Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire az...

Miért utálják ennyire az animéket? És miért ítélik el azokat akik nézik?

Figyelt kérdés
Pl:család, barátok Tudják hogy szeretem de ha csak meglátják hogy vlmilyen animét nézek akkor rögtön azzal jönnek hogy fúj már megint azt a hülyeséget nézed (család) Barátoknál egyáltalán nem hangoztatom hogy én ezt vagy azt nézek de folyton hogy az mekkora hülyeség meg miért nézel ilyen szarokat. De ha zenéről van szó akkor is ez van . Szeretnek bele szólni, megmondani hogy milyen zenét hallgassak . Nem tudom ki hogy van vele de szeretem magam eldönteni milyen zenéket hallgatok, mit nézek meg. És ha rákérdezek hogy miért gondolja hogy ez szar akkor hát mert izé és nem tudja miért csak hát jobb elmondani vlmiről hogy milyen szar mikor bele se nézett szinte semmit se tud róla csak hogy ilyen nagy szemű, vékony fingmeghajtású csajok, pasikról szól.Meg hogy aki nézi az is milyen hülye meg úgy néznek rád mintha legalább is gyilkoltál volna.
2011. okt. 1. 19:56
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok aki elítélik azokat akik animét néznek.Nem én vagyok a lebarmozza a kedvenc szereplőmet.Én nem nézek senkit le mert mást szeret én (film, anime stb).Szerintem te nagyon félreérthettél vlmit mert szerinted én megakarom változtatni azokat akik nem szeretik az animéket már -már ráerőltetve azt.És azt hiszem nem csak nekem kéne bölcsnek lenni.Én elfogadó vagyok épp ez az hogy mások nem azok.Csak annyira vagyok előítéletes mint más és szerintem nem én vagyok aki megveti a másikat ezért.És végül nem hiszem hogy ha ezeket nem mondanám el máshogy viszonyulnának hozzám.
2011. okt. 2. 11:29
 22/52 anonim ***** válasza:
58%

De krédező, azt mondd már meg mi van akkor?

Ez ennyire összetör lelkileg, hogy leszólják a kedvenc natúró szereplőd vagy mi a jó élet? Tudod mit mondok én ha beszólnak, h teszem azt, láttam z összes Star Trek sorozatot, és szeretem is őket? Annyit hogy oké, neked nem tetszett, én meg szeretem, téma lezárva!!!! Nem kell rajta vitatkozni, hanem fel lehet fogni, hogy mindenki mást szeret!

És nem, nem szólok be egyszer sem az animés barátnőimnek, mert 1. egyikőjük sem fanatikus 2. lehet barátkozni anélkül is, hogy a másik ízlését fikáznánk.

Az a te legnagyobb bajod, hogy egyrészt magadból indulsz ki, másrészt nem látod a valóságot. Az előbb írt egy lány/nő, hogy a 30 éves barátnőjének nincs élete, csak napi 8 órát dolgozik, meg még ennyit animézik. Erre te lefikázod, hogy ő féltékeny rá?! Na ebből látszik, hogy halvány lila gőzöd nincs az emberi kapcsolatokról és a valóságról.

A kérdést meg MINEK teszed fel, ha nem vagy hajlandó elfogadni semmilyen választ csak az "igen, mindenki hülye, csak te vagy helikopter" típusúakat?

