Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van neked emo ismerősöd?

Van neked emo ismerősöd?

Figyelt kérdés

Emo Scene vagyok tisztázom előre.

1.Van emo haverod/barátod/barátnőd annak ellenére hogy te nem vagy az?

2.Ellenszenves vagy az összes emo-val szemben anélkül hogy megismernéd az illetőt?

3.Az emo-k az emberek nem tőrödőmsége ellen lázadnak hogy valamit csináljanak ezzel a világgal.És azért is igen amiért az emberek így megszólják a másikat. Hogy ezt tudod így is leszólód őket?


2011. jún. 17. 11:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Attól még röhögnek mindegyiken, ezért javasoltam, hogy ne legyél emó.
2011. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

1 - Nincs, az én korosztályomban szerintem már nincsenek is emok (húszonvége, harminconeleje).

2 - Teljesen hidegen hagynak, felőlem mindenki úgy öltözködik, ahogy akar, olyan cimkét ragaszt magára, amit akar, alapvetően nem ez alapján ítélem meg az embereket.

3 - Az emo egy divatirányzat, a tinikori lázadás a társadalom ellen nem mai találmány, száz éve is volt, most is van, és száz év múlva is lesz, az, hogy ezt milyen mázba csomagolják, lényegében mindegy. Lehet az emberi nemtörődömség ellen nem csupán lázadni, de kis mértékben akár tenni is, vasalt haj, csőgatya és emozene nélkül is.

Például ha engem zavar a nagy, szürke, embertelen tömegek közönye, miért kéne ettől egy szubkultúrához csapódnom, előrecsomagolt, nekem történetesen nem tetsző stílusjegyekkel? Miért ne hallgathatnék mondjuk világháborús indulókat, digital hardcore-t, komolyzenét vagy ambientet, és miért ne öltözködhetnék úgy, ahogy nekem tetszik? Márpedig ha lefejtjük a stílust, a divatmázt az emoról, mi marad belőle? A lázadás önmagában nem ideológia.

2011. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jaigen, előző vagyok, még hozzátenném: nem szólom le őket, számomra ugyanaz a kategória, mint a többi tiniszubkultúra/tinidivatirányzat. Majd kinövik, ha valami csoda folytán nem, nekem aztán az se baj, ugyanúgy lehetnek rendes arcok is és férgek is. :)
2011. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ahogy elkezdenek dolgozni,szépen kinövik az egészet.Ez a tizenévesek kiöltözős,ki is vagyok én jellegü dolga.10 éve még a punk,alter,meg hasonlók mentek.Most ha látom az utcán az ilyen "feltűnő fiatalokat",jót vigyorgok magamban mennyire is tudnak azonosulni az egésszel.Mi is ilyenek voltunk,de baromi gyorsan kinőttük.Nincs lenézve senki.


28/F

2011. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Eddig talán ez volt a legkulturáltabb vélemény :).
2011. jún. 20. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!