Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adott egy gomb, amit ha...

Adott egy gomb, amit ha megnyomsz kapsz több millió forintot, viszont egy ember meghal a világon, nem tudhatod ki. Megnyomnád?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 18:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
50%
A doboz. Érdekes volt.
2012. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
67%

"De a vonatos példa ugyanez. Feláldozol-e valakit hogy valaki más nyerjen. Itt feláldozol-e valakit, hogy Te nyerj 500e-t.

Ott feláldozol-e valakit, hogy másik 3 megnyerje az életét. Ugyanez.

Feláldogol-e valakit azért hogy valaki másnak jobb legyen."


De épp ez az. Te magad mondod. Feláldozol valakit, hogy VALAKI MÁSNAK jobb legyen. Ez önzetlen. Megölni valakit azért, mert neked pénzed lesz, az ÖNZŐ.

2012. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
50%
The Box (2009)
2012. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
50%

addig nyomnam mig mind a pokolra jutunk :D:D:D:D:D:D


Szuiszajd

2012. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
71%

Látom sokan nem értik a lényegét. Azt hiszitek következmények nélkül megnyomhatnátok a gombot? Egyértelmű, hogy a következő gombnyomásnál "teljesen véletlen" ti halnátok meg a 7 milliárdból. Mindennek van következménye, ezt nem lehet kijátszani.


Én nem nyomnám meg, de nem a következmények miatt, egyszerűen nem bírnám ezt megtenni valakivel, még akkor se, ha a világ másik oldalán él és sose halottam róla.

2012. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 rajcziz ***** válasza:
0%

A már említett vonatos kérdéshez; volt egy másik kérdés is: a családoddal mégy egy autóval egy hídon és te vezetsz. A kocsi hirtelen megcsúszik, és egy ember felé csúsztok. Félreránthatod a kormányt, de akkor a kocsi az egész családoddal lezuhanna a hídról. Mit tennél. Érdekes módon itt a többség félrerántaná a kormányt, tehát több embert "ölne meg".


A kérdésre válaszolva: szívesen mondanám azt, hogy nem nyomnám meg, de nem tudom, hogy élő helyzetben hogy viselkednék. Nem biztos ráadásul, hogy azokat a milliókat önző célra használná fel valaki. Ez egy örök kérdés, és én azt mondanám, hogy valószínűbb, hogy megnyomnám.

2012. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"Mindennek van következménye, ezt nem lehet kijátszani."

Tény. Más kérdés, hogy az illető számára _van-e_jelentősége_ a következményeknek? El tudok képzelni olyan, kellően életunt szociopatát, aki rekordot döntene a "másocpercenkénti gombnyomások" c. számban...

2012. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Nálam azbösszegtől függne, de amúgy igen, megnyomnám.
2012. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
nyomkodnám én egész nap :D
2012. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
nyomjuk egyutt xD
2012. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!