Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szomszedaim cigifustje...

A szomszedaim cigifustje kiborit. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Kikeszitenek az alattam levo szomszedok. A lakasban lemertem, 32 (!) fok van es szelloztetni sem tudok normalisan, mert a szomszedok cigi fustje beszall hozzam. Az en teraszom be lett epitve, vagyis ami alattam van az egyenesen hozzam szall be. Konkretan olyan mintha a a lakasban gyujtananak ra. Soha nem tudok szelloztetni. Tegnap ejjel hajnali 3ig kint voltak a teraszon,es ma reggel 9 kor is. Nyilvanvaloan nem tilthatom meg nekik, hogy ne azt tegyek, amihez kedvuk van a sajat otthonukban,igy is alig van hely, ahol ra tudnak gyujtani.. De asztmam van es nem akarok passziv dohanyossa valni a sajat otthonomban.. Tehetek barmit is?

2012. jún. 24. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Huh , nehéz ügy.


Jogilag nem tehetsz semmit , mivel a saját lakásában azt csinál amit akar.


Viszont megkérheted hogy dohányozzanak a ház előtt és ne bent mert mindig hozzád száll fel.

2012. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

"Nyilvanvaloan nem tilthatom meg nekik, hogy ne azt tegyek, amihez kedvuk van a sajat otthonukban,igy is alig van hely, ahol ra tudnak gyujtani.."


" Tehetek barmit is?"


Nem értem miért kérdezed, ha te is tudod a választ.

2012. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A hetedikrol nem hiszem, hogy lesz kedvuk lemaszni..:( felek, ha szolok, csak rosszabb lesz.rendesen kihasznaljak a teraszt, baratokat fogadnak, iszogatnak kint.. Ami szinten ertheto, de a fust.. Nagyon kiborit;(
2012. jún. 24. 10:14
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Próbálj meg ventilátort használni. Én társas házban lakom /4 lakásos, kétszintes/, de ha hiszed, ha nem, valahol a falon átjön a szomszéd tüdőbeteg cigaretta füstje. Vagyis rögtön észreveszem, ha rágyújt. Azért megpróbálhatsz beszélni velük nagyon óvarosa és hivatkozz az asztmádra.
2012. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Jajj, nagyon megértelek, a cigifüsttel a világból ki lehet kergetni. :(


De sajnos, azon kívül, hogy megpróbálsz velük beszélni, nem nagyon tehetsz semmit. :( Sajnálom nagyon, tényleg, mert ez iszonyatos. :(

2012. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nehéz helyzet. Talán valami kompromisszumos megoldást kéne találni. Megbeszélni velük, hogy amíg kiszellőztetsz, ne az erkélyen cigizzenek.
2012. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Ne a terasz felöl szellőztess!
2012. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Nézd..az asztmádat sajnálom és megértelek, ha igyekszel vigyázni - de teljességgel őszinte leszek: én azt hiszem, ez a te füst-fóbiád, fokozott füst-érzékelésed...pszichés eredetű. Bocsáss meg, de nem tudom elképzelni, hogy az egy emelettel alattad dohányzók cigarettafüstje téged..fojtogatna. Akárhány cigarettát szívnak is el méterekkel lejjebb, az szabad térben magától eloszlik. Téged, mint asztmást, valószínűleg maga a cigarettázás tudata zavar ennyire. Hidd el, sem ettől, sem mástól nem leszel "passzív dohányos". Próbáld racionalizálni ezt a félelmedet, mert sajnos, pszichés okok is kiválthatnak asztmás rohamot.
2012. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
8 Ebben egyet kell,hogy értsek.Én sem dohányzom,a szüleim igen és lehetőleg egész nap a teraszon szívják.Ugyanúgy bejön a szobámba a füst,érzem,de nem vészes.Nem lesz büdös a szobám,én sem leszek az,csak megcsap a szaga.Szerintem az asztmára is ilyen hatással van.
2012. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Te meg tegyél ki egy zsák trágyát a teraszodra, majd gondosan zárd be az ajtót-ablakokat. Ha feljön a dohányoska panaszkodni a szag miatt, akkor mondd meg neki, hogy csak "pszichésen" érzi, hiszen nem egy zárt helységben van büdös. Hidd el, érteni fog a szóból.
2012. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!