Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megbocsájtanátok ezt?

Megbocsájtanátok ezt?

Figyelt kérdés

Tudom, elég gyerekes téma, pedig felnőttek vagyunk 23-24 évesek. Szóval van egy baráti társaságunk, 4en vagyunk, lányok. Kb 2 hónapja megharagudtam az egyikőjükre legyen Juci, mert nagyon csúnyán kibeszélt engem az egyik csajnak, legyen Timi.

Szóval Timi mondott nekem valamit, ami nekem rosszul esett, de nem akartam összeveszni, így nem mondtam semmit. Aztán ezt elmondtam Jucinak, ő meg visszamondta, kiforgatva, kiszínezve Timinek, emiatt ő megharagudott rám. Igaz, mondtam én is olyan dolgokat, amit nem kellett volna, de csak a düh beszélt belőlem, de aztán pár nap alatt el is múlt nálam az egész. Persze Timi megharagudott rám, hogy én kibeszéltem a hátánál. Azóta nem nagyon beszéltem Jucival, úgy érzem, nem tudnék bízni benne. De ő mindig keres, hogy bocsássak meg, meg hiányzom neki..

Nem is tudom, nekem nagyon rosszul esett ez az egész, azt hittem bízhatok benne, de úgy látszik a pletykálási kényszere nagyobb volt, mint a szeretete irántam.


2011. szept. 15. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te is mondtál olyat, amit nem kellett volna, meg ő is. 15 évesen még oké ilyenen problémázni, de felnőtt nőként lépj tovább, mire mész a haragtartással?
2011. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért kicsit más a két helyzet. Én azzal, hogy elmondtam neki, hogy mi bánt, nem ártottam senkinek, csak kérdezte, elmondtam, kiöntöttem a lelkem, megnyugodtam. De ő? Megbántotta vele Timit is és bekavart nekem is. Timivel majd egy hónapig nem beszéltünk emiatt és még most sem olyan a kapcsolat, mint előtte volt.
2011. szept. 15. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Én biztosan megbocsájtanák neki. Főleg ha a hátánál beszélnek.
2011. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Nekem a barátaim megválogatása nagyon kényes téma. Van sok haverom, akikkel csak úgy elvagyok, de barátom csak 3. Ebből a 3 barátból 2 a testvérem. Nekik mindent el tudok mondani, tudom, soha nem mondják vissza senkinek. Ilyen barátokra van szükségem, nem olyanra, aki pletyózik a hátam mögött.

Régebben többször csalódtam barátnőkben.. Csúnyán kibeszéltek, hazudtak.. kiszínezték a dolgokat. Aztán, ahogy idősebb lettem rájöttem, hogy az ilyen barátok mindig csak a káromra fognak válni.

Szóval, szerintem, ha csak ilyen "felszínes" barátok vagytok, akkor úgyis minden menni fog tovább a maga útján. Igaz barátok amúgy sem csinálnak ilyet, mint amit a Juci csinált. Fogadd el őt olyannak, amilyen, és bocsáss meg neki, de ezentúl figyelj arra oda, hogy mit mondasz el neki!

2011. szept. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy őt nem tartottam ilyen felszínes barátnak. Megbíztam benne. Nyugodt szívvel elmondtam neki a dolgot, eszembe se jutott, hogy kibeszéli. Legjobb barátnőmnek tartottam, esküvői tanúmnak is őt akartam felkérni...

De ezekután nem tudom...

2011. szept. 15. 13:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyan így csalódtam a legjobb barátnőmben.. :/ Azt hittem bízhatok benne, és majdnem 6 éves barátság után nagyon durván kibeszélt, elmesélte másoknak a magán jellegű dolgaimat, amit én csakis vele akartam megosztani.
2011. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is 7 éves barátság. Teljesen nem akarok persze elzárkózni tőle, úgy, hogy ne is köszönjünk egymásnak, vagy haragban legyünk, de nem tudom, hogy lehet-e még újra, olyan barátnőm, mint régen volt.
2011. szept. 15. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont Timinek hívnak :D

Nos, elég rossz a helyzet, azt hiszem megbocsájtanék,de a titkaimat biztos nem mondanám el az illyetőnek.

2011. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Timi is megbocsájtott neked. Pedig ahelyett hogy vele beszélted volna meg ami nem tetszik vele vagy az ő dolgával kapcsolatban (nem tudom pontosan miről volt szó), mentél és mással vitattad meg. Mi ebből a tanulság? Ha valakivel akármilyen problémád van, azt vele beszéld meg ne mással, mert megvan rá az esély hogy visszahallja. Persze nem csodálkozom, ha nem tudsz ezek után megbízni Juciban (vagy kiben), de egy utolsó esélyt majdnem mindenki megérdemel. Te sem annak mondtad el a véleményed akire tartozott volna, szóval te sem vagy 100%-ig egyenes ember. Én a helyedben megkísérelnék még egy esélyt adni a barátságnak, persze óvatosabb lennék egy darabig ahogy Timi is teszi veled szemben. Lehet hogy tanult az esetből a Jucinak nevezett személy.:) Gondolj arra, hogy ha te hibázol, szeretnéd-e hogy kapj egy új esélyt.
2011. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!