Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire az...

Miért utálják ennyire az animéket? És miért ítélik el azokat akik nézik?

Figyelt kérdés
Pl:család, barátok Tudják hogy szeretem de ha csak meglátják hogy vlmilyen animét nézek akkor rögtön azzal jönnek hogy fúj már megint azt a hülyeséget nézed (család) Barátoknál egyáltalán nem hangoztatom hogy én ezt vagy azt nézek de folyton hogy az mekkora hülyeség meg miért nézel ilyen szarokat. De ha zenéről van szó akkor is ez van . Szeretnek bele szólni, megmondani hogy milyen zenét hallgassak . Nem tudom ki hogy van vele de szeretem magam eldönteni milyen zenéket hallgatok, mit nézek meg. És ha rákérdezek hogy miért gondolja hogy ez szar akkor hát mert izé és nem tudja miért csak hát jobb elmondani vlmiről hogy milyen szar mikor bele se nézett szinte semmit se tud róla csak hogy ilyen nagy szemű, vékony fingmeghajtású csajok, pasikról szól.Meg hogy aki nézi az is milyen hülye meg úgy néznek rád mintha legalább is gyilkoltál volna.
2011. okt. 1. 19:56
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim válasza:
100%
Nekem is van a tanulás mellett is időm erre (az osztály második tanulója vaok) és nekem is beszólogatnak, nekem például a nővérem 3 éve még beszólogatott és utálta a Narutot ezért nem is néztem, de tavaly elkezdtem újra nézni és egy idő után ő is oda ült, és mostanra már több mint 300 rész látott belőle és naon tatszik neki is úgyhogy szerintem csak azért szólogat be az aki beszól mert nem ismeri az animéket!!!!!!
2011. nov. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel én is így vagyok, azt hiszem magyarország nem tud befogadni más kultúrát, csak a nyugatot, nemhogy a japán, de a saját hagyományaink sem érdeklik a legtöbb kortársamat(18 vagyok). Ami menő: az amerikai szutyok sorozatok, reality showk, halloween, valentin nap és még sorolhatnám...

Ha megemlítem, hogy animéket nézek, akkor a következő válaszokat kapom: az mi? 50% az tök gyerekes(mert csak a pokémon és a dragon ball jut eszükbe) 30%, az mekkora gáz 15%, miket szoktál nézni? 5%

szomorú, de nem lehet mit tenni:(

amúgy nekem nagy álmom, hogy kiutazzak egyedül japánba egy pár hónapra egyetem után, egyszer már voltam egy hetet szülőkkel, és nagyon bejött

2012. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim válasza:
Én is imádom az animéket :) lenne kedved beszélgetni? xd
2012. szept. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Remélem kérdező még figyeled a kérdést!


Én nagyon szeretem az animéket, már kiskorom óta amikor még nem is tudtam hogy mi az!

Véleményem szerint tényleg úgy van hogy amit nem ismernek az emberek, idegen azt leszólják az Ázsiai/ Japán dolgokra ez főleg igaz!!!

Vagy éppen kis gyerekeknek szóló meséknek hiszik! Például egyszer velem is előfordult hogy a magáknál álltam olvasgattam erre egy 6-7 éves kisgyerek odjön és a Batmant vagy nem tudom már mit kezdi lapozgatni, azután odajon az anyja: Gyere kisfijam ezekhez te már túl nagy vagy! Hirtelen azt hittem dobok egy hátast, miután feleszméltem és kicsit felekartam világosítani őket de meg léptek addigra, szóval nem jött össze.Ez az eset azóta is meg maradt, micsoda tipikus általánosítás nem de?


Vagy éppen az is előfordulhat hogy az első anime amit láttak egy véres-harcos, gyilkolászós darab volt, estleg kissé preverz, ez is mély benyomást tehet.Az egyik kedvenc animém amit láttam(ez tett fanná) pont egy humoros, shoujo volt ami önbizalmat is adott(lovely Complex), később láttam a school dayst ami kicsit kiütött,és azt gondoltam hogy basszus de durva hogy tudnak ilyet kitalálni, de kicsit idősebb fejjel már meglehet érteni a történet lényegét, manapság már pl az Another az egyik kendvenc horror animém. xD

Egyébként a Narutót, és Dragon ballt is szeretem pedig anime rajogók közül is sokan leszólják ezket pedig jók.

