Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az utcán meg kell kérdezni...

Ha az utcán meg kell kérdezni valakit, milyen szempontok alapján választanád ki őt (ha egynél több ember van a közelben)?

Figyelt kérdés

A múlt héten egymás után négy-öt alkalommal is leszólítottak az utcán, hogy segítsek ide vagy oda eljutni. Régebben is azt vettem észre, hogy hamar kiszúrnak segítségkéréshez. Feltűnt és elgondolkodtam azon, hogy vajon milyen szempontok vezetnek egy embert, amikor az utcán kiválaszt valakit, hogy az segítsen neki (ide vagy oda eljutni, térképet olvasni, megmondani, hogy hol,van ez vagy az).


Azért is érdekel ez, meert ezt a jelenséget éppenőgy tapasztaltam otthon bármelyik városban vagy falun, ahol éppen voltam, mint itt, külföldön.


Szeretném, hogy akit érdekel ez a kérdés, írja le, hogy kihez, milyen emberhez megy oda szívesebben, amikor az utcán eligazítást vagy segtséget kér?


Köszönöm!


2011. okt. 18. 22:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Hú hát ma nagyon kellett sietnem, hogy odaérjek egy helyre és fogalmam sem volt merre menjek, így bárkinek örültem aki szembe jött :D Az első embert leszólítottam. Amúgy középkorú, vagy idős nőket szoktam általában, de ha úgy adódik leszólítok bárkit, vagy bemegyek egy boltba a környéken és megkérdezem az eladót h hol van amit keresek. 20L
2011. okt. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%

Amikor megszólítok valakit, akkor az a kérdés, hogy szimpatikus-e, feltehetőleg tudja-e a választ a kérdésemre, és hajlandó lesz-e válaszolni.


Engem egyébként olyan 16-17 éves korom óta rendszeresen leszólítanak a legkülönfélébb kérdésekkel, gondolom bizalomgerjesztő a külsőm. Nemrég egy évfolyamtársammal volt vicces utunk, a városban sétálva félóra alatt vagy hatan kérdeztek tőlünk ezt-azt. Ő teljesen meg volt döbbenve ezen, mondta hogy soha nem szokták megszólítani az utcán.

Na most ehhez fontos adalék, hogy ő általában nagyon punkosan öltözködik, lila haj, neon holmik, stb. Aznap pedig éppen konszolidáltan nézett ki valamiért. Plusz én is ott voltam mellette, aki általában szimpatikus vagyok az embereknek. Mindenesetre meg kellett állapítania, hogy igen, valóban a ruha teszi az embert :)

2011. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Mosolygós, pozitív kisugárzású embereket kérdezek meg legszívesebben. Nekem nem fontos a nem/kor, csak, hogy nyugodt kedves embernek tűnjön.

Am tőlem is sokszor kérnek segítséget.

2011. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

Amikor még suliba jártam, az iskolatáska miatt sokszor leszólítottak külfödiek.


Egyébként erről van egy sztorim:

Régen sokat vártam a Népligeten a barátnőmre, együtt mentünk onnan suliba. Ahogy ott álltam, minden áldott reggel volt legalább egy magyar, aki megkérdezte, hogy merre van a buszpályaudvar. (Mondanom sem kell, hogy több helyen ki volt írva.) Egyik nap már hárman megkérdezték, hol a pu., erre jön egy külföldi turistacsoport, és hangosan mutogatnak a jelre, hogy: "büsz, büsz!"

Annyira kész voltam, hogy nem képesek a magyarok felemelni a fejüket, és körülnézni.


Egyébként én általában néniket szoktam megkérdezni.

24/L

2011. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is volt már olyan h úgy kérdeztem valakit, h ha 1 méterrel tovább sétálok, már látom, de ha nagyon el vagy veszve, hidd el h jobb ha kérdezel :)

Nekem is volt h teljesen ledöbbentem, fél órán belül 2x kérdeztek h mi hol van :) még jó h azokat pont tudtam :)

2011. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam nagyon válogatni, akin látom, hogy nem siet nagyon, azt megkérdezem, korra, nemre, "romaságra" való tekintet nélkül. Külföldieket értelemszerűen nem, mert nem hinném, hogy van helyismeretük itt.

