Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha egy ismerősöd...

Mit tennél, ha egy ismerősöd örökké a magánéletedben próbálna vájkálni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki állandóan azzal van elfoglalva, mit csinálok, beteges szinten.

Folyton ellenőríztet másokkal, hova megyek,kivel, meddig maradok, kik a barátaim (még listát is írt róluk), kikkel vagyok haragban.

Nem tehetek egy lépést sem anélkül, hogy ne tudná. Képeket, meg adatokat gyűjt rólam, mindennap órákat foglalkozik ezzel. Nem tudom megérteni, mire jó ez neki.

Volt már olyan, akit így ellenőrízgetett pasija/barátnője/anyja?

Mit lehet tenni ez ellen?

Nem beszélek vele, direkt ügyelek arra, hogy véletlenül se találkozzunk, mégis örökké szerzi rólam az infókat, és már unom -.-


2011. márc. 27. 00:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
Ja, nem kellett volna d.gnod a pasijával..hetente felteszel egy ilyen kérdést. szerintem amit te művelsz, az a beteges.
2011. márc. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

szerintem meg akar veretni, egyszer elejtett erről egy célzást. Ki is nézem belőle egyébként. :s

Írjak levelet minden ismerősőmnek, akivel jóban vagyok, hogy ezt csinálja? Tudnak róla páran, és a szüleim is, de ők sem tudnak többet mondani.

2011. márc. 27. 01:41
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a joghoz, de úgy tudom, két külön szférája van a jognak. Van büntetőjog meg polgári jog.


Előfordulhat, hogy polgári jogi eszközökkel egész gyorsan meg lehet oldani azt, amire a büntetőjog csak lassan és nehézkesen képes.


Mondok egy konkrét példát az élet egy másik területéről: a rendőrség egyelőre még csak részleges eredményeket ért el a mindenféle kiberzaklató honlapokkal szemben. A puruttyát sikerült az anyagi csőd határára szorítania, de nem sikerült megszüntetnie. Az excsajokat valahogy megszorongatták, a csibefasz szétesett, de a napiszar még mindig üzemel. Szóval csak lassan megy a dolog egyelőre.


Most jönne a polgári jogi oldal: eddig, tudomásom szerint, ha valaki rászánt pár ezrest, és ügyvédhez fordult, és legalább egy ügyvédi felszólítást kiküldött a napiszarnak, annak, úgy tudom azonnal tényleg le is vették a képét. Egyszer kíváncsiságból bereggeltem a napiszarra egy kamu email-en keresztül, és ott elkezdtem ,,trollkodni'': sorra tanácsokat kezdtem adni a kitett embereknek, hogy hova forduljanak, milyen jogokra hivatkozzanak, kezdtem linkeket kitenni jogszabályokról, bírósági ítéletekről stb. Az egyik kitett ember erre tényleg vissza is írt, hogy tényleg ügyvédhez fog fordulni. Hát ez volt este. Másnap délelőttre már nem volt ott a posztja, eltűnt. A kommentelők egy ideig dühöngtek is (másutt). Én azt sejtem, hogy az illető ember egy ügyvédi felszólítást küldetett ki egy ügyvéddel (mást nem tudok elképzelni, ami pár óra alatt ilyen gyors eredményt hoz). Hasonló dolgot sikerült a csibefaszon is csinálnom.


Egy ügyvédi felszólítás szerintem nem kerül olyan nagyon sokba, hiszen az még nem per, legalábbis önmagában még nem az (bár el lehet vinni odáig is, ha szükség van rá).


Írtad, hogy képeidet lemásolta és kitette másutt. Szóbajön személyiségi jogok megsértése és szerzői jogok megsértése is. A képmáshoz fűződő jogokhoz nem értek, arról nem tudnék beszélni, de az első kettő biztos szóba jön.


[link]


[link]


A Facebook szabályzatát nem ismerem, de az iwiw-ét igen. Az iwiw szabályzata nem követeli meg, hogy lemondj a képhez fűződő jogaidról, azok továbbra is Téged illetnek meg. Probléma esetén magát az iwiw-et nem perelheted (erről rendelkezik az iwiw szabályzatában lévő mentesítési feltétel, indemnification), de ettől még nyugodtan perelheted magát a képpel visszaélő harmadik személyt, hiszen ő még csak nem is szerződő fél, őt nem mentesíti az iwiw szabályzatának mentesítési feltétele.

2011. márc. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
89%

Bocsánat, lemaradt az összefoglalás:


Szóval, ha kiküldesz az illetőnek egy ügyvédi felszólítást, lehet, hogy abbahagyja, és akkor talán már még csak tovább sem kell vinni a dolgot. Azt nem tudom, hogy mennyire beteg lelkületű az illető.


Az amit nem szabad (szerintem): nem szabad saját kezűleg utánozni próbálni az ügyvédi felszólítást, mert az ilyen beteg lelkű embereknek valamiért van egy külön érzékük arra, hogy a kamuleveleket észrevegyék. Szóval legalábbis az ügyvédi felszólítást igazi ügyvéddel kell megíratni. Én még magam sosem küldtem ki ilyet, nem tudom, mennyibe kerül. Egy-két ezresre tippelek, szerintem nem lehet olyan sok. Mármint ha nyilvánvaló az ügy. Mivel a Te esetedben szerzői jogsértés egész biztosan történt, és személyiségi jogok megsértése is, ezért remélem, a Te eseted is sima ügy lesz.

2011. márc. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
73%
De miert utal?Mit csinaltal neki?
2011. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!