Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen buta sok ember? ()

Miért ilyen buta sok ember? ()

Figyelt kérdés

Miért ilyen buták az emberek?


Szeirntem az okos embernek saját véleményei vannak persze logikus és nem hasra ütve.és utána néz dolgoknak,és nem agresszív mert tudja:)


pl.: most arra gondolok hogy senkise gondolt arra hogy a börtönbe kerülöket kezeltetni kéne?

mert olyan olyan mintha sarokba dobod a szemetett és vársz rá hogy magától menjen ki xD

Vagy

sajnálattam láttom hogy a mai világban divat a nyomorékokat bántani ,

én szerintem az a normális ha segitesz neki és nem raksz még a terhére.

pl.: osztályunkban volt 1 autista, bántották , én nem vagy probáltam lelezni mert ha nem csinálom akkor gondolom ugyanaz vagyok.

meg sorolhatnám.....


2011. szept. 1. 19:54
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
nem érted
2011. szept. 1. 20:48
 22/33 anonim ***** válasza:
Azért buta (és bunkó) sok ember, mert műveletlenek. (És ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy 6 osztályt végeztek vagy valamilyen divatos szakot az egyetemen.) Szerintem ez a gyökere mindennek.
2011. szept. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal amit mondasz kérdező, viszont miért van az, hogy akik másokat bántanak egyszerűen "buták"? Lehet, hogy kiskölyökkorukba megalázták őket és idősebben töltik ki az akkor felgyülemlett frusztrációt. Ezeket az embereket se kéne bántani, csupán végighallgatni. Kétfajta megalázott ember van: aki belerúg a kutyába, és aki próbál másokon segíteni, hogy ne kallódjanak el. Sajnos a kutyába rúgni könnyebb. :(

A káromkodást pedig ne rójátok halálos bűnnek. Én is káromkodok, nem is kicsit. De jobb le B+ -ezni valakit minthogy megverd nem?!

Akik pedig csak simán bunkók, és egoisták mert újgazdagként nem tudnak mit kezdeni magukkal, nos... azok csak elrettentő példának jók. A pénz hülyítéséből nem lehet kitörni, főleg ha fiatalon kerülsz bele.

Én azt vallom, hogy segíts másoknak bárki is legyen, és értsd meg, hogy miért csinálja azt amit, mielőtt elítéled.

Persze, nyitott szemmel légy. Ne bízz meg egyből mindenkiben, mert akkor átverhetnek.

És higgy a saját szemednek, abból nem lehet baj.

Lehet hülyeség amit írok, nem tudom. Ha f@szság akkor bocsi!

2011. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem bírtam kihagyni:Nah először is kedves kérdező, kérlek olvasd vissza magad mielőtt lenyomod az elküld gombot mert-annyira érthetetlen amit írsz h az vmi borzalom.(minden második szavadban elgépelés,rosszul megfogalmazott mondat-félre ne értsen senki nem vagyok nyelvtan b.zi, de ha vki feltesz 1 ilyen kérdést és közben jóhogynem 1 éppkézláb mondatot nem képes összerakni...Közben meg írja h ő mennyit okosodik a számítógéptől, meg olyan könyveket olvas amiből tanul..hát-1 ki nem sz@rja le 2 úgy látszik (utalva a fenti mondatomra) nem tanulsz belőlük olyan sokat.

Témához visszatérve, jah lehet kéne a börtönviseltekkel szakorvosnak beszélnie és téyleg nem kéne megalázni a rászorulókat.és igen sok a bunkó paraszt, de végülis ha belegondol valaki szinte ezt oltja a népbe a sok amcsi film.A fiatalok ezt látják példának.

2011. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

szeirntem nem hülyeség.


,,Én azt vallom, hogy segíts másoknak bárki is legyen, és értsd meg, hogy miért csinálja azt amit, mielőtt elítéled.,,


ezzel teljesen egyetértek,hát igen akkor van a baj amikor átverik közben.

ismerd meg az embert hogy mi hiányzik aztán tömdbe a sebet rajta :)



sietek az írásal. visszanéztem és sajnos láttam én is :D

diszlexia,probálok helyesebben irni.

helyesírás nem függ össze a tudással.

2011. szept. 1. 21:21
 26/33 anonim ***** válasza:

Amúgy, azt még kihagytam, hogy ha megbántanak, nem kell feltétlenül, előtérbe helyezni az "ismerd meg azután ítélj" elvet. Egy alapos összeszidás olykor igazán jellemépítő lehet, ha kell és szélsőséges eset akkor megtoldani néhány pofonnal.