És ha a művészetet, és azt a lányt/nőt nézzük aki ebbe belemerült, a művészek is furák voltak, és bolondnak tartoták őket pl. van Gogh levágta a fülét, Da Vinchi meg embereket boncolt, és az írók és belemerülnek a munkájukba néha elutaznak hónapokra és egyedül dolgozgatnak, és rengetek fura amerikai/angol stb. regény is létezik pl.13 okom volt, vörös pöttyos könyv.

Azért megérttem azt az álláspontot aki mellőzve érezte magát, de nincs teljes métékben igaza neki sem.


Engem is piszkáltak egy ideig emiatt, az egész osztályom tud az "animemániámról" de nem nagyon vettem fel az ilyeneket inkább tetszett PL yugi oh-s, erre volt mikor bevittem egy pakli kártyát! xD

Egyébként hány éves vagy?

Azt irtad nem igazán tartozik ide, de érdekelne!

15 vagyok egyébként.

Bocsi hogy ilyen hosszú lett! :D

2012. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 roberthangman válasza:

Hát sajnos mindigis voltak, vannak, és lesznek ilyen emberek.Szerintem van benne igazság amit 2011-10-04 12:14 es mondott. Előre el van könyvelve a köztudatban hogy az anime csakis egy nagy baromság lehet.2012-03-19 14:48 vel is egyet értek magyarország nem tud befogadni más kultúrát csak a nyugatot. Pedig mi is keletről származunk és bizonyítottan élnek magyar törzsek Mongol-altájban.vissza a témához a barátaiddal nem nagyon tudsz mit kezdeni azok alapján amit mondtál róluk megpróbálhatod de nem biztos hogy sikerül.Az én anyámmal

úgy oldottam meg a problémát hogy elmagyaráztam neki hogy nagyon sok műfaj van az animéken belül/általában nem csak egy műfajból áll egy anime és hogy olyan is van ami neki is tetszene felnőttek számára is van, van dráma is(anyám szereti a drámákat meg az ilyen romantikus filmeket de az akciót is szereti xd)olyan mint egy normál film csak ez rajzolva animálva van és sokkal értelmesebb mint gondolja

tanulságos és egyes műfajok története mögött általában húzódik egy mélyebb jelentés is. A magyrázatomat azért a műfajokra építettem neki mert sokszor azzal jött hogy öldöklős baromság meg ilyenek. Hát gondolom ezt abból következtette le hogy amikor az első animémet néztem a Bleach-et akkor csak a harc jelentekeket látta amikor éppen odanézett.XDD ebből is látszik amit nem ismer az ember eléggé arrról máris téves álításokat kezd levonni. Mármint a töbség,nem mindenki csak az ilyen átlag ember xd

de elmeséltem neki pár anime történetét és máris jobb belátásra tért XDD.Énis ezt ajánlom a szüleiddel kapcsolatban érdeklődd meg hogy mi a bajuk az animével aztán ha hibás az amit mondanak úgyértem hibás állítás minden szepontból akkor magyarázd el nekik helyesen akár interneten bizonyítékot is mutathatsz nekik ha már nem utálják annyira akkor akár mutathatsz is nekik egyet vagy elmeséled az egyik anime történetét de olyat válassz ami tetszene nekik.Ha meg valami olyan okból utálják az animét ami helyes magyarul tényleg utálhatja azért akkor meg mond meg nekik hogy te ezt szereted és nem kell beleszólni mindenbe mivel te se szólsz bele(Ide azt a hobbit vagy zenefajtát mond amit nem szeretsz és ők szeretik pl anyámnál pl a romantikus filmek pedig animénél nics bajom a romantikával csak az élő szereplős filmekben XDD van olyan romantikus anime is mármint ami tartalmaz romantikát is mivel egy anime több műfajból általában áll ami kifejezetten tetszett pl:Hentai Ouji To Warawanai Neko a hentai szó ne tévesszen meg a címben egyáltalán nem tartalmaz hentai jeleneteket ez egy nagyon vicces anime de van benne jó néhány romantikus jelenet is persze azon belül található néhány ecchi is XD ja meg pl a sword art online az is jó bár nem a legjobb)hogy milyen csöpögős nyálas filmeket néznek(XDD).És ide több példát is lehet mondani.Leegyszerűsítve ezt a sok mondatok:dumáld ki magad XDDD.ja és én 15 éves vagyok ha még figyeled a kérdést

akkor megmondanád hány éves vagy xd tudom hogy azt mondtad nem tartozik ide meg azt is tudom h az előttem lévő ezt már írta xd de azért megkérdezem.

