Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az utcán meg kell kérdezni...

Ha az utcán meg kell kérdezni valakit, milyen szempontok alapján választanád ki őt (ha egynél több ember van a közelben)?

Figyelt kérdés

A múlt héten egymás után négy-öt alkalommal is leszólítottak az utcán, hogy segítsek ide vagy oda eljutni. Régebben is azt vettem észre, hogy hamar kiszúrnak segítségkéréshez. Feltűnt és elgondolkodtam azon, hogy vajon milyen szempontok vezetnek egy embert, amikor az utcán kiválaszt valakit, hogy az segítsen neki (ide vagy oda eljutni, térképet olvasni, megmondani, hogy hol,van ez vagy az).


Azért is érdekel ez, meert ezt a jelenséget éppenőgy tapasztaltam otthon bármelyik városban vagy falun, ahol éppen voltam, mint itt, külföldön.


Szeretném, hogy akit érdekel ez a kérdés, írja le, hogy kihez, milyen emberhez megy oda szívesebben, amikor az utcán eligazítást vagy segtséget kér?


Köszönöm!


2011. okt. 18. 22:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ, milyen ügyben kell a segítség :). De úgy általában:

-hozzám hasonló stílusú (öltözködésben, hajban stb.) fiatalabbakat (itt mondjuk a 35 alattiakat értem), ill. olyan kedvesnek kinéző idős embereket szoktam, akik nem topisak, de nem is úgy öltöznek, mintha az operabálba mennének (plusz ha vki nagyon külföldinek néz ki, akkor alapból kilőve)

-kedves, segítőkésznek tűnő arc

-nincs füles a fülében, nem telefonál, nem olvas (mert ilyenkor én sem szeretném fordított helyzetben, ha zavarnának)

-járatosnak tűnik a helyen (céltudatosan megy vhová stb.)

2011. okt. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
71%

Ez tenyleg erdekes kerdes!!

Igy utolag visszagondolva,mindig ferfiakat szolitok le,akik baratsagosak. Idoseket soha,inkabb fiatalokat vagy kozepkoruakat. Noket miert nem? Fogalmam sincs!!:)


40/no/

2011. okt. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

Nagyon érdekes volt nézni és olvasni a válaszokat.


Azt szokták mondani, hogy általában a magas, ápolt, tiszta, határozott lépésekkel közlekedő emberek azok - nemtől függetlenül - akiket leszólítanak segítségkérésként az utcán. Teljesen mindegy, hogy mosolyog-e vagy sem, mert amikor egy ember el van veszve valahol és segítséget keres, akkor tudattalanul is általában olyan figurát keres 9önmagában, akit gyerekként támaszul és kapaszkodóul látott. Általában apafigurát.


A magas embereket általában kompetensebbeknek, sikeresebbeknek, okosabbaknak, jobban keresőknek, stabilabbaknak, nyugodtabbaknak stb. szokták vélni az emberek (ez az apafigura képe miatt van) - akár igaz, akár nem.


A határozottan járó, határozott mozgású embereket pedig céltudatosnak vélik - nyílvánvalóan. Az ilyen emberről feltételezik, hogy tud segíteni, mert hozzáértő.

A mosoly csak annyiból számít, hogy egy mosolygós emberről hamar vélik úgy, hogy segítőkész. (Az viszont nem egyenlő azzal, hogy tud is segíteni.)


Nagyon kíváncsi voltam a válaszokra, és még egyszer nagyon köszönöm azokat minden egyes válaszadónak!

2011. okt. 19. 17:34
 24/24 anonim ***** válasza:
Hozzám is vszonylag sokszor jönnek oda segítséget kérni. Pedig, nem vagyok feltűnő külsejű.
2011. okt. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!