Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy igazi barát tényleg képes...

Egy igazi barát tényleg képes bármit megbocsátani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 17:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindent én sem bocsájtanék meg.Én egy "anyatigris"vagyok,ha valaki ok nélkül bántja a gyerekeimet(akár csak szóval is)azzal nem állok szóba többé.Ha át ver(akárhogy) akkor sem,mert már nem tudok benne megbízni.És,ha nem számíthatok rá,amikor bajban vagyok(persze ez kölcsönös),akkor az nem igaz barát.
2011. szept. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem én is, hogy igen, de rájöttem, hogy NEM, mindent nem lehet. Volt egy "legjobb" barátnőm, aki folyamatosan olyan dolgokat tett, hogy ezek közül már 1 is kiverné a biztosítékot: nagyon komoly bajba sodort engem meg az akkori páromat, hogy a saját bőrét mentse egy egy bizonyos botrányos ügyben, ami nem mellesleg az ő felelőssége volt. Ezt megbocsátottam. Ezek után volt egy következő húzása pár évvel később: az akkori páromnak megpróbált bemocskolni engem és minket szétválasztani, csak mert valamiért nem tetszett neki, hogy együtt akarunk lenni. Még ezt IS megbocsátottam. Aztán volt egy harmadik húzása is később, de ezt már képtelen voltam lenyelni és rájöttem, hogy a korábbi ocsmányságait sem vagyok képes igazából túllépni. Otthagytam a fenébe, az ilyen NEM barát!
2011. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Hailey13 ***** válasza:
63%

hmmm hát egyértelmű hogy igen.

meg is mondom miért. mert azon van a hangsúly hogy IGAZ barát. amikor elolvastam rögtön az ugrott be, hogy nagyon nem, mert pl ha hátam mögött szerelmem vele csalna, vagy áskálódna ellenem, vagy ahogy már írták, valamit a gyerek ellen...viszont az igaz barát? nem.

tehát meg tudnék, mert aki szeret engem csak úgy tud hibázni, hogy nem akart nekem ártani, hanem a javamat akarja.

remélem értitek a lényeget:)

2011. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem csak attól függ, mennyire igaz az a barát.

Épp az, hogy az igazi barátnak szerintem nehezebb megbocsájtani, hiszen benne bízol a legjobban, kiadod neki teljesen magadat, és akkor pont ő ver át, bánt meg?

Nekem rosszabbul esne, mint csak egy haver-baráttól.


Nekem is volt egy legjobb barátnőm, kb születésünk óta együtt nőttünk fel.. Aztán szerelmes lettem egy fiúba, életemben először. Nagy titok volt, csak neki mondtam el, sőt be is mutattam. A szerelem reménytelen volt, bár abban az időszakban még nagyon reméltem, hogy viszonzásra találnak az érzelmeim.

Csak később évekkel később tudtam meg, hogy a barátnőmnek is nagyon megtetszett a fiú, és el is kezdett valami alakulni köztük, és végül a fiú mondta, hogy neki ez nem fog menni miattam.

Megbocsájtottam a lánynak mindezt, 10 éve történt, kiskamaszok voltunk, de elfelejteni sose fogom. Sajnos.

2011. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem attól igazi a barátság, hogy mindent képes megbocsátani.. lehet, hogy te jó barát vagy és megbocsátasz, de a barátsághoz is két ember kell, ha ő nagyon rosszat tesz veled, megkérdőjelezném, hogy igazi barát-e...
2012. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Hisztek még az igaz barátságban, főleg nők között???

Amolyan fehér holló dolog, ritka. Miért nem tudják megérteni az emberek, hogy a legtöbb ember gerinctelen! Ebből kiindulva, hogyan akarna jót valakinek? Meg lehet nézni ezt a szép világot! Ha az emberek többségében lenne jóindulat akkor itt tartanaa világ? Nem hiszem.

Ha neki rossz, legyen másnak is, ha meg jó, az csak neki jár felfogás. Ez van!!!

márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!