Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok, akiknek beszólnak a...

Azok, akiknek beszólnak a rossz helyesírás miatt, nem szoktak elgondolkodni azon, hogy esetleg jogos? És miért nem tesznek ellene semmit?

Figyelt kérdés
Nem azok, akik szólnak, hanem azok, AKIKNEK.
2012. jún. 10. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Modortalanság beszólni. Különben lehet, hogy tesznek, és újabbak nem írnak helyesen.Akinek nincs érzéke, az hosszú évek alatt is nehezen javít a helyesírásán. Van, akinek nehezen megy, esetleg van valami diszje. Diszgráfiás.
2012. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírás miatt már nem is szólok, de vannak akik olyan rettenetes stílusban írnak, hogy már az érthetőség rovására megy. Szerintem a chat miatt szoknak rá egyesek arra, hogy figyelmen kívül hagyjanak minden szabályt. Gyorsan kell írni, nem maradandó, a lényeg csak az információ átadása. Tudnak is helyesen írni, de nem szempont számukra. "Neten írok, nem számít most hogyan."

Itt "szóltam be" legutóbb...:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__egyeb-kerdesek__30..

2012. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Aki a rossz helyesírása miatt nem szégyelli el magát - sőt, neki áll feljebb! - az vagy éretlen kölyök még, vagy már felnőtt, de akkor szellemileg a legsilányabb fajta. Vannak ugyan diszgráfiás emberek, de nem olyan számban, mint ahányan itt szerencsétlenkednek. A butaságot, slendriánságot és általános igénytelenséget könnyű holmi "disz"-ekkel magyarázni.
2012. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gondolkodnak, még ők érzik sértve magukat! Mondjuk érthető, a nyelvtantanárjuk biztosan hetente néhányszor helyreteszi őket, de mégsem ért el náluk eredményt, túl buták szegények, még a saját anyanyelvük helyesírási szabályai elsajátításához is. De legalább önérzetük van..
2012. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amiért te nem fogalmaztad át a kissé nyakatekertre sikerült kérdést.

Nem jogos, mert általában válasz HELYETT kapják a helyesírási kiigazítást. Ez kérdező oldal. NEM fórum, ahol lehet beszélgetni. Itt a kérdésre vár választ, nem pedig megjegyzéseket. A szabályzatban is benne van. Mindenki elfogadta. A mottóban is: "itt megkérdezheted"

talán, akinek rossz a helyesírása, az addig ne tegyen fel kérdést, míg meg nem javul?

Lehet hogy több tanácsra van szüksége egy rossz helyesírónak, vagy többször van kérdése, mint annak, akinek jó a helyesírása!

Te miért nem fogalmaztad meg stilisztikailag helyesen a kérdést? Vagy nem tudtad, vagy nem volt türelmed. A helytelenül írók ugyan így vannak.És lehet, hoyg küzdenek ellene. Nem tudjuk.Azért utasítják vissza a helkyreigazítást, mert nem odaillő, zavaró, bántó, és nem válasz a feltett kérdésre.

2012. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"..silányabb fajta"

van még silányabb fajta is: aki nem tiszteli a másik embert, megítéli egy nem tetsző tulajdonságból.

Az ilyen vagy "ateista" (HB), vagy érzelmileg sérült.

Jó, hoyg nem sterilizáltatni küldöd, aki vét a helyesírás szabályai ellen! És aki az oldal szabályai ellen vét???!!! Az nagyobb hiba, nem? Saját szavát szegi!!

2012. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
diszempátia, diszimpátia
2012. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki elgondolkodik rajta, de a helyesíráson kívül van más idegesítő dolog is: pl ha valaki minden mondata végére felkiáltó jelet rak. Nálam ez úgy hat, mint a caps lock használata, vagyis mintha kiabálnának velem. Barátnőm is így írt addig, míg közöltem vele, hogy nem vagyok hajlandó neten beszélgetni vele, ha nem szokik le róla. Leszokott :D


Az ilyen félregépelésből, figyelmetlenségből adódó hibák nem nagyon zavarnak, mert én is néha eltévesztem, de amikor látom, hogy a kérdezőnek csapnivaló a helyesírása, az elgondolkodtat, hogyan is végezhette el akár az általános iskolát. Tudom, hogy vannak diszgráfiás emberek, de ezen kérdések és megnyilvánulások többsége iszonyú butaságot és primitívséget rejt magában.

2012. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

18:38-as:


Aki - hacsak valóban nem diszgráfiás, mert akkor más a helyzet - a csapnivaló helyesírásával még henceg is, és a jó szándékú, emberséges hangú szóvátételt pökhendien visszautasítja, az primitív. A primitív ember pedig silány. Ami engem illet, hagyom a "PC"-t másra.

2012. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

# 5/8 ma 18:35


A kérdésem nem ezzel az oldallal kapcsolatos, ha az volna, úgy tettem volna fel a kérdést, hogy "Akik ezen az oldalon nem tudnak helyesen írni...blablabla".


Stilisztikailag hogy hangzana helyesen ez a kérdés? Én nem fortyanok fel, hanem kíváncsi vagyok. Én így tudtam megfogalmazni, de nem harapom le senki fejét, ha szól, hogy nyelvtanilag nem helyes, ahogy írok vagy beszélek.

2012. jún. 10. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!