Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Összevesztem a legjobb barátnő...

Összevesztem a legjobb barátnőmmel. Tanácsot kérnék, nem tudom hogy kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés

A helyzet: mindketten 23/L. Összevesztünk tegnapelőtt egy hülyeségen, hogy:

nem hívott telefonon (ingyenes), nem szól, hogy nincsenek szülők, és átmehetnénk, titkol dolgokat, amiket a tesójától kell megtudnom. Nagy nehezen elértem, és elmondtam mi bánt-normálisan. De ezen felhúzta magát, és nem látta be ezeket, hanem még én lettem a sz@r. Összevesztünk a telefonba, és még ő csapta le rám.

Most azóta sem hívott, én küldtem neki e-mailt, hogy elmondjam, mivel bántott meg, nem válaszolt.


Tudom, hogy más is ezt mondaná, de tényleg nekem van igazam, mégis nagyon hiányzik, és nem tudom, hogy mit csináljak? Azt sem szeretném, hogy én "engedjek", mert nincs igaza, de elveszíteni se szeretném.

Amúgy még soha nem vesztünk össze. Egy csomó minden köt össze, ráadásul nemsokára együtt mennénk nyaralni is.

Kérlek, adjatok olyan tanácsot, ami esetleg már nektek bevált.

Köszi.


2010. jún. 20. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szerintem nem neked van igazad.meghívatod magadat hozzá?vagy mi?

és az én barátnőim se tudnak mindent, nekem is vannak titkaim..szerintem ennyi intimitás kell.


20/L

2010. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen ráakaszkodsz a csajra.. Nem csodálom, hogy menekül..
2010. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs igazad. Ha nincsenek otthon a szülei, már rögtön ugrania kell érted? Minden nap beszélnetek kell? Ugyan már. Szerinted nincsenek más barátai is? Szerinted velük nem szeretne lenni?
2010. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen "összeveszős" kérdéseknél elég nehéz állást foglalni, mivel ketten vagytok, és így a dolognak két oldala van, a te szemszögedből nézve nyilván neked van igazad (és ilyenkor a kérdésben felfedezhető némi önsajnálat is),viszont én szivesen "meghallgatnám" a barátnőd verzióját.
2010. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Akármennyire is kedvelitek egymást, akkor is kell némi teret hagyni a másiknak. Utánna legalább jobban esik találkozni és lesz bőven mesélnivaló is, ha egymás nélkül csináltok dolgokat. Én megértelek, de ne csak azt lásd, ő miben hibázott.


Ha tényleg olyan jó barátnők vagytok, mint leírtad, idővel keresni fog, de te ne zaklasd.

2010. jún. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne keresd, ne kérd a bocsánatot, mert ilyen helyzetben sem jó a megalázkodás. Én annakidején mindig így gondolkodtam mint te aztán addig jutottam, hogy a barátnőim egy icipici hülyeség miatt felhúzták az orruk, és várták a bocsánatkérést.
2010. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ennyien válaszoltatok!

Igazatok van, én is túlzásokba tudok esni, főleg ezzel a telefontémával. Viszont ez egy bevett szokás nálunk, hogy ha szabad valakinél a ház-mert nyugodtan cigizhetünk, ihatunk, trécselhetünk, akkor szólunk a másiknak. Ebben a történetbe van még egy lány, aki mindezt velem "élte meg", csak én hívtam fel a barátnőnket, én beszéltem vele, rajtam csattant az ostor. Nekem igazából azzal van a bajom, hogy ez pénteken volt. Mi kedden beszéltünk utoljára. Ha ez fordítva lett volna,akkor nem érdekel, mert nem péntek, nem hétvége. Ilyenkor tudunk csak találkozni, mert én és a "velem levő" csaj dolgozunk. Minden hétvégét alig várunk, hogy végre beszéljünk, találkozzunk. Vége lett ezen a héten a vizsgaidőszaknak is, minden adott volt, és ez az egész ezen úszott el, hogy ő nem hív, és nem hív vissza. (Pedig ingyen van) (szerdán is hívtam, és azóta nem hívott vissza, pedig nem is volt semmi gond.) Szóval ennyi. Mindhármunknak megvan amúgy a saját élete, lakás valahol, barát-élettárs, munka, és még iskola is. Ezért vesztem össze vele, mert annyira bántott, hogy neki most nincs ránk szüksége, nem akar velünk lenni. Mi meg csak néztünk, hogy ez most miért? Értelmes választ nem kaptam, csak annyit, hogy ő az se tudja milyen nap van, és amúgy meg ha akarunk valamit, miért nem hívom. Ezen akadtam meg: ÉN HÍVTAM, de ő nem hívott vissza, ő nem szólt.

Bocsi a hosszért, de így világosabb.

És tényleg igazatok van ezzel a ráakaszkodással. Sajnos ezzel kapcsolatban telefonfüggő vagyok, muszáj mindig valakivel beszélnem. Amúgy 2 hete találkoztunk utoljára, beszélni meg kedden beszéltünk. :)

2010. jún. 20. 12:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedvesem!

Tisztelet. Ezt a szót jegyezd meg és alkalmazd, nagyon fontos dolog.

Ahogy én most látom, túlságosan nyomulsz, és te akarsz dönteni helyette. Engedd, hogy ezt ő tegye meg, ha AKAR, majd áthív, ha AKAR, majd felhív. Ne te szabályozd, hogy mit, mikor tegyen. A barátság nem attól szép, hogy valaki azt teszi, amit a másik akar. Engedd, hogy éljen, hogy hiányozz neki. Csak így maradhatsz számára fontos. Hagyd szabadon :)

2010. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Így már világosabb, hogy ennyi mindent leírtál. Elhiszem, hogy ennyi idő után hiányzott.


Egyébként hagyd, majd ő keres ha akar,ha nem akkor meg felesleges vele foglalkozni...

2010. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ha nekem van 1 nem fogadott hivásom a barátnőmtől, vagy neki van én tőlem azonnal visszahivjuk egymást, mivel ki tudja milyen problémája van a másiknak, meg alapból érdekel hogy mit szeretett volna mondani! nem pedig az hogy napokig le se tojom a fejét!

Sztem valamilyen szinten igazad van de az e-mail irogatás meg az hogy keresgéled nem tul jó ötlet mert, mert ezzel mégjobban elhiteted vele hogy ő a sértett fél!

Tojjál te is a fejére egy ideig és akkor majd rájön ő is!

2010. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!