ez baromság, és nem is lenne ez jó senkinek. Mindenkinek tudnia kell saját magában eldöntenie, hogy mi neki a fontos, és aszerint kell élnie.


És egyébként a világon nem "férfiak meg nők" vannak :)

2011. márc. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
A nőket (csakúgy, mint a férfiakat) saját magukért kell tisztelni. Ha felnevel 3 gyereket, akkor azért. Ha inkább a munkába merül, és gyermektelen marad, de Nobel-díjat kap, akkor az is nagyon tisztelnivaló. Az egyént kell nézni, nem a társadalmi elvárásokat.
2011. márc. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

"Mi most élünk." szövegkörnyezettel együtt egyértelműen azt jelenti, hogy a jelenben élünk, nem abban az időben, amikor... a többit leírtam. (nem pedig a bulizásról szólt, nem is tudom, hogyan tévedtél el ennyire)

Erről kár is vitázni, ez a kérdés a moderátoroknál fog kikötni, már most látom, mert ha így folytatjátok, elszabadulnak az indulatok, s akkor hiába kérted az anyázás mellőzését - amit mellesleg te magad valahol a 2. oldalon már el is kezdtél - , nem kerülöd el.

2011. márc. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!