Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire az...

Miért utálják ennyire az animéket? És miért ítélik el azokat akik nézik?

Figyelt kérdés
Pl:család, barátok Tudják hogy szeretem de ha csak meglátják hogy vlmilyen animét nézek akkor rögtön azzal jönnek hogy fúj már megint azt a hülyeséget nézed (család) Barátoknál egyáltalán nem hangoztatom hogy én ezt vagy azt nézek de folyton hogy az mekkora hülyeség meg miért nézel ilyen szarokat. De ha zenéről van szó akkor is ez van . Szeretnek bele szólni, megmondani hogy milyen zenét hallgassak . Nem tudom ki hogy van vele de szeretem magam eldönteni milyen zenéket hallgatok, mit nézek meg. És ha rákérdezek hogy miért gondolja hogy ez szar akkor hát mert izé és nem tudja miért csak hát jobb elmondani vlmiről hogy milyen szar mikor bele se nézett szinte semmit se tud róla csak hogy ilyen nagy szemű, vékony fingmeghajtású csajok, pasikról szól.Meg hogy aki nézi az is milyen hülye meg úgy néznek rád mintha legalább is gyilkoltál volna.
2011. okt. 1. 19:56
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
94%

Te, nem tudom, rajtad kívül ki utálkozik itt.


Feltettél egy kérdést, mert érdekelt miért utálják az emberek az animét.

Hozzáteszem nem mindenki utálja, de én leírtam, hogy miért nem kedvelem ezt a műfajt.

Leírtam hogy egy rossz élményem volt ezzel kapcsolatban, és hogy függőséget okozott egy barátnőmnél.


Erre te azonnal letámadtál. Személyeskedni kezdtél anélkül, hogy ismernél.

Én meg voltam olyan hülye, hogy belementem a játékodba.

Hát ez van, remélem kitomboltad magad.


Benned van a sok gyűlölet nem bennem.


Én személy szerint nem szeretem az animét, leírtam miért. te kérdezted a véleményt, én leírtam és te nem fogadtad el.


Hogyan várod, hogy a te véleményed elfogadják, ha te sem fogadod el, hogy ellentétes vélemény is létezhet?


Én, egy arctalan senki egyáltalán nem akarom a te véleményedet megváltoztatni. De ha nem bírod az ellentétes véleményeket, akkor legközelebb ne tegyél föl olyan kérdést, amire esetleg olyan válaszokat is kaphatsz amilyeneket nem szeretnél.


Na, az arctalan senki ezennel kilép, és engedi hogy tiéd legyen az utolsó szó, anélkül úgysem hagyod abba az értelmetlen vitát.

2011. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
Tévedés én nem unatkozom és nem azért tettem fel a kérdést.Bukta.Te viszont unatkozhattál mert szinte csak te írtál .Na akkor ki az aki unatkozik?A többség utálja pont úgy ahogy te hiába néztél meg 1 részt is akármelyik animéből.Felőlem megnézhetsz akármit hogy aztán lefikázd hogy milyen szar .1 dolog a barátnős példa egy másik hogy nm mindenki ilyen .Oh szegényként megsértettem sírva ne fakadjál.Azután kezdtem személyeskedni miután te folyamatosan szidtad az animéket ,lolitákat,fanficceket japán nyelvet és hülyének nézel mindenkit aki ilyet néz.De te nem utálkozol á.Nincs mit kitombolnom de neked biztos van és azért válaszolsz.Ellentétes vélemény hogy mindenkit hülyének nézel aki szereti és csak ócsárolni tudtad azt .30 éves emberrel példálózol akinek ez visz egy kis színt az életébe .De te lebeszélnéd róla .Elvennéd tőle ami egy kis boldogságot is jelent neki .Mert 30 évesen már ne illik így rajongani vlmiért.Szánalmas vagy hogy szerinted ez jó.És akkor teszek fel kérdést amikor jólesik .Nem kell válaszolni el lehet húzni a retekbe más kérdéshez .És még dicsekedsz is vele az általad helyesnek vélt gondolkodás módról hát tényleg elég szánni való.Nem én kezdtem el vitázni te kezdtél el bunkózni .De úgyis csak hajtod az igazad .Hát tessék .
2011. okt. 2. 19:34
 33/52 anonim ***** válasza:
94%

Bocs, nem olvastam el a válaszokat, előre elnézést kérek, ha ismételnék valakit.

