Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan előítéletesek az...

Miért olyan előítéletesek az emberek a négerekkel szemben?

Figyelt kérdés
nem hiszem, hogy az összes néger "rossz"..

2012. febr. 25. 00:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja és még valami.Afrikában a négerek(sokan) utálnak minket fehéreket és csúnya (rasszista) dolgokat mondanak rólunk.Csak az Eu politikusok hallgatnak erről.Nagyon sok fehér nőt erőszakoltak már meg Afrikában de ugy,hogy egyszerre 10 néger ráment egy nőre.Csak Info
2012. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Először is zavar, hogy mindenki azon a vonalon mozog, hogy csak a nő lehet fehér. Tény, hogy ez a túlnyomó többség, de nekem például a feleségem fekete (kenyai lány, tanulni jött Magyarországra).


Egy két válasz, korábban elhangzott dolgokra:


"Miért kell neked épp egy néger?"

Nekem nem egy néger kell! Nekem a feleségem kell, hét éve, mióta ismerem. Képzled nem azért vettem el, mert néger és nem is azért akartam tőle gyereket. Személyiség, hasonlók, tudod... Ez nem igazán függ attól, hogy milyen árnyalatú a bőre (persze külsőre is tetszik, nagyon szép nő, nem tagadom).


"Ezt a fiút mindig idegenként fogja kezelni a magyar társadalom, akárhány éve is él itt közöttünk, mert annyira más, mint mi."

Nem hinném. Vagy a társadalom alatt azt a pár bakancsos s*ggfejet érted, akik hetven kilót nyomnak acélosban és két kőbányai világos után a világ királyainak érzik magukat? Mert akkor elmondom, hogy hét év után, a feleségem, hogy jellemzi a magyar népet. "Kedves, befogadó, barátságos." A legjobb barátnői is magyarok, a kollégái is, szeretik a munkahelyén, szeretik az utcánkban... Amúgy a kedves érdeklődést nem szabad összekeverni a bántó dolgokkal. Ha valaki megkérdezi honnan jött, vagy a haját meg akarja fogni az nem bántás. Hanem kíváncsiság, ami nem rossz dolog, főleg ha mosolyogva teszi. Nem tagadom, engem is mozgatott a kíváncsiság kissé, mikor beszélgetni kezdtem vele, azon az egyetemista bulin...


"Az ő országában valszeg szegénység, nyomor van. Ezért számára te egy főnyeremény vagy, hiszen hozzá képest gazgagnak túnhetsz számára. Ezért aztán ha már megkaparintott magának, de a kapcsolatotok nem sikerül, elég nehéz lesz lepattintani."


Már nem azért, de aki egyetemre jön Magyarországra, az iszonyatos pénzeket kell, hogy kifizessen. Első kézből tudom. Afrika országai szegények, de gazdag emberek élnek ott is. Az apósomék háza Nairobiban nagyobb, mint a miénk. Igazság szerint én panelből jöttem, a feleségem meg egy gazdag családból, aki megengedhette magának, hogy a fiukat és a lányukat is Európába küldje tanulni. Ő igazából anyagilag rosszabbul is járt, hogy itt maradt velem.


"Ja és még valami.Afrikában a négerek(sokan) utálnak minket fehéreket és csúnya (rasszista) dolgokat mondanak rólunk.Csak az Eu politikusok hallgatnak erről.Nagyon sok fehér nőt erőszakoltak már meg Afrikában de ugy,hogy egyszerre 10 néger ráment egy nőre.Csak Info"


Ebben legalább van valami. Elég sokszor járok kenyában, évente legalább egyszer-kétszer és voltak már érdekes történések. A határőr belekötött az útlevelembe és nem akart beengedni, majdnem húsz percig a reptéren. Elég egyértelműen utalva rá, hogy azért, mert fehér vagyok és helyi feleségem van.