ja és majd beszélgethetnénk.

mostani kedvenc animém(mindig más a kedvencem mert sokszor találok jobbat xd):Darker than black 1.évad 1-és 2. évad közötti ova 2.évad remélem lessz még 3. is bár nem biztos,Attack on titan ennek biztos hogy lessz folytatása teljesen nyitott a vége,Togainu no chi,fairy tale,ja meg a btooom most ezek a kedvenceim.

2015. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 roberthangman válasza:

Előző vagyok kiscit túl sok lett az "XD" az előző hozzászólásomban ja és elnézést azért a 5-8 hibáért a mondatban (()*:..oo..:*())

(kb 3 helyesírási a tobbi nagy kezdőbetű kihagyása).még annyit az előző hozzászólásomhoz hogy kimaradt az a mondat hogy:Barátkozz inkább olyanokkal akik elfogadnak olyannak amilyen vagy olyanokkal akikben sok közös van bennetek.Ja és most írok pár előttem válaszolónak vélemény arról amit írt:


2011-10-01 21:49 "Mert gyakran azok az emberek, akik animéket néznek nem csak nézik, hanem mániákussá válnak, és egész napokat töltenek a gép előtt. Ezt ugye nem kell megmagyaráznom, miért nem jó (vö. alapjáraton a WoW is csak egy játék, mégis hasonló reakciókat vált ki a sok függőről terjengő hír miatt, ha kiderül, hogy egy ismerős WoWozik)."

ez nagy tévedés egyáltalán nem mindenki válik függővé. sőtt kb 30% függő. és a függőség nem csak animénél alakulhat ki.

nagyon sok dolog miatt lehet az ember függő mint említetted az mmorpg-játékok miatt is.

"Mert az animéket néző emberek hajlamosak a megszállottá válásukat a kinézetükkel is kifejezni, az ilyen embereket pedig a környezetük is gyakran szégyelli (ahogy gyakran a szubkultúrákba tartozó embereket is). magyarán a legtöbben szerintem tartanak attól, hogy animeconra járó, a beszédedbe japán szavacskákat beszúró fanatistává válsz."

hát kétlem hogy sok cosplayes embert látnál az utcákon rohangálni.nem a munkában/ iskolában viseli hanem amikor conra megy.és ott a környezetük eggyáltalán nem szégyenli.ha egyáltalán tudod mit jelent a környezet szó ebben az értelemben.

"Sokan vannak, akik belenéztek, és pont azért gyűlölik. Én pl. japán szakon végeztem az egyetemen, és felettébb idegesítő tud lenni, amikor Japánt a Heike Monogatari helyett a natúróval vagy mi a bánattal azonosítják, és feltételezik, hogy aki japánt tanul az karrierügyi megfontolások helyett csupán animefanatizmusból teszi azt."

aki ilyet feltételez az egy tudatlan paraszt.ilyenekkel nem is kell foglalkozni.ennyi erővel az angolt(GB) a tea miatt tanulják az us változatot pedig a hamburger miatt.

"Tehát degradálják a Japánnal, japán kultúrával vagy nyelvvel professzionálisan foglalkozókat is az olyan populáris szennyek miatt, mint az anime, manga, jrock, jpop..."

szerintem a mangát nem kellett volna felsorolni még akkor se ha szerinted "szennyek" mert annak a létrejövése a 12.századig vezethető vissza.

szóval az bőven a kultúrához tartozik.az edo kori japánban már úgy is nevezték hogy manga.

a jrock jpop-al nem ellenkezem abban bőven vannak szennyek de azért akad jó is.()

"Mert abnormális, mert a befolyásolható rétegek - mint te és a korosztályod, gyanítom - kihasználására, butítására, lehúzására épül. Remélem nem kell megmagyaráznom, hogy mennyi pénz megy el külföldön ezekre a semmi mondanivalóval vagy jelentőséggel nem bíró jpop, jrock bandákra, animékre, mangákra, és hogy mindeközben az énekesek, írók, kiadók hogy röhögnek a markukba, hogy megint sikerült lehúzni egy adag buta fanatikust."

