Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 35-40 évesek (lehet afölött...

35-40 évesek (lehet afölött is), ti hogy bírjátok a 20-25 éveseket elviselni?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen sok a 20-25 év közötti van. Nagyképűek, lekezelőek, azt hiszik ők mindent tudnak. A náluk idősebbeket öregnek, vénk..nak tartják. El vannak szállva maguktól. Vagy csak ezt én érzem? Számomra elviselhetetlen ez a pökhendi stílus.Ti érzitek ezt?
2011. júl. 23. 19:14
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
22 éves profi :D :D
2011. júl. 23. 20:19
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Igen kedves kérdező profi... :D :D

De most már értem, hogy miért utál téged mindenki, a munkahelyeden... :) De örülök, hogy sikerült a mondandóm lényét felfogni, ügyes voltál te is jelentkezhetsz a kocka cukorért. :)

2011. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
63%

19,29-es vagyok!

Kedves Kérdező! Ezt a "békát" most le kell nyelned, ha meg akarod tartani a munkahelyedet. Én egyébként mindig nagyon tiszteltem és csodáltam a "tudást" függetlenül attól, hogy az illető milyen korú volt (hozzám képest).


Talán valóban az a gond, hogy nem gondoltál arra, hogy mint új dolgozónak, sok minden újat kell most megtanulnod. Minden új munkahelyen új dolgokat kell megtanulnunk, sőt sokszor ugyanazt a valamit is "másként csinálják". Amit eddig az életben, szakmádban megtanultál, arra az új helyeden nincs szükség, valami mást kell tudnod.

Ne foglalkozz azzal, hogy akitől tanulsz, az milyen korú. Tanulj, kérdezz sokat (hogy minél többet megtudj tőle) dolgozz keményen, és idővel meg lesz az eredménye.


Amúgy a labda kerek. Ma ő mond neked olyat, amit te nem tudsz, lehet hogy már holnap, vagy holnapután viszont arra lesz szükség abban a közösségben, amit rajtad kívül viszont más nem tud. Egyszer fent, másszor lent. Ez ilyen. Próbálj meg megbarátkozni a helyzettel, és minél inkább képes leszel önállóan elvégezni a munkádat, annál jobban fogod magad érezni!

(Amit írtam 19,29-kor és most is, azt túl 60-on, friss nyugdíjasként írom, nem kioktatásként, csupán segítésül, ha egyáltalán ez segít neked valamit.)

2011. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Persze az nem baj,hogy 20 évesektől kell tanulni. Csak hogy nekik nincs hajlandóságuk átadni a tudást. Saját bevallásuk szerint nincs türelmük. Viszont ez egy munkahely, a betanítás is a munkarésze, őket is betanította valaki. Viszont az iritáló ha egy 21-22 éves kijelenti magáról hogy profi. Egy-két év alatt lett profi, majd 20 év tapasztalat után esetleg. Amúgy itt is van olyan huszonéves akit otthon tiszteletre, megértésre és türelemre neveltek, azokkal nincs is baj. Sőt azok is érzik a többi lekezelő libát.
2011. júl. 23. 20:44
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező


Engem meg te irritálsz ;-) És hidd el hogy a kollégáidat, azért nem lehet neked túl jó, kis lelked rendben van?


Am, meg 1 - 2 év hmm megint bele magyarázol valamit amit soha nem írtam. 14 éves koromban kezdtem el a jelenlegi szakmámmal foglalkozni, akkor még csak hobbi szinten, majd 17 éves koromtól már pénzt is kerestem vele kortársaimhoz képest nem is keveset. Tudod van aki mekkiben mosogat meg van aki nem ;-) (nincs semmi bajom a mekkiben mosogatókkal! ) 19 évesen megvettem az életem első autóját, tavaly pedig a saját lakásomat... (nem 120 év hitelre ;-) ) A szüleim soha egy forinttal nem támogattak, úgy hogy lehet hogy még is valamit profi módon csinálok? Azért ezen gondolkozzál el. :) Mi ellőt okoskodsz. És továbbra is azt mondom, hogy lenézzek addig mindenkit amíg a másik ki nem érdemli, hogy ne tegyem, mert abban semmi tiszteletre méltó nincs hogy élsz (/ vegetálsz a világban :))

üdv

2011. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem csak veletlen, hogy neked pont fiatalabbakkal van ilyen tapasztalatod vagy ezeket jegyzed meg. Nem kortol fugg ez, hanem szemelytol...olyan is van, aki a fiatalokat utalja, mert fiatalok meg hany megkereseredett kozepkoru illetve idos ember van? Pl. hivatalokban milyen lekezeloek...pedig ott alt. 40-50 evesek dolgoznak, nem 20-25 evesek. Nem kor fuggo...
2011. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Kedves 62%-os válaszadó!