2011. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Csak annyi ,hogy miért kell vlkit leszólni mert mást szeret és miért próbálják lebeszélni arról hogy azt szeresse.Mit változtat az hogy mit szeret?.Az amit a kedves 30 éves válaszoló mondott hogy van aki annyira fanatikus hogy lolita ruhába jár meg mondjuk Inuyashánajk öltözik azt csak is Conon lehet látni szóval senki se fog Inuyashának öltözve megy dolgozni.Igen megvisel mert ha én nem szólom le más ízlését ő se tegye. De látszik hogy ebből te semmit se fogsz fel csak jöttél hőbörögni.Jobban érzed magad ? Kiadtad magadból a dühöt? Nem én próbálok másokat lebeszélni a kedvenc dolgáról.És ha fanatikus is mi van belőle ?Úgy csinálsz mintha az akkora tragédia volna mintha legalább leprás lenne az illető, fúj közelébe se megyek egy fanatikusnak.Csak azt tudom mondani amit én látok tapasztalok .És hogy nem hagyom szó nélkül hogy leszólják azt amit szeretek ez van.Én tisztán látom a valóságot de szerintem te csak addig jutsz el hogy le szólj vlmit hogy aztán háboroghass hogy kiosztottak.Miért ne lehetne munka után animét nézni? Van vlmi szabály hogy délután mivel foglalhatja el magát? Akkor nem értem a dolgot.És aki ezzel köti le magát akkor had kösse már le azzal magát amit szeret.Ebbe senkinek nincs beleszólása.És irigy mert többet ért el azzal hogy olvasó táborra tett szert és mert japánt tanul.Ha ő azt a nyelvet akarja tanulni akkor tanulja és ezért se értem hogy megszólta.Van fogalmam az emberi kapcsolatokról mert ezen kívül vannak barátaim ,családom .És nem nem élek álomvilágba ez is csak a hülye általánosítás hogy aki ilyet néz álom világban él .Az utolsó mondatod pedig tipikus ctrl + c ctrl +v -és mondat .Én elfogadom mások álláspontját ha nem ilyen általánosításokkal jön.És ha vlmi nem tetszik el lehet húzni .Nem kell válaszolni a kérdésre de látszik hogy te csak kötözködni jöttél ide.
2011. okt. 2. 13:39
 24/52 anonim ***** válasza:
96%

07:26-os vagyok.


Nekem van az a barátnőm, akit beszippantott mellőlem az anime világ.


Azt hiszem kedve Kérdező, neked nagyon nem jött le hogy mit akarok mondani akkor, ha azt hiszed irigy vagyok rá.

24 éves vagyok, munkám, párkapcsolatom, családom van.

Emellett engem rohadtul nem tölt el irigységgel, hogy másokat a kitalált japán figurákról szóló történeteiért ajnározzák a neten.

Nekem nicns szükségem ilyen arctalan rajongótáborra.


A nyelvtanulásért sem irigyelem. Vannak számomra hasznosabb nyelvek, amikkel eltölthetem az időmet, és még büszke is vagyok a barátnőmre, hogy képes tanulni.


Az szép dolog, hogy valaki képes ennyire rajongani, lelkesedni valamiért. DE! Az, hogy emiatt a rajongás miatt elhanyagolja a kapcsolatait, és felrúg mindent, ami azelőtt fontos volt számára, az szerintem inkább aggasztó, mint irigylésre méltó.


Tudod nagyon jól, hogy a barátnők azért barátnők, hogy megoszthassák egymással élményeiket, érzéseiket, gondolataikat, és ez felnőtt korban is fontos.

De amikor az ő rajongása komolyra fordult, már nem azért hívott el magához, hogy beszélgessünk, hanem hogy ő beszéljen, és ez semmi másról nem szólt, csak a japánokról.

Azelőtt mindkettőnk rajongásai, kedvtelései, hobbijai ugyanolyan fontosak voltak. Az anime mániával már csak ő volt fontos és a gyerekes álmodozásai arról, hogy majd ír egy animét és megfilmesítik.


Mindent meg tudtunk beszélni egymással: pasiügyeket, munkahelyi dolgokat, családi dolgokat és az élet más kérdéseit is.

Az anime rajongás elvette az eszét. Azelőtt szeretett társaságba járni, volt igénye normális munkahelyre, pasira (és akármit is mondasz, ő már majdnem 30 éves, ennek természetes igénynek kellene lennie). Szeretett öltözködni, az életet tervezgetni, de most már igénytelen lett önmagára, és rohadtul nem érdekli a valóság.


Nem irigy vagyok, talán csak kicsit sértődött, hiszen ezek szerint ennyit ért a barátságunk.

És kicsit bűntudatom is van, hogy tényleg megtettem-e mindent hogy segítsek rajta, mert akárhogyan is nézzük, ez a bezárkózás nem egy normális állapot.


Az normális, hogy van egy hobbid és szívesen beszélsz róla, de az már beteges ha semmi más nem tölti ki a gondolataidat és semmi más téma nem köti le a figyelmed.


Na, most már érted mi a bajom az animével? Valójában semmi bajom vele, amíg az ember tud mértéket tartani és csak egy sorozatnak tekinti.


