Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha egy ismerősöd...

Mit tennél, ha egy ismerősöd örökké a magánéletedben próbálna vájkálni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki állandóan azzal van elfoglalva, mit csinálok, beteges szinten.

Folyton ellenőríztet másokkal, hova megyek,kivel, meddig maradok, kik a barátaim (még listát is írt róluk), kikkel vagyok haragban.

Nem tehetek egy lépést sem anélkül, hogy ne tudná. Képeket, meg adatokat gyűjt rólam, mindennap órákat foglalkozik ezzel. Nem tudom megérteni, mire jó ez neki.

Volt már olyan, akit így ellenőrízgetett pasija/barátnője/anyja?

Mit lehet tenni ez ellen?

Nem beszélek vele, direkt ügyelek arra, hogy véletlenül se találkozzunk, mégis örökké szerzi rólam az infókat, és már unom -.-


2011. márc. 27. 00:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Talán feljelenthetnéd zaklatásért, privát szféra megsértéséért.
2011. márc. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Próbálj meg azért hozzá közelebb kerülni és akkor rúgd jól tökön. Ám csak akkor mikor senki se látja h ne tudjon tanukat találni. Mond el neki h ez csak egy biztatás volt a részedről mert legközelebb se ussza meg enélkül.
2011. márc. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azt sikerült kiküszöbölnöm, hogy élőben ne találkozzunk, de neten folyamatosan utánam kutat. Írt fenyegető e-mailt.

Ellopkodta a képeimet, csinált egy oldalt, ahova mindig kirakja, éppen mit csinálok. Szerintem mentálisan zavart, és feljelentettem két hete, de a rendőrség még eddig nem tett semmit. :/

2011. márc. 27. 00:47
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ötleted, mi célja ezzel?
2011. márc. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogi személy,és nem vagyok ebben járatos,de szerintem ez bün.És büntetendö.Van egy film Robin Williams kiszökített hajjal játsza benne a föszerepet,fényképész. egy nöröl igy gyüjti a fotokat infokat ahogy te mondod.A végén lecsikják mert ez bün.Szerintem jelentsd fel,ha van bizonyítékod,vagy kérdezz meg egy ugyvédet mit lehet tenni.
2011. márc. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Ki ez és mit akar töled? Ez az egyszerü info sokmindent megmagyarázhat. tedd el az e-mailt,gyüjts bizonyítékokat,és jelents fel mégegyszer. Mondjad a rendöröknek hogy veszélyben vagy,ne hagyd annyiban!
2011. márc. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem pasi, csaj az illető, és utál. De akkor sem értem, mi célja van azzal, hogy hamis profilokon bejelöl ismerősnek (van annyi eszem, hogy ne jelöljem vissza), és a blogjában a képeimet cinkeli (megjegyzem, nincs bennük semmi exrta, nagyrésze iskolai kép, de ő mindeben talál valami "érdekeset"), lesi, mit csinálok.

A rendőrségen azt mondták, visszahívnak még egy meghallgatásra (mert személyiségi jogokat sértett, és gyűlöletkeltő szövegeket írt), de nem tudom, ez mennyi időbe tellik.

Jelenleg azt várom, mikor hívnak majd, vagy kezdenek el egyáltalán ezzel foglalkozni.

Az e-mailt is megmutattam, de abban csak burkoltam fenyegetett "sokat tudok ártani neked, ha akarok, ha nem viselkedsz velem megfelelően"

2011. márc. 27. 01:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jajj.Sajnállak. Próbálj okosan intézkedni,és vigyázz nagyon mert az ilyen emberek veszélyesek,kiszámíthatatlanok. De ne mutass neki félelmet,ne tudja hogy idegesít,hiszen ez a célja,és akkor jót röhög a markába.
2011. márc. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk lecserélném az összes ismerősömet aki szóbaáll vele, plusz őt is természetesen.


Tök evidens nem?



Próbálj meg kevesebbet tudatni másokkal, vagy mondj mindenkinek mást mindenről attól majd jól összekavarodik Mr James Bond.

2011. márc. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ezt rögeszmének hívják, és jobb ha szólsz a szüleidnek vagy ha te felnőtt vagy akkor tudatod hozzád közelállóval, mert ez bűncselekmény előkészülete is lehet.


Nem tudhatod nem-e azért csinálja mert meg akar erőszakolni, vagy megölni.

Szóval tudjanak róla mások is hogy ő ezt csinálja rólad, ne csak te.


Isten áldja a közösségi hálózatokat!

2011. márc. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!