Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket is zavar ha az emberek...

Titeket is zavar ha az emberek folyton Pestnek hívják Budapestet? Iszonyúan bunkón hangzik nekem.

Figyelt kérdés
Ha hallom valakitől, hogy Pestként emlegeti a fővárost, már feláll a hátamon a szőr és az undor+szánalom jelei ülnek ki arcomra. A válaszokban nem vagyok kíváncsi olyan megjegyzésekre, hogy sok mindenki hívja így és bevett szokás. Ez egy bunkó szokás, lássuk be. Vidékiek és fővárosiak egyaránt használják, nagyon elterjedt sajnos :( de 1873 óta ez a város: BUDAPEST
2011. máj. 11. 09:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel könnyen meg tudnék birkózni!

Az ajánlatom: cseréljünk problémákat!

Fafej.

2011. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 napietus ***** válasza:
100%
engem nem zavar, csak ha hivatalos helyen hallom (sajnos van rá példa). hétköznapi nyelven elmegy, ha nem lényeges, hogy a város melyik részére, csak az, hogy a fővárosba, meg van amikor helyénvaló, pl. ha Budán mondom, hogy megyek Pestre. nem Budapestről Budapestre, hanem Budáról Pestre.
2011. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Engem egyáltalán nem zavar, sőt, soha egyszer sem jutott eszembe ezt nehezményes negatívumként elítélni.

Pedig pesti (sic!) srác vagyok. :P

Az amerikaiak pl San Francisco városát "Friszkó"-nak hívják és nem lamentálnak rajta.

2011. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

Azért lehet így, mert Budán csak a Vár van, meg a Rózsadomb, meg nagy lakótelepek, amitől főváros a főváros, az mind Pesten van.


Amúgy minden - két szótagnál hosszabb - településnevet rövidítenek. Alig van kivétel. Miért pont Pest lenne az?

2011. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 napietus ***** válasza:
91%
ja, Székesfehérvérra is csak azt mondjuk hogy Fehérvár. pedig helytelen, mert az lehetne Gyulafehérvár is. meg Balatonföldvárra azt, hogy Földvár, Biatorbágyra, hogy Bia (pedig már elég régen egyesült), Mosonmagyaróvárra hogy Óvár stb. tehát ez a hétköznapi nyelvben márcsak így van. miért pont Budapest zavar?
2011. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Undor + szánalom egy egyszerű szó hallatán amiben ráadásul semmi undorító és szánalmas nincs? Szerintem veled vannak a legnagyobb gondok. Engem nem zavar, miért zavarna? Senki sem rosszindulatból hívja így, hanem mert így egyszerűbb, vidéken is vannak ugyanígy rövidítések, és akkor? Miért kéne hogy zavarjon? Mert akkor kéne pattogni ha ez valami gúnynév lenne, de nem az.
2011. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Jászkarajenőt meg sokan Jenőnek mondják, mégse hallottam még, hogy valaki ezen háborogna.
2011. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
22%

én azért használom, mert óriási különbség van Pest és Buda között, és én meg budai vagyok, szóval ki vagyok akadva, ha egy kalap alatt említik csak úgy Budapestet, hogy "Pest", mert ez Buda lenézését jelenti számomra


azért Buda sokkal elitebb, egész más a mentalitás, mint Pesten, szóval nagyon hülye dolog összemosni a kettőt!!

2011. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
Utolsonak: erdekes, en ezt csak azoktol a pestiektol hallom, akik Budara koltoztek es ezzel akarnak felvagni, mert most azt hiszik, hogy kulonbek. Mas a mentalitas, rohognom kell. Hasonlits ossze egy nemetet es egy osztrakot, na nekik mas a mentalitasuk.
2011. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%

"Buda sokkal elitebb, egész más a mentalitás"


Nos, én laktam Budán Tétényben (bocsánat, Budatétényben) és Krisztnavárosban is... aztán Pesten az Andrásin, és nem éreztem ilyen egyértelmű különbséget :D


Egyébként persze van különbség a környékek között, de azért kissé bonyolultabb annál, hogy a Duna melyik oldalán van.



A kérdésre válaszolva:

Bevallom őszintén még soha életemben nem jutott eszembe, hogy ez bunkóság lenne, mivel az ismerőseim/rokonaim többsége olyan helyen él, ahol még soha senkitől nem hallottam az adott település teljes nevét használni.

(Mező)kovácsháza, (Király)szentistván, (Balaton)almádi, stb.


Max. akkor zavarna, ha feltételezném, hogy az illető tényleg nincs tisztában vele mi a különbség Buda és Pest között... de ilyennel még nem találkoztam. :)

2011. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!