1 huszon évesek és középkorúak is nézik akár nézheti egy 40 éves. ja és aki írta a történetet az sem 10 13 éves.

2egyáltalán nem a kihasználására butítására épül.hát nem annyi mint egy rossz filmre aminek tényleg nincs sok értelme.nagyon tévedsz sokkal több mondanivaló van benne mint egy filmben és a történet mögött általában egy sokkal méllyeb jelentés is húzódik.

jpop/jrockra nem panaszkodhatom XD.de abban is vannak jók.()

2011-10-02 00:59

"Sőt, nem csak általánosítasz, de meg is ítélsz: leszólod az embereket azért, mert nem látják azt ebben a trendben, amit te. Különösebb háttérinformáció nélkül egy kategóriába veszel mindenkit, aki nem szereti az animét, és elítéled őket érte."

hogyha így olvastad a kérdezőnek a válaszait.....XDD nem azokat szólta le akik nem szeretik az animét hanem azokat akik minden ok nélkül elítélik az animét meg azokat akik nézik és meg akarják változtatni.magyarul beleszólnak a magánéletébe.

"az emberek nem egyformák, és annak ellenére, hogy van 1-2 dolog, amit nem szeretünk egymásban, még lehet barátkozni."

ezt jól mondod csak ez nem egy emberen múlik.akiknek teljesen mások a nézeteik (most tök mind1 milyen dologban) és annyira makacsak előítéletesek egymás nézeteivel szemben azoknak nem sok esélyük van barátkozni.

"Láss csodát, nekem is van nem egy anime/manga rajongó barátnőm, és sosem veszekszünk ilyesmin."

mert te nem jelented ki neki nyílvánosan és nem akarod megváltoztatni minden áron/vagy már eladtad rabszolgának Kureij (´`) (Kureij:őrült XDD)

2011-10-02 07:26

"De a barátnőmet beszippantotta ez a különös univerzum. Találkozásaink egyre inkább a filmnézésről szóltak, és beszélgetéseink sem a pasikról, hanem japán színészekről, meg japán énekesekről, akik úgy néznek ki mint egy beszívott bohóc. A lány elkezdett történeteket írni az anime sorozatok szereplőiről majd saját kitalált karakterek életéről.

És bakker! Olvasótáborra is szert tett.

És másról sem szóltak a beszélgetéseink csak arról, hogy hányan lájkolták meg hány rajongót szerzett, mintha fontosabb lenne az ő véleményük, létezésük, mint az enyém."

igen vannak ilyen esetek de akkor nem elkerülni kell márha fontos barátról van szó hanem

leülni vele beszélgetni és elmondani neki a véleményed és megpróbálni megoldani a problémát.

tény hogy vannak elég furcsán öltözött énekesek de azoknak a zenéjük se jó. de vannak olyanok is akik nem úgy néznek ki pl. Aimi Haraguni a stereopony-ból vagy a abingdon boys school se egy bóhóc társaság.

"Házimunkát nem végez, és már semmi másról nem lehet vele beszélni csak erről a világról" hát ez már kicsit súlyos(márha igaz).

"Tudod miért nem szeretem az animéket? MERT FÜGGŐSÉGET OKOZ!" akkor te semmit se szeretsz mert szinte minden tud függőséget okozni.(TT)

"Addig nincs gond, amíg napi 1-2 órát animékkel kapcsolódsz ki. Végül is teljesen mindegy, hogy az ember Dr. House-t vagy Narutot néz szabadidejében, ha ez kikapcsolja, pihenteti."

szegény eltévedt kis buta jószág a naruto az egy kodomo/sónen anime.kodomo:elsősorban kisgyerekek számára készült anime/manga.sónen elsősorban fiúk számára készült anime/manga.

úgyhogy nem hiszem hogy azt nézegeti ebből következteve jó sokat hazudtál már a kommentjeidben.

