Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észrevételem, hogy a diplomás...

Észrevételem, hogy a diplomás ismerőseim nagy része mind házas, míg az érettségizett, szakmával rendelkezők csak kapcsolatban élnek vagy egyedülállók?

Figyelt kérdés

Direkt felfigyeltem erre az iwiwen:

26-29 éves nők ha diplomásak szinte 90%-ban férjez mentek


A szakmunkás, régebb óta dolgozó lányok(26-38) nagy része egyedülálló vagy esetleg kapcsolatban van, mindössze 10% házas.


Ez miért van?


2011. jún. 10. 16:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

Igen a karrierizmus a nagyvárosokban erősebb. Aki falun lakik az elköltözik nagyvárosba hogy jobban érvényesülni tudjon a munkájában és közelebb legyen a munkájához.

Én is azt vettem észre hogy aki diplomával rendelkezik az mire befejezi a sulit karriert akar,ezért nem ér rá a családalapításra.

Aki viszont csak szakmunkás végzettséggel vagy érettségivel rendelkezik az gondolom nem végez szuper munkát,ezért alig várja hogy megszabaduljon tőle és családot alapíthasson.

Én pl. jobban szeretem az okos férfiakat mint azokat akik nem voltak képesek tanulni. Szívesebben várnék haza egy tiszta férfit mint egy koszosat (autószerelő,vízszerelő,stb.).

Gondolom ezzel a férfiak is így vannak,és azért ha ránézünk egy diplomás nőre és egy szakmunkás végzettségűre,szerintem látszik a különbség.

2011. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

17:11

Mérnök vagyok.


Csak, mert nem vagyok jogász, orvos attól még igen is van diplomám. Tudod ez is olyan kemény fedeles.


Másrészt, te most miért is támadsz engem?

2011. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
36%

nem támadás, tény.


a hagyományos képzést úgy bontották ketté. hogy bsc+msc=hagyományos diploma, nem pedig kettő.


attól hogy neked ketté bontották, még nem végeztél többet mint aki még a hagyományos rendszerben tanult,


akkor hogy lehet hogy neked a te logikád szerint ugyanannyi tananyaggal 2 diplomád van míg a másiknak csak egy?


ha azt mondod 2 diplomád van az olyan mintha 20 félévet végeztél volna, nem 10-et

2011. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a kijelentéseddel, most sok embert lebecsültél, aki hasonló módon végezte az iskoláit.

A Bolognai folyamatról a felsőoktatásban pedig nem az ott tanulók tehetnek. (én ebbe nem kerültem bele, hamarabb kezdtem)


Ügyvéd, jogász meg lassan annyi van, mint a szemét.

Tény, hogy a legkeményebbek egyike, de lassan ez is divatszakma.


Neked milyen végzettséged is van kedves - A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:11

2011. jún. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Nekem két diplomám van, nem bsc-s, és ha ilyet mondanék a bsc-s kollégáimnak, beosztottaknak, saját magam vágnám pofon, kedves előző. Ez is tény.Inkább azzal kéne "menőzni", hogy nem szellemi betanított munkát végez valaki, hanem alkot, létrehoz valami igazi értéket.
2011. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
36%

senkit se becsültem le.

Diplomám van, 5 éves. 1 db.


Csak minidg felhúz, ha valaki aki utánam következő évben kezdett arra veri magát hogy neki 2 diplomája is van, míg sok embernek csak egy.


Közben egy szóval nem tanult többet mint én.


Miért is lebecsülés ha kimondjuk az igazságot?

2011. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

ma 17:25 ő jogész, nem?

-de majd elér a szép szerelem Téged is!


Kérdező: felelősségteljes, családot akarók,

hűséget esküdők - nem tudom, hogy a végzettségtől függ-e? talán itt az interneten több csak..

2011. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

@ 17:30

Nézd, ő nem tehet arról, hogy bevezették a BSc-MSc-t.


A Bolognai oktatás pedig 2005 óta van. (emlékeim szerint, mert a tanárok ki voltak akadva rajta és ezt velünk is megosztották)

Én hamarabb kezdtem, "hagyományos" diplomám van.

2011. jún. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
33%

persze hogy nem tehet arról hogy mikor vezették be az új rendszer.


Arról viszont tehet, hogy azt hazudja hogy 2 diplomája van, amikor az max egynek feleltethető meg

2011. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Ez már nézőpont kérdése.

Azt gondolsz, amit akarsz.

2011. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!