Erre mi a magyarázat?

Figyelt kérdés
Rengeteg híres közszereplő, újságíró, író és még sorolhatnám piti munkákkal kezdte mintha nem lenne célja és csak később diplomázott le. Sokszor azt mondják, hogy egyszerű és csak akarni kell.. de akkor miért van az, hogy hajléktalanok rohadnak az utcán vagy valaki egy szakmával él élete végéig némaságba burkolva? Talán nem akarnak eléggé "nagyobbak" lenni?
2011. márc. 12. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem arrol van szo, hogy az emberek nem akarnak sokat elerni, de nem minden szakma altal valhatsz hiresse es nem is mindenki akar azza valni. Egyebkent mindig is egy szuk reteg "kivaltsaga" volt ez. Nem lehet mindenki ismert.
2011. márc. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, nem akarnak. Nagyon sok ember él abban a tudatban, hogy ugyan, nekik úgysem sikerülhet, tehát megpróbálni is felesleges. Ez nem csak a hajléktalanokra, de szinte mindenkire igaz. "Titokban" jobb életről álmodoznak, de tenni érte már luxus... De persze, nem lehet mindenki sikeres, viszont én azt mondom, aki tényleg az akar lenni és hajlandó is cselekedni, nem csak a negatív dolgoknál leragad, az sikeres is lesz.
2011. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

19:30

Értem az álláspontod és ismerem is, leírva mindig jól hangzik, viszont ismerek olyat is, (neveket inkább nem mondok, de országos szinten ismertek) aki fuvarozóként dolgozott vagy gépészként és nem is olyan rövid időt, 5-10 éveket és akkor hirtelen jött 1 sugallat ami miatt bejött nekik minden? Ezt nem tudom felfogni.

2011. márc. 12. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen is van, hogy egyszer csak minden összejön, de az még ritkább szerintem, és inkább szerencse, jókor volt jó helyen. Az esetek többségében szerintem inkább tenni kell a dolgokért, ami sokaknak nem megy.
2011. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

20:52

Az oké, hogy tenni a dolgokért, de hogyan, mikor veszi észre az ember, hogy rossz úton halad? Ilyesmik...

2011. márc. 12. 21:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert aki fuvarozo, rossz uton halad? Jo helyen volt jo idoben es valtoztatott vagy kellett a penz es fiatalon azert nem tudott tanulni. Regebben nem volt ritkasag, hogy fiatal fiuk elmentek dolgozni es osszegyujtottek a felsooktatasukra a penzt.
2011. márc. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg néha forditva teszem fel ezt a kérdést: vagyis ha valakinek mindene megvan, esetleg több milliárd vagyona, az miért hajtja magát halálig, mi örömet okoz neki a pénz? Miért nem ossza szét a felesleget a szegények közt?
2011. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!