Más biztonsági őr egy áruházban vigyorogva kipakoltaott, megmotozott, aztán közölte, hogy mehetsz. Mikor kérdeztem, miért tette azt mondta röhögve, hogy "ellopod a nőinket". Egy kalauz is megbüntetett (egyszer vonatoztam Kenyában), pedig volt jegyem. Magyarázatként csak az ujjamra mutatott-rajtam volt a jegygyűrűm.

Volt olyan árus is a tengerparton, aki engem nem volt hajlandó kiszolgálni, csak a feleségemet. Aztán kiselőadást tartott neki, hogy váljon el tőlem, mert a helyi férfiak mennyivel jobbak a fehéreknél.


De akkor mondjuk el azt is, a helyi nők hogy állnak a kérdéshez. Egy másik áruházban odajött hozzám egy idősebb eladónő 40-50 éves és kérdezte, honnan jöttem, majd alaposan kivallatott, hogy rendes lány a feleségem, főz rám rendesen, szeret-e igazán stb. Majd adott három puszit és úgy búcsúzott "Ugye, hogy mi milyen rendes nők vagyunk? A legrendesebbek a földön! Isten áldjon!" Közben végig mosolygott.

Másszor egy belvárosi étteremben egy ránézésre negyvenes pincérnő hozott nekem egy üveg jobb fehérbort. Kenyában a fogásokat egyesével szokás fizetni, nem egyben, mint Magyarországon. Nyúltam a tárcámért, mikor végigsimította az arcomat, adott egy puszit, majd a fülembe súgta "Nem, nem, ne fizessen! Ez ajándék azért, amiért megbízik BENNÜNK és viszi a jó hírünket, a kenyai lányok jó hírét a világba."


Emberek a feketék is, ebből következően vannak köztük, orvosok (sógorom), mérnökök (apósom), tolmácsok (feleségem), továbbá rablógyilkosok és diktátorok is.

Túl van bonyolítva a kérdés. Az embert nézzük és ne a színét, ennyi a kérésem.

2012. febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kedvencem ebből a felhozatalból:


"nekem azt mondták,hogy imádják a fehér lányokat mert a fehér lányok csak szexelni akarnak"


És ezért miért a pasit utálod???? Ha egy lány úgy viselkedik, mint egy eldobható papírzsebkendő, ne csodálkozzon, ha úgy is bánnak vele.


Gondolom, ez a tény egyébként nem zavarna, ha veled szexelnének azok a lányok.

2012. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Már miben fertőzöm a környezetem?
2012. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nehéz hozzátenni a teljeshez (a fent leírt hosszabb szöveg a kenyai feleségről).

Én is csak annyit fűznék hozzá, hogy semmi sem a színétől függ, hanem a személyiségétől. Magyarok közt is vannak szemetek és rendes pasik, ugyanez a helyzet a feketék között is. Az én párom is az, és egy főnyeremény. De például van egy haverja, aki 4-5 lányt hülyít egyszerre, de a szexen kívül semmi mást nem akar tőlük. Szoktam is morogni miatta, mert sajnálom azokat a naiv lányokat. Az én bizalmamat is ki kellett érdemelni, nem ment egyik napról a másikra, de ugyanúgy ki kell érdemelnie egy magyar srácnak is (még jobban, hiszen közülük már jóval többen vertek át/aláztak meg, stb.) Az lenne a tanácsom, hogy legyen eszed, ismerd meg jól és ne add magad könnyen. Ha pár hónap múlva látszik, hogy komolyan érdeklitek egymást és ez nem egy futó fellángolás egyikőtök részéről sem, a családod is el fogja fogadni végül. Az én párom 4 hónap után mutatkozott be a szüleimnek, nálunk töltötte a karácsonyt, és mindenki nagyon szerette, még az előítéletes nagyapám is. Már az összeköltözésen gondolkodunk és mikor ezt megemlítettem otthon, senkinek nem volt vele problémája.