Megkérdezhetem, hogy milyen munkában vagy 22 évesen profi?

Nem bántásból vagy ilyesmi, tényleg csak a kíváncsiság vezérel.

Egyébként nagyon tetszik a történeted, jó ilyen sikertörténeteket is olvasni.


Ha nem publikus, de privátban elmondanád, akkor nyugodtan írj privátot! :)


Előre is köszi!

2011. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 59%!


Informatika! Beágyazott rendszerek, adatbázis fejlesztés optimalizálás. Valamint jelenleg leginkább középvállalatoknak it fejlesztés. (beruházástól az utógondozásig. ) Nyilván nem egyedül, ha nem cégként három barátommal közösen akik szintén nem túl idősek ellenben profik abban amit csinálnak. )


És nagyon sok olyan ügyfelünk volt ahol már járt a 40 - 50 éves "szakember" aki javítani nem ellenben rontani tudott a programon, eszközökön.


Am. a látszattal ellenben élőben nem vagyok sem beképzelt, sem nagyképű nem kérkedek azzal amim van, csak engem az ilyen emberek irritálnak mint a kérdező is!


És továbbra is a kedvenc mondásom:

"A tisztelet nem jár a kórral automatikusan, azt ki kell érdemelni, és be kell bizonyítani, hogy érdemes vagy rá!"

(Aki gondolja cáfolja meg kézzel fogható érvekkel, a csak és az én azt mondtam nem játszik )

2011. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nem kell kifordítani a kérdezőt,hiszen nem azokról a fiatalokról írt akik normálisak.

Talán csak leírva nem úgy jön le a kérdés ahogy gondolja..

De valahol igaza van.Bizony itt is vannak fiatalok akik azt hiszik ők találták fel a spanyolviaszt.Akik azt hiszik ők jobbak vagy minden jobban fognak csinálni..

Én sejtem hogy kikről beszél a kérdező,mert bizony tényleg vannak olyan fiatalok,és persze idősek is akiknél a bicska kinyílik az ember zsebében.

Emlékszem mentem egy új munkahelyre ahová azért vettek fel,mert nekem a szakmámban kellett dolgozni.Az első nap az ember nem ismeri a cég íratlan szabályait,szokásait.Nem tudja ki hol tartja a munkaeszközöket,vagy egyes munkáknál hogy jobb csinálni a dolgokat.Ezeket az ember ha profi is a szakmájában idővel tanul bele,szokja meg.

Emlékszem 37 évesen 20 év tapasztalattal a hátam mögött, egy 21 éves fiatal lány "oktatott" aki simán csak betanított munkás volt.Előnye,hogy ő már 2 éve a cégnél dolgozott. Mégis segítőkész,és aranyos volt.

Pár hónappal később jött egy új kolléganő aki szintén szakmabeli volt,és ő is 22 éves volt.Szintén annak kellett oktatnia aki engem is oktatott..De rögtön kapta a letolást,hogy "nehogymáááá egy segédmunkás mondja meg a profinak mit kell csinálni!"...Na itt elég bunkó volt a fiatal nő...gondolom a kérdező hasonló viselkedésükre érti a kérdését..

2011. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
52%

"Én új vagyok a munkahelyen ők régiek, mondjuk 1-2 éve ott dolgozók. Tőlük kell tanulnom..."


Érdekes módon ezt a kérdésedbe már nem merted beleírni, csak csípőből tüzeltél a 20-25 éves elviselhetetlenekre, te mint a 35-40 évesek reprezentatív tagja. Szóval a hiba szerintem a te készülékedben is benne van. Nyilván nem szép dolog, hogy a fiatal kollégáid lekezelőek, de hidd el, legalább ilyen gyakran kicsinálják a begyöpösödöt öregek a tehetséges és szorgalmas fiatalokat. Békélj meg a világgal és ne keltsd több ellentétet, mint amennyi egyébként is van!

2011. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!