Ha mosolyogva, kedvesen szólítok meg valakit, akkor még a legmorcosabb ember is azonnal elmosolyodik és szívélyesen segít.


Sőt, egyszer taxit hívtam és kiszámíthatatlan volt, hogy mikor érkezik, néha 1 perc, néha 15, így lementem megvárni. Az ajtó előtt egy hangoskodó roma csapat ült a lépcsőn. Mivel üvegajtó van, egy darabig hezitáltam, hogy kimenjek-e és ácsorogjak-e mellettük, hátha belém kötnek. Aztán úgy gondoltam, hogy eddig is azt a reakciót kaptam vissza, ahogy én közelítettem, próbáljuk meg.

Kimentem, kedvesen rájuk köszöntem, megkérdeztem, hogy láttak-e taxit a közelben várakozni. Mély csend lett, majd egyikük mondta, hogy nem. 10 percig álltam tőlük két méterre, sokkal halkabban beszélgettek. Aztán velem is szóba elegyedtek, nagyon kedvesen, érdeklődően, kulturáltan (!!!). Aztán az egyikük odafordult, hogy "szívesen beszélgetnénk még veled, de nézd, szerintem itt van a taxid!" Hátrafordultam és tényleg ott állt. Amikor beültem, még utánam kiabáltak, hogy jó utat.

Tényleg ennyit jelent, hogy az ember hogyan közelít másokhoz.

2011. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Foglakozás szerint is szelektálok. Ha lehet taxisofőrt, postást kérdezek. Ha ők nem tudják, akkor ki tudná, hogy hol van, amit keresek. Buszsofőr is szóba jön, ha éppen buszon utazom. Ő is ismeri a környéket, amit bejár nap mint nap. Ha ők nincsenek kéznél, akkor ápolt, nyugodt, normálisnak tűnő fiatal embereket. Időset csak végszükség esetén, mert ők elmesélik az utca történetét a keletkezésüktől kezdve, és a saját életüket is bónuszként, ami nem nagyon nyerő nálam, ha éppen sietek. Velük kivétel nélkül igy járok. Valamiért megoldom mindenki nyelvét. Romát, részeget soha nem kérdezek, inkább bolyongok még pár kört. De ha ismeretlen helyre megyek, akkor megnézem előtte a neten hol is találom pontosan, kiirom, merre kell menni, vagy kinyomtatom, vagy csupán megjegyzem. Igy nem is nagyon kell kérdezni.
2011. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
23%

Szia!


Ez tényleg egy érdekes kérdés. Én 19 éves lány vagyok és rendszerint huszonéves, egyetemista srácokat kérdezek meg, olyanokat, akik jófejnek tűnnek és nem utolsó sorban helyesek. De nem az ilyen beképzeltnek tűnő Adoniszokat, hanem akiken azért látni, hogy nincsenek elszállva maguktól. Nem tudom, hogy miért, ők általában sokkal kedvesebbek, mint a nők, akikhez ha hozzászólok, azt hiszik, hogy ki akarom őket rabolni vagy nem tudom, lenéznek, hogy nem tudok valamit. Meg a nénik is ilyen gyanakvóak, ezért maradok a jófej srácoknál. Nekem ez válik be.

2011. okt. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Sörensen válasza:
90%
Fiatal, csinos, értelmesnek tűnő lányokat szeretek megkérdezni. Ha olyan nincs, akkor valami olyat, aki kompetensnek látszik a kérdésemben, és megbízhatónak néz ki.
2011. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes kérdés.

Ha belegondolok én nem igen szoktam "szelektálni", kortól és nemtől függetlenül kérek segítséget, vagy akár csoportoktól, pároktól is.

Én inkább kisugárzásra megyek, tehát ha valakit szimpatikusnak találok, attól kérdezek.

Amúgy általában engem is gyakran megtalálnak az emberek, főleg a külföldiek, a kérdéseikkel.

L/24

2011. okt. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!