Még annyi, hogy egy előttem szóló említette a vallást. Azzal tényleg vigyázni kell. Az én párom keresztény, és rugalmas, elfogadja a laikus támadásaimat, és élvezetes,intelligens vitákat folytatunk a kérdésről(hiszek Istenben, de nagy Biblia és egyházellenes vagyok). Viszont ott, ahonnan ő jött, rengeteg muzulmán van és folyamatosan rémtörténeteket mesél arról, hogyan bánnak a nőikkel és milyen elvakultak a vallásukat illetően. Ne kezdj muzulmánnal, mert nagyon meg fogod sínyleni, és nagyon nagy bajba kerülhetsz, van, ahonnan már nincs visszaút, akkor sem, ha már menekülnél. A másik fontos dolog, amire érdemes odafigyelni, hogy milyen céllal van az országban. A menekültekre, illegális bevándorlókra nagyrészt valóban igazak a rémhírek. Házasságot erőltetnek a papírok miatt, és betegségeket kaphatsz tőlük. Az én párom pl. szinte mániákusan takarítja a fürdőszobáját/wc-jét minden nap, ha pl. a lakótársához kétes eredetű haverok, ismerősök érkeznek. Akik legálisan jönnek, dolgozni, egyetemre, tiszták és egészségesek, le is tesztelik őket.

2012. febr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm Kedves Utolsó a kiegészítést! Igen, a menekültek veszélyesek. A feleségem mivel tolmács és több afrikai nyelvet is beszél, egy időben dolgozott menekülttáborban, segített a menekülteknek ügyeket intézni. De hamar otthagyta, mert nem bírta őket. (Pedig nem sok emberrel volt dolga.) De általánosságban ápolatlanok voltak, követelőzőek, volt, aki megörült a feleségemnek, hogy végre egy fekete foglalkozik velük-de aztán neki is a szemébe hazudott az adataival kapcsolatban.


Elege lett ezekből az emberekből és felmondott. Most egy olyan cégnél van, ahol az anyanyelvi szintű angolját és az afrikai nyelveket egyaránt tudja kamatoztatni-persze most nem, mert GYES-en van.


A menekültek "életvitele" amúgy általános, nem csak a feketék, de a fehér bőrű szerb, albán, macedón, grúz, örmény menekültek is ilyen visszataszítóak, azt mesélte. Általánosságban a menekültekkel kell vigyázni!


Muszlimok. Ebben is igazat szólt, Kedves Előző. Kenyában a lakosság tíz százaléka muszlim és velük van a legtöbb baj az országban. Az iszlám lakta részekre a legtöbb kenyai azt mondja, még pénzért sem menne oda (feleségem családja, egy-két ismerős). Az ország muszlim szomszédja északkeletről Szomália és néhány iszlám hitű "forradalmár" átmegy néha a kenyai határon helyieket és ott tartózkodó külföldieket ölni. Állandóan ezzel vannak tele a kenyai hírek. Igen, jobb velük vigyázni. A rossznyelvek szerint a bűnözők többségét is ők adják az országban-bár ez csak pletyka.


Egyébként a feleségem keresztény, ahogy a kenyaiak többsége (evangélikus), engem reformátusnak kereszteltem, bár ritkán járok templomba (ünnepeken). Tény és való, hogy a keresztények elfogadóbbak.

2012. febr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
még nem nagyon ismerem..csak annyit tudok róla hogy itt tanul Budapesten és Szomáliából jött..remélem nem lesz vele semmi baj..
2012. febr. 27. 19:01
 18/18 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Hosszas keresgélés után megtaláltam a kérdést.

Kedves Kérdező!

Továbbra is azt tudom neked javasolni, hogy ismerd meg jól a srácot, beszélgess vele, stb. és pár hónap múlva úgyis eldől, hogy lehet-e ebből komolyabb kapcsolat, vagy sem. Egy randi alapján még nemigen lehet sokmindent leszűrni.

Üdv: Napirai

2012. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!