Szerintem az lehet az oka, hogy sokan zsigerből utálják az animéket, hogy annak idején elkönyvelték valami agresszív, értelmetlen hülyeségnek az egészet. Ugye kezdetben, még a kilencvenes évek végén az RTL Klub adta a Dragon Ball-t, egy olyan rajzfilm blokkban, ami kimondottan a kisebbeknek szólt, tehát a 6-12 éves korosztálynak. Mindezt abból a megfontolásból, hogy "ami rajzolva van, az mese, és gyerekeknek szól". Lövésük nem volt róla, hogy az animék nem csak gyerekeknek szólhatnak. Magyarországon szerintem most is sokan így gondolkodnak, egyszerűen nem tudják hová tenni, hogy egy rajzfilm nem csak gyerekeknek szólhat.


Nos, én nem vagyok egy nagy anime-fan, de nincs bennem semmi utálat. Azokat szeretem, amikben nincsenek ilyen "nem valóságos" elemek, ezt nem tudom máshogy megfogalmazni, mert nem nagyon értek hozzá. Az olyanok bejönnek, mint pl. a Nana. Továbbá engem néha iszonyúan tud irritálni, amikor a szereplők olyan eltúlzottan reagálnak bizonyos dolgokra. Ha már kellően ráhangolódtam, akkor nem zavar, de elsőre mindig idegesít :)

2011. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
69%

Az emberek többsége nem utálja vagy ítéli el, hanem szánalmas hülyeségnek tartja. Én ismerek néhány animet semmi bajom velük van olyan amelyik tetszik is. Egy bizonyos kor után tényleg fura amikor valaki ezt bámulja egész nap de semmivel nem rosszabb mint egy együttesért rajongani, olyan kamaszos dolognak tartom.

Egyébként nagyon támadó a stílusod, elég fura ezt látni valakitől aki éppen az elfogadásért kampányol. Ha te szereted miért nem teljesen mindegy neked mit gondolnak róla mások? Ha beszólnak mond meg normálisan, hogy neked ez tetszik te se szólsz bele az ő dolgaikba. A gond akkor jöhet ha beleszólsz te is.

2011. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Pontosan hogy nem mese mert vannak olyan elemek amelyek pontnem egy mese elemei.De aki nem tudja ezt annak napestig magyarázhatom hogy ez nem mese.De aki elkönyvelte mesének annak felesleges magyarázni.
2011. okt. 5. 09:00
 36/52 A kérdező kommentje:
Igen mert az emberek tele vannak előítélettel és meg se próbálják megérteni hogy te azt szereted és nehari de ne szóljon már bele .A kérdésben pedig benne van hogy miért zavar .Szövegértés 1 -es .Egyáltalán nem volt támadó a stílusom de ha vlkivel próbálok normálisan beszélni mint itt is .És ő akkor is csak az álalánosításokkal jön akkor falra hányt borsó az egész.
2011. okt. 5. 09:06
 37/52 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként a probléma ott kezdődik, hogy a barátaid, családod már annyit látják, hogy animét nézel, hogy cseszegetnek miatta. Ahhoz azért már súlyos mennyiségeket kell nézni, hogy nekik ez nagyobb mértékben feltűnjön ám...

Mert az eléggé hihetetlen, hogy mind a család, mind a barátok pont abban a napi 3 órában néznek rád, amikor animéket nézel....

2011. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:

Hú ehez nagy logika kellet .Még vlmi?

És mit számít az hogy mennyit nézem ?

2011. okt. 7. 08:33
 39/52 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésből már kiderült, hogy itt rajtad kívül mindenkinek VAN logikája :)

Egyébként annyit számít, hogy a mennyiség igencsak behatárolja a függőség mértékét. Pl. napi max. 3-4 óra kikapcsolódásként nem feltétlen gáz, ha mellette a sulival, barátokkal, családdal, más hobbikkal is foglalkozik az ember. Azért 5-6 netán több óra felett már kezd igazán cinkessé válni, ugyanis nem jut idő semmi másra kb., és ebből már bőven leszűrhető, hogy az illető egyszerűen beteg, függő.

Azért azon csodálkozom, hogy neked mindent így el kell magyarázni, hogy megérthesd...

2011. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Nem kell semmit elmagyarázni és nem nekem nincs logikám . És képzeld belehet osztani az időt .Nekem pl van időm mellette tanulni is ,barátokra is de minek is magyarázom egy ilyen kötözködő kis ... nak.
2011. okt. 7. 19:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!