Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért sírnak, ha...

Az emberek miért sírnak, ha elveszítik a hozzátartozójukat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy még azok is sírnak, akik vallásosak, így - legalábbis a Hit szerint - találkoznak a túlvilágon. Akkor miért sírnak? nem értem....

2012. júl. 2. 13:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Inkább a kérdésemre kéne válaszolni, nem pedig személyemet sértegetni! Köszönöm! :)
2012. júl. 2. 14:59
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a kérdésből látszik, hogy nem halt meg még közeli hozzátartozód.

Nekem meghalt apukám, már 4 éve, de még most is sokat sírok miatta. Nem tudom elfogadni, hogy nincs már többé. Igaz, én nem hiszek a túlvilágban, az viszont igaz, hogy neki talán már jobb így. Beteg volt, sokat szenvedett, most már legalább pihen.

De tényleg nem értem a kérdést, tényleg érzéketlen vagy.

2012. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg nem szoktam sírni, ha valaki meghal. Ok, sajnálom, de na...És leendő orvosként nem hiszem, hogy hátrány lenne, hiszen nem sírhatok minden betegem halálakor. Ok, együttérzést tanúsítok a hozzátartozóknak, és nyilván minden erőmmel meg fogom próbálni megmenteni az illető életét, de ha meghal, most nem sírhatok. Akkor nem lennék erős.
2012. júl. 2. 15:10
 14/20 anonim ***** válasza:

"Jó látni" ezt a sok embert hogy elküldik egymást, nem kívánatos helyekre.

Bocsánat, de Én továbbra is a Bibliát használom fel válaszadásra.

Mikor Jézus barátja Lázár meghalt, Jézus is könnyekre fakadt.

Pedig, nagyon jól tudta, hogy nem sokára vissza hozza az életbe.

Némely előttem szóló említette, hogy ki miért sír, és ez így igaz.Van akinek mély volt a kapcsolata, és a hiánya miatt van aki azért, mert az a hozzá tartozó volt a támasza, és talán ne tudja hogyan lesz tovább s kilátástalan lett az élete, de persze szerette is az illetőt.

Egy a lényeg a sírás egy szeretett személy elvesztésekor nem a gyengeség jele.

Vannak pedig azok akik talán azért nem sírnak, mert reménykedve Isten ígéretében tudják, hogy a feltámadáskor újra találkozni fognak a hozzátartozóikkal.Persze azért szomorúak.

2012. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nyilván az orvos nem sirathatja meg minden betegét. De kiváncsi lennék pl. mit tennél, ha meghalna a 2-3 éves gyereked. Mert ilyen is van ám, és a normális emberek ebbe bele szoktak rokkanni lelkileg.
2012. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nemcsak lelkileg, nagyon sokszor idegileg, fizikailag, sőt "szellemileg" is.


Bárkivel előfordul ilyen, azt hiszem, ennél rosszabb nem is létezhet a világon.

Részvétem.

2012. júl. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 homo ludensz ***** válasza:
Az a mérhetetlen űr ami keletkezik bennünk mikor egy közeli hozzátartozónk meghal(tranzíció). Sírunk mert elkeseredünk hogy nincs már velünk,de ebben a kultúrkörben nőttünk fel.
2012. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Megsiratni én pl. csak azt tudom, aki igazán közel állt hozzám. Pl. az anyai nagymamám halála nagyon megviselt, és a mai napig nehéz számomra, mert ő volt az egyetlen, aki mindig mellettem állt és megértett, még jobban, mint a szüleim / ők még szerencsére élnek /.

Ez valahol személy-függő. Meg függ az életfelfogástól is.

2012. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát én úgy vagyok vele addig segíts neki amíg él, a sajnálattal semmit sem érsz( persze érzelmi támasz, meghallgatás, stb is fontosak ), utána már nem kell sajnálni(az mindegy most hogy tovább él-e valahol vagy megsemmisül).

Egy halott siratása csak önsajnálat( Jó persze megértem, hogy ha 1-2 napig kell, hogy dolgoznia mit is jelent számára a halála).

Ha meg azért sírsz, mert rájöttél milyen rosszul viselkedtél vele az már mindegy, úgyis halott.

Amúgy én soha nem sírtam halott után, pedig nagyon szerettem őket, de elfogadtam és kész.(nem magamba fojtottam).

És nem fogom megérteni azt hiszem, hogy sok vallásos miért viseli sokkal nehezebben valaki halálát(lehet fél, hogy pokolra kerül :D, már ha keresztény körökben mozog ).

2012. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Jokka86 válasza:
sajnos azért, mert régen még amikor nem volt ennyire fejlett az ember, nem volt képes, felfogni, hogy miért nem mozdul a társa és miért hideg a teste, ez egyfajta sokkos állapotba hozza őt, amit mi úgymond megörököltünk tőlük. amikor kis gyerek voltam én is azt láttam, hogy mindenki sír körülöttem ha meghalt valaki, ezért én is sírtam. Ma már nem sírok, mert tudom, hogy ez az élet rendje. a gyerekemet is úgy fogom felnevelni, hogy soha ne sírjon, mert felesleges, van hogy jó érzés sírni és segíthet is, de amúgy felesleges.
2012. júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!