Mert vannak olyan emberek is, akik egyszerűen élvezik ezt... És itt most nem olyan beszólásokról beszélek, hogy "hú de szar a hajad" hanem, ha már komolyabbá is fajul: pl, bekenik szarral a cuccod meg ilyenek. (persze a pofont csak akkor ajánlom ha ismered is az illetőt, amúgy belőlem kitelne egy komplett verekedés is mivel túlságosan heves vagyok tehát a pofon se törvényszerű másnál)

2011. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Bocsi a zagyvaságért, már álmos vagyok! :D
2011. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

:D

Le sem tagadhatnád, hogy 17 éves vagy!

Erősebb benned a kritikus nézet a világgal, mint Yoda mesterben a jedi erő... de ez így van jól. Szeretem az ilyen embereket, én is ilyen vagyok kicsit. Ha mindenki így gondolkodna talán változna is valami, pozitív irányba. Nekem elvileg okos szüleim vannak, mégis szörnyen esetlennek látom őket. Ugyanígy rengeteg dolgot találok ami nincs jól körülöttem... fel se sorolom, késő van. ( ha akarod mailbe küldök ízelítőt :)


Fogd fel úgy mint egy kihívás, szarból a művészet várat építeni! Senki nem mondta, hogy a Föld egy jó hely, vagy hogy az emberek hibátlanok, viszont nem is uncsi az tuti :) és azért meg lehet találni az eszesebbeket is. Sőt a butábbakban is meg lehet az embert, ez a lényeg. Midenkivel jól ki lehet jönni. Minden két félen múlik, ha már te jól állsz hozzá, az már fél siker...

Jah és áruld már el honnan tájékozódsz mostanság!


17/f

2011. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:

"de végülis ha belegondol valaki szinte ezt oltja a népbe a sok amcsi film.A fiatalok ezt látják példának."


Vannak jó amcsi filmek, más kérdés, hogy mivel a média tömegeknek szól ezért az értéke is kétes. Ott nagyon ritkán fognak léleképítő és mély filmeket sugározni, mivel rögtön esne a nézettség (ezért aztán marad a Győzike, meg a sok valóságshow ami aztán tényleg a legalja mindennek - DE nem kötelező ezzel foglalkozni.)


Amúgy valóban kicsit érthetetlenül és zavarosan írsz. Ennek az lehet az oka, hogy ilyen átfogó témát lehetetlen pár mondatban leírni. A lényeg egyébként valami olyasmi lehet -s mint erre már többen rámutattak itt-, hogy minden ember kompenzál. Ki ezzel, ki azzal. Van aki azzal kompenzálja kisebségi komplexusát, hogy másokat megaláz. Ösztönösen kikersi a csoport azon tagjait akiket meg lehet alázni, majd meg is teszi. A többi pedig birkamód követi a példáját. A fiatalok a legveszélyesebbek egyébként, képesek akár öngyilkosságba hajtani arra hajlamos embereket.


Egyébként még te is kompenzálsz. Azzal kompenzálod az elmúlt éveket, hogy "okosabb" értékesebb ember képét próbálod kialakítani magadról egy anonim oldalon.


Sokmindennel egyetértek egyébként, érdemes segíteni másokon, érdemes szeretni az embereket, de mindezért cserébe semmit se várj, mert megégetheted magad.


A baj ott kezdődik, hogy az emberek túl sokat kezdenek el foglalkozni másokkal. Ne tedd. Tedd inkább amit jónak látsz, ha úgy gondolod segíts másokon, zenélj, tanulj matekot, rajzolj, vagy hagyd a pcsába az egészet és menj el nádat vágni a Balatonra.

2011. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Buta ellentéte a okos.


okos=bölcs+eszes


Te sem vagy valami okos mert nem látod a rokkantakat ráerőltetik a társadalomra mert ezzel feszültséget generálnak, ennek nincs köze a sérültek érdekeikhez.


És tény e legtöbb elitélet pszichésen beteg. De a börtönben a tovább képző szerepe a legnagyobb baj.


Ja amúgy a Magyarország összes börtönének pszichológus "főnökével jobban vagyok/voltam.

A tőke is ellen érdekelt hogy ezt megoldja.

Minden elítélt jó fogyasztó. És téged is új fogyzstásra kényszerít vagy motivál.

2011. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!