Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket is zavar ha az emberek...

Titeket is zavar ha az emberek folyton Pestnek hívják Budapestet? Iszonyúan bunkón hangzik nekem.

Figyelt kérdés
Ha hallom valakitől, hogy Pestként emlegeti a fővárost, már feláll a hátamon a szőr és az undor+szánalom jelei ülnek ki arcomra. A válaszokban nem vagyok kíváncsi olyan megjegyzésekre, hogy sok mindenki hívja így és bevett szokás. Ez egy bunkó szokás, lássuk be. Vidékiek és fővárosiak egyaránt használják, nagyon elterjedt sajnos :( de 1873 óta ez a város: BUDAPEST
2011. máj. 11. 09:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
6%

nekem még az is megfigyelésem, h ezt nagyrészt vidékiek használják így, mert nekik Pest az olyan általános kategória, egyre megy


és kitartok amellett, hogy a mentalitás is egész más egy budai elit környéken, mint egy pesti tömeghelyen, ezen sztem tök kár vitatkozni, na persze nem mindegy, hogy Buda melyik részét nézzük, de egy II-III. kerben érezhető a különbség már a levegőben

2011. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
nekem akkor sem áll rá a szám, hogy azt mondjam "Pest"... egyszerűen rosszul hangzik. És érdekes a többi településnél nem zavarnak a rövidítések, de a fővárosnál igen. És gondoljunk csak bele h egy külföldinek nem Pestről beszélünk, hanem Budapestről. Fővárosokat nem szokás így rövidítgetni. Ennyi erővel Bukarest = Rest ... ? :D
2011. máj. 11. 12:52
 13/24 anonim ***** válasza:
76%

Micsoda probléma!

Dunakeszin élek, amit mindenki Keszinek hív itt, pedig van Budakeszi is. Nyaralni Boglárra meg Földvárra járok, nem teszem elé, hogy Balaton. Anyósom Lőrincen él, olyan undorító és szánalmas az egész család, hogy nem mondja elé, hogy Pestszent. Sőt, az erdélyi barátaim is Vásárhelyről meg Udvarhelyről beszélnek, hiába van hivatalosan előttük, hogy Maros meg hogy Székely.

Remélem, ezek után kellően felállt a hátadon a szőr.

2011. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Sőt, tovább megyek: nagy íróink rendszeresen Pataknak nevezik Sárospatakot. Hű, de undorító...
2011. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Na mi meg veresiek vagyunk és így hívjuk a kisvárost, ahol élünk. (Veresegyház)

Én írtam az elsők között, hogy pesti (sic!) vagyok. Mert Pesten születtem és Veresre költöztem. Öő bocs, Budapesten születtem és Veresegyházra költöztem.

Ami a budai elitizmust illeti ez egy nagy marhaság. Árpádföldön is élnek jól szituált emberek és a Rózsadombon is vannak taplók.

2011. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Bretso ***** válasza:
14:23 a számból vette ki a szót.
2011. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%

Hidd el nekem, nagyrészt ránézésre kitalálom, hogy ki az aki alapos, elitebb nevelést és iskolázást kapott, ha meg megszólal, akkor vége. Például a helyesírása alapján.


"egyébként meg nem mondtam olyat, hogy vidéki proli, szal nem hiszem h sértegettelek, csak azt mondtam, hogy egész más"


Miért gondolod, hogy egy vidéki dolgozó embernek sértés lenne a proli? Pláne ha valaki magára használja! Nem rólam árul ez el sokat, hanem rólad, a budai hülyegyerekről, aki inkább átküldene valakit a plebs közé, de ő még azt is visszautasítja, hogy egy levegőt szívjon velük. Ehelyett osztja az észt saját felsőbbrendűségének teljes tudatában, de képtelen egy mondatot helyesen leírni. Abba pedig bele sem mer gondolni, hogy ő maga mit tett azért a jómódért, amiben él (és aminek hiánya miatt lenéz másokat), és főleg nem gondol bele abba, hogy a saját erejéből valószínűleg villámgyorsan a társadalom peremére sodródna, ahonnan a "hét", meg "nyóc" vagy akár 'Megyer, vagy a Havanna is maga lenne a földi paradicsom.


Tényleg, én tudom, hogy miért nézek le embereket, de te miért?

2011. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%
Egy két válasz alapján úgy látom Budapesten több a paraszt, mint vidéken....
2011. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%

Pest, es kesz, Szekesfehervar nevet se mondja ki mindenki teljesen, meg Varpalota is Palota roviden. De van pelda Budapesthez hasonlo osszetetelre is, ahol roviditenek, pl. Mosonmagyarovar. Egyebkent egyszer bajban is voltam, mert monta egy srac, hogy mennek Lovore koncertezni, en meg mondtam, akkor Sopronbol elugrunk a haverokkal, ere kiderolt, hogy Zalalovore gondolt.


De nehany budai sznob onerzete miatt senki nem fog Budapestet mondani hetkoznapi beszedben.

2011. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%
Engem nem zavar. En alt. ugy hasznalom, hogyha a pesti reszrol van szo, akkor Pest, ha a budairol, akkor Buda. Max. helytelennek lehet nevezni, de bunkonak semmikepp. Mi ebben a bunkosag? Nem ertem.
2011. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!