Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Van egy barátom (én lány, ő fiú, de csak barátság, soha nem volt és soha nem is lesz több). Régen osztálytársak voltunk, azóta évek óta szinte csak MSN-en tartjuk a kapcsolatot. Olyan ember, akinek soha nem jön össze egy csaj se. Hát eléggé nem vonzó a külseje, hogy őszinte legyek. Ennek ellenére, most mégis volt egy barátnője, aki bár szereti, pár hónap után mégis otthagyta valaki másért. Nem is ez a lényeg. Hanem, hogy sok sok sok éve csak azt hallgatom ettől a barátomtól, hogy ennyire szar, meg annyira szar, hogy ő nem kell senkinek stb. Nagyon sokáig biztattam, naponta órákig hallgattam a siránkozását, és próbáltam belé lelket önteni, meg segíteni stb. De egyszerűen még ha tesz is azért, hogy változzon valami, akkor se jön össze neki semmi, mert mindig csak visszautasítást kap.


Elég szar lehet neki, ezt elismerem, és lehet, hogy gonosz vagyok, és csúnya kommenteket fogok kapni, de egyszerűen belefáradtam... Én egy pörgős, mindig jókedvű, nagyon pozitív gondolkodású ember vagyok, nagyon optimista. És ennyi év után belefáradtam, hogy ezzel az emberrel nem lehet másról beszélgetni, hogy neki milyen szar. Egyszerűen úgy érzem, elfogyott a türelmem és az energiám rá. Kifogytam a biztatásból és a jó tanácsokból.


Egy ideje már nem is nagyon megyek fel MSN-re, részben miatta, de nagyobb részben, mert van jobb dolgom is annál, mint a gép előtt ülni. Múltkor meg is említette, hogy én felé se nézek, hogy mi van vele...

Ja, azt még kifelejtettem, hogy többször említette már, hogy a vonat elé ugrik, mert ő úgyse kell senkinek, és nincs értelme az életének. Nyilván csak üres szavak ezek, nem tenné meg, de már kb ezek sincsenek rám hatással, annyiszor hallottam tőle, és annyira unom ezt az önsajnálatot.


Ti mit kezdenétek egy ilyen helyzettel? Tényleg jó barát volt pár éve, amikor még nem volt ilyen, de egyszerűen nem tudok neki segíteni, csak magán segíthet, de arra meg képtelen.


Most akkor szép fokozatosan építsem le az életemből? Ti mit tennétek?


2011. szept. 19. 12:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Volt hasonló ismerősöm...lányban. Ugyanez a sztori kb... így csúnya, így dagadt-úgy hülye mindenhez. Hallgattam illetve olvastam énis hónapokon át MSN-en aztán szép lassan mikor nem akarta megunni még mindig akkor én untam meg és elmondtam neki a véleményem, hogy ha nem változtat magán akkor nem lesz jobb. Kövér volt-csak gépezett... hülye volt ahogy ő mondta-csak gépezett, tv-zett. Elmondtam, hogy biciklizzen, tanuljon jobbra fordul a sora ha kitartó de csak nyomta a baromságait. Utána végleg betelt a pohár leírtam neki, hogy hagyja ezt abba mert k*rvára unom már stb. és megsértődött azóta nem ír :)


Ha élőben nem találkozol vele akkor meg mit érdekel...tartson csak bunkónak vagy akármi. Leírod szépen vagy nem szépen :D mint én a véleményed aztán fogod és letörlöd meg letiltod és kész, megvan oldva a dolog. Ne hogy te érezd már rosszul magad miatta -.-


F

2011. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Bocs , hogy ugyanazt írtam kb mint az előzőek most kezdtem el olvasgatni jobban a válaszokat.
2011. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Én egyszer jártam egy sráccal, aki ugyanúgy visszataszító volt számomra, ráadásul fiatalabb, és semmi hasonló érdeklődésű körünk nem volt (egyáltalán nem tudtunk miről beszélgetni), de rögtön úgy kezdte az ismerkedést, hogy : "meghalt az apám a múlthónapba, tökre kivagyok, találkozunk?" Erre mit lehet reagálni? Végül is 2 hónapot kibírtam vele, úgy hogy amennyire lehetett kerültem. Aztán most a közös barátainktól hallom, hogy ugyanúgy hülyére sajnáltatja magát, a gyerek olyan vékony, hogy majdnem elfújja a szél, erre odamegy egy barátnőmhöz és rinyál neki: "Most mondd meg Dorina, csúnya vagyok vagy kövér, miért nincs barátnőm? "Azért nem néz feléje senki, mert így viselkedik. Valamiért mindenki kényszernek érzi, hogy legyen barátja/barátnője és egyesek már így hisztériáznak, ha nincsen.

Figyi én egyszerűen nem beszélek vele és pont. Az ilyeneket nem lehet máshogy lerázni, ahogy te is mondtad, úgy sem fog öngyilkos lenni vagy kárt tenni magában, ezek olyan gyávák, hogy azt sem merik. Egyszerűen építsd le, úgyhogy, minél kevesebbet vagy MSNen, vagy ha épp fenn vagy tiltsd le, ne beszélj vele. Ha valamilyen különös oknál fogva mégis beszéltek,kezdd el te magadat sajnáltatni! Hisztizz ,hogy milyen sz@r neked, hogy már x ideje nincs senkid, hogy ez sem jön össze meg az sem. Ha rendszeresen csinálod és nem foglalkozol az ő bajával, csak a sajátoddal, rá fog ébredni, hogy nem érdemes neked panaszkodnia.

2011. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!