A való világ és társai is szennyek, de abból lejár egy széria és az emberek elfelejtik.

A Barátok közt és az Ezel is szemét dolgok, mert azok is képesek függőséget okozni. Az elvetemültebb emberek képesek programokat lemondani, csak hogy megnézhessék.

De azt is csak megnézik és nem ezen jár az agyuk egész nap.


Az elvetemült animések meg mindig ezzel foglalkoznak.

A japán nyelvtanulást azért emeltem ki, mert ez is egy olyan dolog, hogy én pl. vért izzadva megtanultam egy nyelvet mert kellett a munkámhoz.

De a japánba csak azért fektetnek időt, hoyg eredeti nyelven nézzék a sorozatot?


Meg gondolom ha fanfic-eket írnak, akkor napközben is a sztorijukon járhat az eszük, tehát nincsenek ott agyban 100%-osan a mindennapokban, nemde?

2011. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

lány elkezdett történeteket írni az anime sorozatok szereplőiről majd saját kitalált karakterek életéről.

És bakker! Olvasótáborra is szert tett. Mi ez ha nem irigység?Meg ez :Aztán elkezdett japánul tanulni, csak hogy írhasson ennek az elvont énekesnek. Én értem mit mondasz de süt rólad az irigység hogy neked csak ilyen szürke unalmas élet jutott ő pedig boldog a kis világában.Nem tölt el irigységgel de mégis csak rosszul esik hogy nem téged ajnároznak még ha azok arc nélküli személyek is.Büszke ? Fogalmi zavarod van ez minden csak büszkeség nem.Az hogy sokat beszél róla hát Istenem vlkinek el kell ezeket mondani .És kinek ha nem neked a legjobb barátnőjének mondja el ezeket a dolgokat.Nem hiszem hogy ő az aki felrúg minden kapcsolatát .Szerintem te vagy aki ami elkezdett már -már betegesen rajongani rögtön lemondtál róla .Az meg hogy nem mozdul ki az ő dolga.Van aki tényleg nem szeret kimozdulni más pedig folyamatosan pörög.Ha annyira akartál volna tettél volna hogy ne csak arról szóljon hogy ő mesél .Az anime mániával már csak ő volt fontos és a gyerekes álmodozásai arról, hogy majd ír egy animét és megfilmesítik. Látod lenézed mert ő mer nagyot álmodni te pedig csak be vagy savanyodva nem tölti ki az életedet csak a munka meg a kesergés.Nem ő az aki változott inkább te nem fogadod el beteg álmodozónak gondolod aki csak ennek él és nem bírod elviselni hogy őt más téma is érdekli mint a pasi ,család.Az meg hogy nem ad magára az egy dolog .Nem hiszem hogy mindennap szakadt ruhába zsíros hajjal jár munkába.Ha annyira zavar szólj neki finoman hogy mi van.De semmiképp bántóan tedd ezt. Tudod úgy van ez hogy ha tini korától szereti ezt és még 30 évesen se mondott le róla akkor több ez mint puszta hóbort.A való világ és társai is szennyek, de abból lejár egy széria és az emberek elfelejtik.

A Barátok közt és az Ezel is szemét dolgok, mert azok is képesek függőséget okozni. Az elvetemültebb emberek képesek programokat lemondani, csak hogy megnézhessék.

De azt is csak megnézik és nem ezen jár az agyuk egész nap.Neki úgy tűnik nem csak addig tart míg megnézi,őt érdekli és neki szüksége van arra hogy megértsd,meghallgasd még ha pillanatnyilag hülyeségnek is gondolod.Az elvetemült animések meg mindig ezzel foglalkoznak.

A japán nyelvtanulást azért emeltem ki, mert ez is egy olyan dolog, hogy én pl. vért izzadva megtanultam egy nyelvet mert kellett a munkámhoz.

De a japánba csak azért fektetnek időt, hoyg eredeti nyelven nézzék a sorozatot? És te nem nézed le őket .Nem úgy tűnik ebből a mondatodból .Neked akkor is hülyeség lesz mert a normák szerint ez nem elfogadott hogy egy 30 éves ember így rajongjon vlmiért .Nem csak azért tanulnak japánt mert hogy eredeti nyelven nézzék a sorozatot.Van akit tényleg érdekel a nyelv .

