Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok többsége miért nem...

A magyarok többsége miért nem beszél idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Most az idősebb korosztályt haggyuk, megértem, hogy akkoriban más világ volt.

De nem értem, hogy a mai fiatalok, mi a fenéért nem beszélnek egy nyelvet sem? Azzal tisztában vagyok, hogy itthon a nyelvtanárok többsége egész egyszerűen siralmas.Nekem több tanárom is volt, ezek közül is csak 2-őt tudok kiemelni, akik naggyából jók voltak.

De mégis, engem annyira izgat ez a nyelvkérdés, itthon is folyamatosan angol/német nyelvű videókat nézek, szövegeket olvasok, bujom a régebbi nyevkönyveimet..Azt mondom, hogy az én nyelvtudásom (a siralmas tanárok ellenére) korrekt.De a többség miért veszi ennyire lazán ezt a témát?Nekik ez nem fontos?


2011. szept. 9. 19:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Kapcsold be a tévét, és nézd meg, milyen nyelven mennek benne a filmek. Na, egy hatalmas részt ezért.
2011. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
én pl tanulok angolt már 10 éve, és németet 2 éve :D
2011. szept. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

a legtöbb mai fiatalnak semmilyen tudás nem fontos.

legalábbis ahogy elnézem mik vannak pl. sulinkban is.

mi mondjuk nyelvi előkészítősek vagyunk,úgy indultunk,hogy a főnyelv angol aztán még lehet válsztani franciát olaszt németet spanyolt.

hát ebből nem lett semmi,össze lett vonva két suli,ahol végül helyet kaptunk és olyan csóró,hogy nincs pénz nyelvtanárra,úgyhogy nincs második nyelv.

angolból viszont jók vagyunk,többen előrehoztuk az érettségit belőle.

18L

2011. szept. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Akkor, én mint a fiatalok egyike szeretnék válaszolni..:DDD


Kéttanos osztályba járok. Angolul tanulom a közgét, a matekot, a civilizációt és az infót, mellette heti 8 órában spanyolozok. Rám igazán nem lehet panaszod ;)

2011. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem meg a tököm tele van hogy körülöttem MINDENKInek van nyelvvizsgája csak nekem nincs és mindig hülyébbnek kell hogy érezzem magam náluk :D de különben grat nekik jó példát mutatnak


egy kezdő egyetemista

2011. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

haggyuk, naggyából, bujom....

Előbb magyarul kell megtanulni, aztán más nyelveken.

2011. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Mert ahhoz is lusták, hogy a saját anyanyelvükön megtanuljanak, nemhogy egy másik nyelven.
2011. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka van, legfőképp az, hogy a nyelvtanulás nem lett része a kultúránknak, szóval az idősebb korosztályt és az akkoriban más világ volt dolgot nem lehet figyelmen kívül hagyni. Néhány egyéb ok:

- Minden elérhető magyarul, mindent szinkronizálnak a tv-ben, mozikban, meg már a neten is alapértelmezetten magyarul jön be csomó dolog, pl. a youtube, meg a google is. Az olyan országokban, ahol pl. nincs szinkron a külföldi filmekhez, csak felirat, sokkal könnyebben tanulnak nyelveket az emberek. Ha minden elérhető az anyanyelveden, akkor könnyebben ellustulsz.

- A magyar nyelv eléggé izoláltnak mondható, nagyon sokban különbözik a logikája az indoeurópai nyelvektől. Egy németnek, dánnak vagy pláne egy hollandnak könnyen megy az angol, viszonylag könnyen ráéreznek a nyelv logikájára, hisz nem áll túl távol a sajátjuktól. Egy olasznak nem olyan vészes kihívás a spanyol. Nálunk elvileg csak a finn és az észt állna közel, gyakorlatilag ha jól tudom, ezek se túl könnyűek.

- A legtöbb magyar ember nyelvileg viszonylag homogén környezetben mozog, tehát nem kell napi szinten külföldiekkel társalognia - akiknek pl. munkakörből kifolyólag mégis, azok meg is tanulnak.

- Az oktatásrendszerünk úgy, ahogy van, borzalmas.

2011. szept. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennek több oka is van...pl elég gyenge az oktatás szinvonala...sajnos nincs olyan rokonnyelv amit könnyű lenne megtanulni,pl a románoknak pl könnyű megtanulni franciául,spanyolul,hisz sok a hasonlóság....a nyelvvizsgákon pedig olyasmiket is kérnek,ami még egy született angolnak sem menne feltétlenül...
2011. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem miért érzik ennyire sokan sorskérdésnek a nyelvtanulást? Még jó hogy Magyarországon magyarul vannak a filmek, sorozatok. Komolyan megáll az ember esze! Igaz hogy sok film jobb eredetibe de akkor sem ez a megoldás.
2011. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!