Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted egy nyugaton élő...

Szerinted egy nyugaton élő külföldi hogyan vélekedhet egy magyar emberről? Vagy te hogyan ítélnéd meg magunkat ha kívülről szemlélő lennél?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 22:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg azért mentek ki mert a normális magyarok nem bírták elviselni az önző stílusukat ennyi
2011. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy magyarok voltak. Az màr tulzàs lenne, hogy szidjuk egymàst màs nyelvén.

En buszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. Attol is fugg, hogy kulfoldon hogyan mutatjuk meg magunkat. Remélem ahol élek csakis jo példàt mutatok, hogy igen mi magyarok ilyenek vagyunk.

2011. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy attol fugg, hogy kit kerdezel meg es melyik orszagban, mert Europaban nagyon vegyes a magyarok megitelese, de egyebkent most jon a kiabrandito, de igaz valasz: a legtobben az eg vilagon semmit nem gondolnak a magyarokrol, mert nem erdekli oket Magyarorszag, hisz nem befolyasolja a letezese az eletuket (nem a Magyarorszaggal szomszedos orszagokra gondolok, hanem Eszak-Amerikara, Del-Amerikara, Japanra, Angliara, Spanyolorszagra stb.).


Egy nemzetkozi oldalon regen feltettem azt a kerdest, hogy mit gondolnak az emberek Magyarorszagrol, Kelet-Europarol es azt a valaszt kaptam, hogy "semmit" (ebbol volt 2 vagy 3) illetve volt egy olyan, hogy "bocs, ha megbantalak, de nem szoktunk ratok gondolni (=veletek foglalkozni)".


Szoval az igazsag az, hogy a vilag legtobb helyen a magyarok megitelese semleges vagyis inkabb semmilyen, mert 1. az emberek egy resze azt sem tudja, hogy van Magyarorszag (meg Ny-Europaban is van ilyen!), 2. nem egy jelentos orszag szamukra. Most felteszem a kerdest: te mit gondolsz a del-afrikaiakrol? Tudnal erre valaszolni, ha egyszer meg egy del-afrikaival sem talalkoztal?


A legutolso kerdesedre pedig lehetetlen valaszolni, mivel nem tudsz elvonatkoztatni a tapasztalataidtol, amelyek a magyarsagodbol erednek. Nem tudsz 100%-ig a kulturadon kivul gondolkodni.

2011. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A legutolso kerdesedre pedig lehetetlen valaszolni, mivel nem tudsz elvonatkoztatni a tapasztalataidtol, amelyek a magyarsagodbol erednek. Nem tudsz 100%-ig a kulturadon kivul gondolkodni.



100%-ig nem!De nekem elég volt 1 hónap távol lét hogy kivülről lássam hogy a külföldi országokhoz képest nagyon,de nagyon sok fejlődni valónk van!És öszintén szólva legszívesebben haza sem jöttem volna!Az a baj én szerintem hogy túl pesszimisták vagyunk de minden téren,egymáshoz és magunkhoz is!Nem tudom milyen egy afriaki,de azt tudom hogy hozzánk képest jóval optimistábbak és probálnak boldogabbak lenni és nem foglalkozni a szar.ral ahogy mi tesszük!Ezt csak azért tudom mert az egyik barátom volt johannes burgban,remélem jól írtam:),és azt mondta hogy ott sincs valami jó lét,de az emberek sokkal de sokkal jobb kedvüek!

Vagy pl ott vannak a csehek,vagy a lengyelek akik kb egy szinten állnak velünk gazdaságilag,de ott mégis valahogy jobb kedvüek az emberek!Vagyos optimistábbak!

2011. máj. 9. 20:48
 15/15 anonim ***** válasza:

En ezt az optimizmus dolgot nem vonom ketsegbe, szerintem is igy van, csak arra probaltam utalni, hogy a magyarok a magyarokon kivul nem sok embert erdekelnek, ahogy engem sem ertekel, hogy Tanzaniaban vagy az Elefantcsontparton hogy elnek, mert nem erint. Szoval ha azt kered, hogy legyek kulso szemlelo a magyarokkal szemben, akkor azt mondom, hogy nem tudok roluk sokat, igy nincs roluk velemenyem sem.


Akiket ismerek itt es voltak Magyarorszagon, alt. a politikat hozzak fel, a kommunizmust. Nem tudom, hogy miert, de sok ilyen emberrel talalkozom meg van, aki azt hiszi, hogy ott oroszul, spanyolul vagy mas nyelven beszelnek. Na ennyire nem ismerik, ilyen szinten jelentektelen nemzetkozileg. Szoval a legtobb kulfoldi embert (kiv. a szomszedos orszagokban eloket) nem foglalkoztatja Magyarorszag...

2011. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!