Meg gondolom ha fanfic-eket írnak, akkor napközben is a sztorijukon járhat az eszük, tehát nincsenek ott agyban 100%-osan a mindennapokban, nemde? Ez is tipikus általánosítás hogy biztos egész nap erről ábrándoznak .Tudsz példát erre pl : a barátnőd is egész nap álmodozik esetleg rosszul teljesít a munka helyén?

2011. okt. 2. 15:55
 26/52 anonim ***** válasza:
94%

Neked még mindig nem esett le amit írni akarok, de mindegy, akkor hajtsad csak a magadét.


Én lehet hogy a dolgok mélyebb ismerete nélkül ítélem el az anime fanatikusokat, de te is úgy állapítasz meg rólam dolgokat, hogy rohadtul fogalmad sincs az életemről.


Neked fogalmad sincs arról, hogy én rajongok-e valamiért, van-e hobbim, utazgatok-e, vannak-e barátaim, mennyi időt tölt ki életemben a munka vagy mennyit nem, milyen a párkapcsolatom... de máris megállapítottad hogy az én életem sivár.

Bravó! Emberismeretből bukta...


Tudod nekem, a hobbim az, amit szabadidőmben végzek, munka és egyéb kötelezettségek után.

Barátnőmnek a hobbi az, amit még a munkahelyén is csinál, még ott sem tudja letenni a történetes füzetét. És nem, ez nem normális dolog, hogy ennyi idősen a munka rovására a füzetébe firkál. Már nem egy munkahelyéről küldték el emiatt.

És ha ő nem veszi a lapot, hogy arra a néhány órára csak félre kellene tenni a sztorit, vagy egyszerűen nem képes rá mert annyira függő, akkor az minden, csak nem érett, felnőtt viselkedés. Vagy gyerekes a lány, vagy beteg.


Jó, abban igazad van, hogy ne sajnáljam tőle az álmait. Oké, álmodjon egy nagyot, én is azt teszem sok dologgal kapcsolatban, nekem is vannak merész álmaim, és teszek is értük.

De gondolom értetted miről írtam előbb, legalább is remélem felfogtad, hogy most ez nála nem hobbi, hanem egy egész élet gyökeres megváltoztatása.


És felejtsd el, hogy irigy vagyok rá, mert ezt az életet nem tudom irigyelni.

Mert ennek nincs cukormázas happy end vége sajnos.


A pasija szakított vele emiatt, és a barátai is elhagyták. Tudod miért?

Mert le se sz*rja a barátait!

Csak a sorozat érdekli! Nem a barátok!

Ennyit értünk neki, kész.


Én vagyok az egyetlen, aki felkeresi és megkérdezi "hogy vagy?"

Szóval ne oktass ki, milyen barátnőnek kellene lennem.


És asszem jogom van ahhoz, hogy legalább egy kicsit rosszul essen, hogy amikor megkérdezi, tőlem, "mizu veled?" meg se várja a választ, hanem már meséli is a kuszábbnál kuszább sztrorikat, amikben hiszen vagy nem MINDIG SZENVED VALAKI.


Egy vidám lány volt, és nem ilyen érdektelen a barátai iránt.

A netes rajongói szívesen olvassák a történeteit, de nem ők azok, akiket felhívhat hajnali kettőkor is, ha bajban van. Nem ők azok, akik vállán kisírhatja a bánatát.


Érted már? Igazából ezért aggódok, hogy nem marad senkije, nem magam miatt. Nem irigység, nem féltékenység.

Én örülök, hogy szeretik őt, de nincsenek fizikailag mellette, és nem tudnak majd segíteni neki, ha bajban van.


És hogy az eredeti kérdéshez visszatérjek: nem, nem utálom az animéket, csak azokkal van bajom, akik nem tudják a rajongást helyén kezelni.

