Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok tovább abban a...

Tudnátok tovább abban a házban élni ahol meghalt a férjetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 09:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy eladnátok? Netán a holmikat se tartanatok meg?ágy stb? Végülis a kórházban is lehet hogy halott feküdt ott előtted és mégis belefekszel fura dolgok ezek
2012. márc. 18. 09:14
 2/11 anonim ***** válasza:

A kórház az más dolog.Ott nem tudunk és nem is tudhatunk semmit annak az ágynak az "előéletéről",amibe befektetnek bennünket,és ez persze így is van jól.


Hm,a dolog érdemi részét neked kell tudni.Ha nem megy számodra az ottlakás,akkor add el, és a pénzből vegyél egy kisebb lakást...(gondolom,ha egyedül maradtál,akkor egymagadnak nem kell feltétlenül kert,illetve egy ház se,elég lenne bőven egy minigarzon,vagy egy max. 2 szobás lakás,egyikben laksz,a másikban meg ha jön valami vendég vagy unoka vagy gyerek vagy valaki,akkor ott le lehet ültetni,a másik szobát meg olyankor be lehet zárni,mondván: az a privátszférád,a hálód,arra ne legyen kíváncsi senki.

2012. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja és ha kisebb lakást veszel,akkor a rezsi se lesz nyilván annyi,mint egy hatalmas házé(idén is lesz majd tél a nyár után),és nyilván neked se mindegy,hogy mennyi pénzt költesz fára(ha van vegyestüzelésű kazán a házban), vagy ami még drágább,gázra...
2012. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fogadd részvétem.

Akik ilyen tragédián átmentek az ismerőseim közül, a végén mind eljutott arra a döntésre, hogy először csak a ruháit (1-2 kisebb darabot hagyott emlékbe), majd a közös bútort cserélte. A legtöbb esetben a lakást (házat is) cserélte. Gondolom, a végén rájöttek arra, hogy az emlékeket nem lehet lecserélni, vagy a házzal együtt eladni, de a minden-napi élet biztosan könnyebb, ha nem látjuk ugyanazokat a dolgokat, tárgyakat nap mint nap, ami a közös (boldog) életre emlékeztet.

Ha te is úgy érzed, hogy könnyebb lesz az életed, akkor tedd meg. Emlékét úgyis őrizni fogod szived mélyén.

2012. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a kórházban jó esetben keveset van az ember ott nem gondolkodik ezen. Az otthon az más, főleg ha otthon halt meg. Van akinek emlék és semmitól nem vállna meg. Én ha a párom otthon halna meg, biztosan semmit nem tartanák meg, de lehet lelépnék. Akkor úgyse kötne oda semmi. Valami emléket talán meghagynák, de nem annyira a tárgyak a fontosak ilyen esetben.
2012. márc. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd, a mamám tud és tudott.

Pedig egyedül él abban a házban. Azt nem tudom hoigy bírkózott meg a lelki részével de valahogy sikerült neki.

Mi akkor értünk oda amikor a papám még ott feküdt a konyhaajtóban és le sem volt takarva...

Már 18 éve történt a mai napig ha a mamámnál vagyok magam előtt látom ahogy a papám ott feküdt és sokszor előfordul hogy egy nagyot lépek a konyhába menet, mintha a papám lelkét/szellemét vagy mittudomén mit akarnám átlépni..

Nekem a mai napig fura érzés

2012. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tisztalelkiismeret kell ahhoz, hogy abban a hazban tudjon elni tovabb, az elhunyt elettarsa! Ha szeretetben eltek, akkor szivesen, boldogan marad a kozos otthonban, ahol a szep emlekei kozott tud tovabb elni, viszont ha ez nem igy tortent, akkor egy allando lelkiismeretfurdalas, belso felelem, szorongas stb., ekkor szoktak inkabb menekulni a kozos otthonbol!
2012. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez inkább személyről szól, és nem a lelki-ismeretről. Ha valaki olyan nagyon szerette az elhunytat, hogy fáj neki nap mint nap szembesülni azzal, hogy ő elment, nem biztos, hogy képes ott maradni. Szerintem ennek semmi köze a tiszta vagy nem tiszta lelki-ismerethez.
2012. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt sokan sokfélét mondtak,én is már megosztottam véleményemet.


Azt kell mérlegelned,hogy mennyire kellemesek az emlékek,fájna-e azok elveszítése,ha egy idegen helyre költöznél,ahol nincs semmi emlék.


Ha csak fájó emlékeid vannak(pl.vert a férjed,vagy ilyesmi),akkor viszont kétség sem fér hozzá,hogy minnél előbb megpróbálnám eladni,és menekülnék onnan.Sőt,lehet, addig is megérné elmenni onnan valami olcsóbb albiba.

2012. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:40

Ez sokkal bonyolultabb, hiszen nem valoszinu, hogy megoldhato egy koltozes pl. s nem beszelve arrol, hogy mennyi idos az ozvegy, s milyen korulmenyek kozott el stb. TEhat elfogadni kell barmennyire is fajdalmas ez, de a megvaltozhatatlant elkell fogadni, ebben az ido segit. Viszont elmenekulni nem lehet, nem ez az igazi megoldas, mivel az uj otthonban is az ozvegynek az elmeje ott van, tehat emlekezni tud, igy valojaban nem az otthont kell cserelni, hiszen egy koltozes, uj kornyezet stb. nem olyan egyszeru nagyon sok ember szamara. Az elmeben vannak a regi emlekek, erzesek.

2012. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!