Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság miért viselkednek a...

Manapság miért viselkednek a felnőtt emberek gyerekesen?

Figyelt kérdés

Nem a huszonéves Pán Péterekre gondolok, hanem a negyvenes családos emberekre.


Íme néhány megtörtént sztori:


Tavaly mikor nyaralni voltunk, láttuk ezt a 40 körüli két gyerekes házaspárt.

A lényeg: mikor kinyitott az étterem a svédasztalos vacsorához készülődve, ez a illető, családapa elsőként berohant és a belerágott mindenbe, majd visszadobta, tehát összetúrta a svédasztalt. Szó szerint mint egy csimpánz. Mikor a pincér szólt neki, hogy ezt azért nem kéne, ez az úr üvöltésbe kezdett, hogy őneki ehhez joga van, mert ő a vendég és panaszt fog tenni. Mikor már az odaérkező főpincért is meg akarta verni ez a bunkó, mi vendégek állítottuk le a pasast, hogy ne fajuljon tettlegességig a dolog.


Közlekedés:

Néhány hete két koccanó gépkocsira lettem figyelmes. Egy hölgy belecsúszott az előtte lévő kocsiba. A vétlen autóban (kb.7 millát érő Passat) négytagú család, ahonnan a családfő kiugrott és a neki koccant nőt, minden szó nélkül elkezdte ütni, tépni, rugdalni. Szerencsére sikerült elmenekülnie még kiérkeztek a rendőrök, akik a "példás" családapát bilincsbe verve vitték el.

Egy koccanást csak bunyóval lehet elintézni?


Áruház:

A haverom egy áruházban biztonsági őr. Ő mesélte, hogy egy családfőt megfogtak, (akik 38 ezer forint értékben vásároltak be) amint a példás családapa egy rágógumit tuszkolt a zsebébe. A bekísérést követően elmondta, hogy extrém sportot űzött ebből és az adrenalin miatt volt erre szüksége. Majd egy jót röhögött az egészen. Majd egy 100 valahány forintos rágóért lopás miatt szabálysértési eljárás indult ellene. Biztosan megérte neki.


Mire jó ez? 10-20 éve még nem voltak ilyenek az emberek. Ezt nem lehet a munkanélküliséggel és a stresszel magyarázni. Ez is valami új hülye divat? Milyen ember lesz azokból a gyerekekből, ha ilyen példákat látnak a barom apjuktól? A Pán Péter szindróma már a 40-esek között is terjed?


2011. júl. 23. 14:49
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Kolopele, mit tennél, ha a tiéd lenne a Bentley? :)
2011. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Jaj, a lényeg:

[link]

2011. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Kedves előző! Láttad a mosolygós fejet a kérdésnél? :)
2011. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Nem terjed - akiben benne van a neveletlenség, a bunkóság, az infantilizmus, a "nekem mindent szabad", az hordozza magában, negyven évesen is, húszévesen is, és hatvanévesen is. Többnyire úgy is hal meg, akárhány éves.

A terjedést azért látod terjedésnek, mert a mai negyvenesek zöme hordozza a társadalmi súlyokat (munka, gyereknevelés stb.), és nagyon sok stressz éri őket. A szociban nőttek fel, zömük elhagyott, kulcsos gyerekként, egészen más társadalmi mércék, értékek voltak akkor érvényesek, mint ma. Aki nem képes változni és haladni az időkkel, az bizony nagyon nehezn viseli a drasztikus változásokat.

Ehhez vedd hozzá, hogy nagyon durva a külső agresszió, amit egy ember nap mint nap kap (TV, rádió, munkahely vagy munkanélküliség stb.), nagyon nagy a társadalmi-anyagi bizonytalanság, és akinek a belsője nincs rendben, azt nagyon erősen kikezdi a belső és a külső nagy stressz, ami EGYSZERRE éri és nincs benne annyi, hogy tudja, hogyan kezelje a nagyfeszkót, vagy nincs képessége erre.


Ez nem mentség a bunkóság vagy a kriminális viselkedés alól, csak egy lehetséges magyarázat az okaira.


A Peter Pan szindróma egyébként azt jelenti, hogy az adott ember soha nem akar felnőni (többynire azért nem, mert soha nem lehetett gyerek) nem azt, hogy egy megveszekedett önző neveletlen tahó, aki semmiféle önkontrollal nem bír és nem tudja az agresszióját kezelni.

2011. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Mar elnezest, de ezeknek a peldaknak semmi koze nincs a korhoz. Egyszeruen szemelyiseg fuggo az egesz. Ezek nem is gyerekes dolgok, hanem bunko es pofatlan dolgok. A gyerekes meg a pofatlan, bunko nem ugyanaz. Felnott is viselkedhet igy. Van, aki 10 evesen sem viselkedik igy, mig mas vilag eleteben ilyen marad, mert benne van a szemelyisegeben a bunkosag, az agresszio stb. En ebben semmi gyerekeset nem latok...ezek az emberek bunkok, idegbetegek, frusztraltak stb.
2011. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
"Kolopele, mit tennél, ha a tiéd lenne a Bentley? :)" Nem lesz ilyen autóm soha, ennyire nem akarok azért feltűnősködni az utakon. Meg nem akarom azt hogy sehol se tudjak nyugodtan még leparkolni sem, az ehhez hasonló autókat már csak direkt szemétségből is képesek összekarcolni. Egy Phaeton nem tűnik ki annyira az autók közül, mégis jó autó. Ami nekem van az egy 6 literes 420 lóerős változat, elég az bőven. Egyébként ha nem én lennék a hibás nem tudom mit csinálnék. Ez már nem a koccanásos kategória.
2011. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Kétségtelenül igazad van, de szerintem túlreagálod. A Pán Péter szindróma meg húú de mennyire nem ezt jelenti.


Az utolsó férfi kleptomániás,ez kórkép, nem feltétlenül az ő hibája.

Az első lazán bunkó.

A középsőt értem meg leginkább. Nő vagyok,van autóm. Nem verekednék, ha valaki megkarcolná a kocsimat, de hogy csuklana az anyja az biztos. Figyeljen oda.

2011. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Mondjuk lehet én is szó nélkül pofáncsapnám azt, aki belecsúszik az autómba, ahol a hátsó ülésen ott a két gyerek...
2011. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Na ez meg a másik.

Ki nem állom egyébként a női vezetőket, nekem csak rossz tapasztalatom van velük, pedig mondom, én is nő vagyok. Az autópályán beelőz, utána sokkal lassabban megy,mint én. Nem adja meg az elsőbbséget, felgyorsít, fékez, felgyorsít, fékez a normális városon belüli 50 vagy városon kívüli 90 helyett. Nem értem miért van ez.

2011. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

A vezetésben tényleg nagyon sok paraszt ember van.

Egyszer utaztam egy rokonommal,aki akkor 40es lehetett,én olyan 15-16 körül és vki valami apró szabálytalanságot követett el és úgy ordított olyan mocskos módon az illetővel,hogy nekem akkori 16 éves fejjel a bőr lesült a képemről,hogy abban az autóban ülök én is.

Már akkor is éreztem,hogy így azért nem lehet emberekkel beszélni,főleg,ha nem is volt veszélyben az élete.

2014. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!