és nem csak japánok készítenek írnak animéket/mangákat hanem kóreai thai és kínai animék is vannak ja és nem csak az anime(animációs rajzfilm)minősül ott filmnek mivel pl amerikában ott van a disney de attól még van egy csomó jó élőszereplős film is,

mint ahogy ázsiában is pl 1911 a Csing-dinasztia lemondását követelő forradalomról szól.a császárnő lemondásához követő eseményeket, és a kinai köztársaság megalapítását mutatja be.

jackie chan is szerepel benne és ő is az eggyik rendező.

2011-10-02 10:41 es jól beszél

a kérdező 2011-10-02 10:42 es válasza nem nagyon igaz. szeintem teljesen félreértetted amit mondott de van benne igazság is amit itt említettél.

2011-10-02 10:50 es ez teljesen igaz csak rossz embernek mondtad ().

2011-10-02 11:29

"És azt hiszem nem csak nekem kéne bölcsnek lenni"ez teljesen igaz.(_ _)

2011-10-02 12:58 szöveg értelmezés 0

neko-chaaaaan(,,%",,).de azért néhány mondatnak van értelme.

2011-10-02 15:12 a legtöbb mondatod ebben hozzászólásban értelmes és igaz kivéve ezeket:

"De a japánba csak azért fektetnek időt, hoyg eredeti nyelven nézzék a sorozatot?" néz meg a 2011-10-01 21:49 es válaszát ő is azért tanult japán szakon mert anime rajongó? nem hinném.

nem csak az animéről szól japán az ilyenek nagyon felhúznak.()

2011-10-04 12:14 ez igaz ugye az anime a második világháborút követően alakult ki amikor is elég zaklatott lelki világú volt japán.pl sok animében megfigyelhető az atombomba gombafelhője. van olyan anime is ami közvetlen a bombatámadásokat dolgozza fel pl. Hadasi no Gen.vannak olyan stílusok is amikre jellemző a sőtét jövőkép

ami láthatóvá teszi mennyire mélyen benne él a japán társadalomban a nukleáris támadás okozta sokk.

2011-10-04 17:24értelmes hozzászólás (_ _)

2012-03-19 14:48 teljesen igaz (_ _)

2015. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim válasza:

AZ ANIME=MESE/RAJZFILM! csak van felnőtteknek és gyerekeknek szóló műfajok! Japánban mesézik az animét is :) és animefan és cosplayer vagyok. járok minden mondoconra! egyet se hagyok ki!

Tudod miért bántják a legtöbb animést? MERT MÁSRÓL SE TUDNAK BESZÉLNI CSAK AZ ANIMÉKRŐL!Megkérdeztem a nem animés barátaimat és Ők is megerősítették. a legtöbb anime fan nem tud másról se beszélni, csak az animékről. Érdekes, nekem soha nem szoltak be és nem bántottak miatta, mert tudok másról is beszélni az animéken kívül, akinek nincs más témája ezen kívül az a BETEG FANATIKUS OTAKU, AKI ÁLOMVILÁGBAN ÉL! ÉS AZ ANIME AZ AKKOR IS MESE, MIVEL JAPÁNBAN IS MESÉZIK!!

2015. szept. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
mondjuk már ki: a kérdező egy agyhalott, neki aztán mondhattok bármit ismerem a fajtáját...
2015. okt. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:

Van akinek nem tetszik az leginkább leszarja.

Van akinek nem tetszik és a belét is kitaposná annak akinek nem tetszik.

Van akinek tetszik az meg azon rágódik a többieknek miért nem tetszik.

Van akinek tetszik és leszarja mit gondolnak mások.

Csak egyszerűen ne foglalkozz velük.

Én se szeretem az animét de mondjuk family guy-t szivesen nézek van ilyen, mindenki másmilyen ez a jó az emberekben.


bár gondolom igy 2011-es kérdést 2016-ban kicsit késő megválaszolni de azért talán megnézed.

2016. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 CsonkaB válasza:
Akinek nyomorék a stílusa, akkor hallgatni kell mások véleményére és mindenki boldog lesz ;) Szóval ne nézzél animéket hanem normális filmeket, sorozatokat!
2017. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!