Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észrevételem, hogy a diplomás...

Észrevételem, hogy a diplomás ismerőseim nagy része mind házas, míg az érettségizett, szakmával rendelkezők csak kapcsolatban élnek vagy egyedülállók?

Figyelt kérdés

Direkt felfigyeltem erre az iwiwen:

26-29 éves nők ha diplomásak szinte 90%-ban férjez mentek


A szakmunkás, régebb óta dolgozó lányok(26-38) nagy része egyedülálló vagy esetleg kapcsolatban van, mindössze 10% házas.


Ez miért van?


2011. jún. 10. 16:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"ha ránézünk egy diplomás nőre és egy szakmunkás végzettségűre,szerintem látszik a különbség".


Milyen különbség látszik?Ha arra célzol, hogy a szakmunkás nők csúnyábbak, akkor azt kell mondjam, ideje szemészetre menned, vagy csak levenni a szemellenzőt.A jó megjelenés, ápoltság nem végzettségtől függ.Ha nálad attól függ, akkor valami baj van...Nem muszáj a legdrágább kosztümöt felvenni, hogy az ember elegáns legyen.A sznobizmus viszont nem túl vonzó dolog.

2011. jún. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
78%

Diploma vitások!

Most komolyan ez a legfontosabb, hogy amelyikőtöknek csak egy van, annak fáj mert a másik kettőnek mondhatja?

Az egyik mit irigykedik? És mit bosszantja a többi ember, akinek kettő van. A másik meg minek reagál ilyen hülyeségre?

És miért kell kötekedni? Mindenki foglalkozzon már magával...saját magának akarjon megfelelni, és elégedettséget érezni ezáltal!

Én egy topicban vérre mentem egy másikkal csak mert félreértett engem,én meg ugrottam rá, meg a bajainkat itt vezettük le...

Megbeszéltük, jóban vagyunk, és azóta is levelezünk.

Próbáljátok már meg! Mert nem vagytok egy fokkal sem jobbak a csak rosszat egymásban kereső politikusoktól!

Keressetek valami jót! Egymásban.

És a kérdező nem ezt kérdezte! Nyissatok új kérdést, ha a rendszert akarjátok szidni, meg egymást!

És elnézést a kérdezőtől, hogy én is mást írok most ide, de válaszoltam a kérdésre is korábban...

2011. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Nos, akkor én is csináltam egy gyors statisztikát, mi szerint a diplomások csak civakodni tudnak és egymásra licitálni, melyiküknek nagyobb a végzettsége.Csodálkozom, ha az ilyen emberek házasok...
2011. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van erről én is hallottam, de nem akartam szítani a tüzet...
2011. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"Arról viszont tehet, hogy azt hazudja hogy 2 diplomája van, amikor az max egynek feleltethető meg"


Hallod, milyen szóhasználat ez alapból? "Hazudja"? Neked egyből ez jut eszedbe? Egyből ezt feltételezed a másikról? Tudod hogy van a mondás: ki hogy él, úgy ítél! Fel sem merül benned, hogy elírás, baki, tévedés, vagy akármi..neeem, egyből "hazudja". Lehet hogy van végzettséged, de hogy emberileg primitív és korlátolt vagy az is biztos. És az írásod alapján elég frusztrált is.

2011. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Iwiwen azt írnak az emberek, amit akarnak (ezzel nem azt mondom, hogy mindenki "szépíti" a profilját!).

Ismerek olyan párt, akik 5 éve házasok, de a státuszuk mindkettejüknek annyi, hogy kapcsolatban.

A közösségi oldalak nem hitelesek - ilyen szempontból sem.

2011. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
De ismerem ezeket a személyeket van kb. 1000 ismerősöm.
2011. jún. 10. 21:19
 28/30 napietus ***** válasza:

nem tudom, miért van, de pont múlt héten hallottam a rádióban, hogy ez még 15-20 éve fordítva volt, aztán kiegyenlítődött, és most fordult meg a statisztika (ksh szerint).


egyébként mi is diplomások vagyunk és házasok.


29/N

2011. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
71%

Az 5 éves 1 diplomásnak szeretném mondani, hogy vannak olyan tudományos fokozatok, hogy PhD, CSc, DSc,HSc, ezek jóval a Bolognai rendszer előtt is léteztek. A Phd megszerzése is 2 éves. (alapfeltétele egy szakmérnöki, MA vagy MSc diploma! csak hogy minden évtizedet végigvegyünk)


Az MSc-t régen (MA) szakmérnöknek hívták. 2-3 éves volt, szakja válogatta. Ez a szak eltérhet az alap szaktól, de kell, hogy valami köze legyen hozzá. (külön diplomával jár/t)


Képzeld el régen (mondjuk a '80-as években)is voltak olyan szakok, melyek 3 évesek voltak és diplomát adtak. (egyetemi és főiskolai is) Jelenlegi helyzetben igen is 2 db diplomának minősül, ha valaki bsc majd pedig msc képzésen végez.

Amúgy az illető, akit te támadsz világosan leírta, hogy hagyományos a régi rendszerben szereplő diplomával bír. (mindkettő lehet az!)

5 éves szakok pl.: a jogi, ügyvéd, orvosi, erdőmérnöki, matematikus. Volt amelyiket 3 évesre csökkentették. (kitalálod melyiket a felsorolt példák közül??)


De ugyanolyan egyetemi diplomával díjazták mint anno az 5 éveset. Ettől ők nem kevesebb emberek, csak 5 év helyett 3 alatt kellett megtanulniuk ugyanazt a mennyiséget.


Azért, mert te egy 5 éves képzést választottál még nem kell lenézned azokat akik nem ezt tették. Mert te lenézed őket. Nagyon beszűkült nézetet vallasz.

Ezzel az erővel kétségbe vonhatod egy phd-s végzettségű személy végzettségét is. Hiszen ő is elvégzett egy alap (akár bsc-s)képzést(3 ill. 5 éves is lehet), majd egy ráépülőt (ált. 2 év) és jött a phd-s (ált. 2 év)


Azt állítani, hogy valaki "hazudik" (csak mert neked más szemléleted van)pedig rágalmazásnak minősül, melynek következményei lehetnek, ha az illető akit rágalmaztál úgy gondolja. Ettől viszont egy IP cím -ami mögé bújva osztod itt az észt- nem fog megvédeni.


Másrészt baromira kardoskodsz az igazad mellett.

2011. jún. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

De ugyanolyan egyetemi diplomával díjazták mint anno az 5 éveset. Ettől ők nem kevesebb emberek, csak 5 év helyett 3 alatt kellett megtanulniuk ugyanazt a mennyiséget.



ÓRIÁSI tévedésben vagytok alapszakot végzettek ezt illetően. A 3 éves alapszaknak pont az a lényege, hogy egy ALAP, felületes, zanzásított tudást ad az adott tudományterületről és az 5 éves rendes képzésnek csak egy töredéke.

2011. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!