2011. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

Tény hogy akkor is lenézed ezért mert ő ezt szereti .Lehet hogy nincs jogom megítélni milyen barát vagy de tény hogy ritka szar az igaz .Remélem a barátnőd is tudja mennyire semmibe nézed ezért. Csak annyira hajtom a magamét mint te .Szerinted ettől a barátnőd szar ember mert ezeket nézi ezzel foglalkozik .Ha valóban jó barátnő volnál nem néznéd le emiatt de csak azt látom amit te akarsz hogy a munkahelyén is írogat meg igénytelen meg mindenkit hanyagol .Kétlem hogy ez mind igaz volna de ő ugye anime mániás szóval ő az aki nem igaz barát meg aki még dolgozni se tud.Ha egy kicsit ír vlmit a füzetébe mondjuk szünetbe vagy tart egy kis időt és úgy ír .Gondolom egy helyen dolgoztok és te csak annyit látsz hogy már megint írogat.Nem is érdekel hogy mi a hobbid kedvenc filmed stb.És ha tudnám se ítélnélek el érte veled ellentétbe.Nincs fogalmad az életedről de ahogy így leírtad hogy mi a helyzet minden jól kirajzolódott hogy milyen lehetsz ,hogy élsz ,gondolkodás mód stb.

Tudod nekem, a hobbim az, amit szabadidőmben végzek, munka és egyéb kötelezettségek után.

Barátnőmnek a hobbi az, amit még a munkahelyén is csinál, még ott sem tudja letenni a történetes füzetét. És nem, ez nem normális dolog, hogy ennyi idősen a munka rovására a füzetébe firkál. Már nem egy munkahelyéről küldték el emiatt.

És ha ő nem veszi a lapot, hogy arra a néhány órára csak félre kellene tenni a sztorit, vagy egyszerűen nem képes rá mert annyira függő, akkor az minden, csak nem érett, felnőtt viselkedés. Vagy gyerekes a lány, vagy beteg.

Egyáltalán nem gondolkozik gyerekesen és nem is beteg egyszerűen bele merül a dolgokba és ilyenkor nem tudja letenni a füzetét.De irigy vagy mert ő tud kizökkenni míg te csak fásult,elkeseredett vagy.Nem hiszem hogy azért hagyták el a barátai hanem egyik se bírta elviselni hogy ő ilyen és ment mindenki a másik után.Tipikus csorda szellem mert ha Marika azt mondja akkor úgy van az a szent.Szánalomból vele maradtál? Most dicsérjelek meg?És asszem jogom van ahhoz, hogy legalább egy kicsit rosszul essen, hogy amikor megkérdezi, tőlem, "mizu veled?" meg se várja a választ, hanem már meséli is a kuszábbnál kuszább sztrorikat, amikben hiszen vagy nem MINDIG SZENVED VALAKI. Itt is látszik mennyire figyelsz rá .Te:Hello

......

Ő:Szia

Te : blablabla szenvedés blablabla.Érted már? Igazából ezért aggódok, hogy nem marad senkije, nem magam miatt. Nem irigység, nem féltékenység.

Én örülök, hogy szeretik őt, de nincsenek fizikailag mellette, és nem tudnak majd segíteni neki, ha bajban van. Szánalomból vele maradtál hogy megvéd gratula.És hogy az eredeti kérdéshez visszatérjek: nem, nem utálom az animéket, csak azokkal van bajom, akik nem tudják a rajongást helyén kezelni.Nem utálod csak baromságnak tartod és lenézed aki ezt nézi.

2011. okt. 2. 17:29
 28/52 anonim ***** válasza:
94%

Látom, még mindig nem érted mit akarok neked mondani.


Mindegy, felesleges erről oldalakat írni, te teljesen kifordítva látod a dolgokat.


Nem 10 évesekről van szó, olyankor még normális ez teljesen.

2011. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
30 évesen is normális hogy ennyire szeret vlmit.Az más dolog hogy emiatt lenézik őt mert az a normális amit a többség csinál .Birka nyáj effektus .De menj csak te is a birkák után.Gratula hozzá hogy ennyi eszed van .Nagyon jól látom mi van de csak utálkozz nyugodtan .Senkit sem érdekel egy arc nélküli senki utálkozása.
2011. okt. 2. 18:48
 30/52 A kérdező kommentje:
Ha 10 évesen csinálná akkor meg az lenne hogy majd kinövi .De azért nyomnád neki a showdert hogy nehogy még jól érezze magát hogy azt néz amit szeret.Én soha se fogom hagyni hogy beleszóljanak ebbe.Lehetek 10 vagy akár 30 éves .Nem érdekel hogy az emberek ezt nem nézik jó szemmel leszarom .
2011. okt. 2. 18:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!