Van élet TV nélkül?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert 18 éves vagyok és már több mint két éve nincs tévénk, és egyáltalán nem hiányzik, sőt! Viszont azt látom, hogy a velem egykorúak eléggé "tévéfüggők". Ti hogy vagytok ezzel?
2011. márc. 12. 22:35
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
65%

"Ennyivel tud többet nyújtani a számítógépről való filmnézés: kiválasztod, hogy mit akarsz megnézni, kiválasztod azt is, hogy mikor. Sőt, még akár azt is, hogy hol, tekintve, hogy a laptopok jellegüknél fogva hurcibálható jószágok."


Mikor leül valaki tévézni, és kapcsolgat az adók között olyankor ott sincs baj azzal, hogy mikor-mit mert ott van és most. És lehet hogy a tévé nem hurcibálható, de sokkal jobb minőségű mint egy vacak kis laptop, képernyőre és hangzásra is. Ráadásul gépre/laptopra is bajlódni kell a letöltéssel, hacsak nem online nézi valaki.

2011. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
08:02-esnek válaszolnám (köszönöm szépen a válaszokat!) hogy ebben teljesen igazad van; sokkal egyszerűbb letöltögetni a zenéket, meg hát olcsóbb is, én például csak ezért nem veszem meg. Ha lenne rá pénzem szívesebben hallgatnám simán CD lejátszóval, mert ha gépről hallgatom, zavar, hogy közben "el kell viselni" a zúgás-búgást..
2011. márc. 15. 13:46
 43/45 anonim ***** válasza:

Van, de egy csomó műsort nem lehet netről leszedni, például dokumentum és ismeretterjesztő filmeket, vagy régi fekete-fehér filmeket. A biosz érettségimre a tévéből is tanultam, illetve most egy csomó tantárgyra lehet belőle készülni. Egyébként a filmek 99%-át letöltjük, de mivel már van egy jó nagy ful hd-és tévénk, így azon nézzük meg.

Szerintem jó dolog a tévé, csak okosan kell használni.

2011. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor kiegészíteném azzal, hogy a letöltött filmeket sokan DVD-n nézik, de ez nem egyenlő a tévénézéssel. Mondjuk én ezzel sem bajlódom, a laptopomon kb. jobb minőségben látom a képet, mint a tévémen, erre nem mondanám, hogy vacak.

Különben én a régi, fekete-fehér filmeket is netről szoktam leszedni, kimondottan nem az a típus vagyok, akit csak az újdonságok érdekelnek. De míg pl. a tévében egy bizonyos műsört egy bizonyos időpontban adnak, addig én dönthetek úgy is, hogy reggel 8-kor nézem meg mondjuk a Büszkeség és balítéletet (csak egy példa), és nem kell arra várnom, hogy mikor méltóztatják adni.

Nem azt mondtam, hogy a számítógép teljes egészében átvette a tévé szerepét, csak azt, hogy lassan át fogja venni.

2011. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:
Húh, utolsó kommenthez csak annyit (tudom, nem ezen van a hangsúly DE:) de as büszkeség és balítéletet olyan hosszú, hogy ha, ahogy szokták minden húsz perc után leadnak egy negyedórás reklámot akkor sosem lesz vége...
2011. márc. 15. 23:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!