Van élet TV nélkül?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert 18 éves vagyok és már több mint két éve nincs tévénk, és egyáltalán nem hiányzik, sőt! Viszont azt látom, hogy a velem egykorúak eléggé "tévéfüggők". Ti hogy vagytok ezzel?
2011. márc. 12. 22:35
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
90%

Nincs TV-m.

Sorozatokat, filmeket gépen nézek, ha nézek, olvasni szeretek nagyon, meg írni, az lefoglal.


A kérdező meg jól látja, hogy a vele egykorúak élete a TV, tisztelet a kivételnek, bár én 21 vagyok, de OKJ-s képzésen veszek részt és rengeteg fiatal csak arról mesél, hogy este mi ment a TV-ben. Persze nem bűn TV-t nézni, csak érdekes, hogy tanulás helyett is ez megy, aztán meg sírnak, hogy ajj, megbukunk. (feljebb írtam, tisztelet a ...)

2011. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
48%
Egy héten egyszer kapcsolom be a tévét: szerda este, Doktor House. A többi nem érdekel.
2011. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte tv-függő vagyok^^ M inden nap több műsor van, amit megnézek, és ha lemaradok róla, egyáltalán n em vagyok boldog. Idegesít, hogy manapság divat utálni a tévét, én pedig falusi bunkónak vagyok beállítva, ha nézem (persze nem VV-t és tásait).
2011. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
én amióta egyetemista vagyok nem tvzek. mert nincs a koleszban. de nagyon jól megvagyok nélküle, nem is hiányzik. de azt még bevallom h a valóvilágot követem mindig neten =) mert szórakoztató egy műsor rendesen xD
2011. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem már hogy mostanában egyre menőbbnek számít, ha vaki azt mondja hogy ő csak ismeretterjesztő csatornákat néz, mást semmit. Ahhoz képest minden nap azt hallgatom hogy Alekosz miket csinál a VV-ban. Én szeretek tévézni, Helyszínelők, South Park- ezekre szoktam szobabiciklizni, elterelik a gondolataimat így ezek számomra életmentőek :D meg van mikor unalmamban bekapcsolom és a Da Vinci learning-et nézem :D Azzal csak az az egy baj van, hogy mivel fiatalabbaknak készült, ezért nem tartozik a "menő" ismeretterjesztő csatornák közé.


19/L

2011. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Én csak 2 műsort nézek a tévében, de van olyan nap amikor be se kapcsolom.

A szobámban nincs is tv, amúgy 3 tv van a családba.

2011. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Én internetfüggő vagyok, így nem jut időm TVzésre már kb 6 éve :D:D 20L
2011. márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket! :)

Eléggé megoszlanak a vélemények. Egyébként az ismeretterjesztő csatornákról csak annyit mondanék, hogy öcsém attól is tiszta függő lett! Amíg volt egész nap azt nézte (még ha épp nem is igazán az épülésére szolgáló műsor volt terítéken) és kiakadt, ha kikapcsolták, vagy valaki át akarta kapcsolni... :S

2011. márc. 13. 19:32
 39/45 anonim ***** válasza:

4 éve még ott tartottam, h minden este megnéztem a barátok köztöt, csak utána tudtak elrángatni bringázni a barátnőim.

csak hogy érezzétek, ami ez után jött: :DD


átköltöztem a másik szobába, és lusta voltam kábelezgetni, meg átcipelni a tv-t.


azóta boldog ember vagyok! :D tény, h tudom kik ezek a búza VV nyomorékok, de csak azért mert kíváncsiságból megnéztem egy részt a neten. na, azóta tudom, h semmiből nem maradok ki.

a lakásban sincs tv, tehát ha akarnám se tudnám nézni. de nem akarom, időpocsékolás.

múltkor egy üres lakásban kellett tenyésznem egyedül, ahol az egyetlen dolog a tv volt, meg pár könyv, ami nem izgatott annyira.

elkövettem egy hibát: megnéztem a híradót. az érettségi óta nem volt olyan magas a vérnyomásom, mint akkor. egyébként hallgatok híreket a rádión, néha neten hírportálokat olvasgatok, de ott én szelektálok, és nem az rtl meg többi idióta hírigazgató.


a neten megnéztem már egy halom filmet, itt is sokat időzök, elvagyok nagyon jól, a tv-re már nem maradna időm :D


persze, van aki csak divatból mondja, én komolyan, mivel egyik műsor sem tud lekötni.

na meg 1000ft-ot is sajnálok arra a hiperszuper tv-csomagra, amit szegény upc-s néni ajánlgat havonta. és nem azért mert csóró vagyok, hanem mert értelmes dolgokra is el tudom költeni a pénzt.

2011. márc. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Bármibe le merem fogadni, hogy legkésőbb 15 év múlva tévét nézni hatalmas retro dolog lesz, amit nosztalgiával fogunk emlegetni. Mint írtam már, egyre inkább a számítógép, az internet veszi át a helyét, ezt a folyamatot nagyon sokan példázzák az itt leírt szokásaikkal.

Írtátok sokan, hogy na nemár, hogy a számítógépen filmnézés ugyan olyan legyen, mint a tévézés, hiszen itt lehet szelektálni, stb. Hát persze, senki nem mondta, hogy ugyan olyan, hiszen egyik dolog a másikat csak akkor tudja kiszorítani, ha valamilyen téren jobb, mint az elődje. Ennyivel tud többet nyújtani a számítógépről való filmnézés: kiválasztod, hogy mit akarsz megnézni, kiválasztod azt is, hogy mikor. Sőt, még akár azt is, hogy hol, tekintve, hogy a laptopok jellegüknél fogva hurcibálható jószágok.


Engem kicsit arra emlékeztet ez az egész, amit zenehallgatás terén is csinálunk. A kérdezőtől is kérdezném, meg úgy általában a többiektől is: ti mikor vásároltatok utoljára CD-t? Mert én az idejét nem tudom megmondani. Ha zenét akarok hallgatni, felmegyek a youtube-ra, összedobok egy playlistet és hallgatom. Vagy letöltöm ami kell, és a gépről hallgatom, vagy megy rá a telefonomra, és hallgatom bárhol, ahol akarom. Maximum akkor venném meg egy előadó cédéjét, ha valamiért hatalmas nagy kedvencem lenne az illető, és kiadna valami különleges cuccot, ami csak a cédén van rajta, vagy csak szimplán akkora rajongó lennék, hogy fontosnak érezném, hogy fizikailag is meglegyenek ezek a kiadott dolgok.

2011. márc. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!