Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adott egy gomb, amit ha...

Adott egy gomb, amit ha megnyomsz kapsz több millió forintot, viszont egy ember meghal a világon, nem tudhatod ki. Megnyomnád?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 18:06
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Nem merném megnyomni. Amilyen szerencsétlen vagyok, biztos egy közeli ismerősöm, vagy családtagom halna meg. Viszont, ha biztosan tudnám, hogy egy vadidegen, akkor valószínű, hogy megnyomnám.


A 26-os válaszban szereplő autós példa érdekes. Főleg asz lepett meg, hogy elrántanák a kormányt. Szemrebbenés nélkül elütném a fickót/nőt/gyereket, ha ezzel a családomat és magam megmenthetem.

2012. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Nem. Mert abban benne lehet a párom is, ezt nem kockáztatnám meg. De ha olyan lenne, akit nem ismerek, sztem igen, vagyok olyan önző.
2016. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Én biztos hogy nem nyomnám meg. Semmi áron nem kockáztatnék hogy esetleg a szeretteim közül törtenne valamelyikkel meg. De úgyse nyomnám meg ha egy idegenről lenne szó, nem lennék képes tönkretenni valakinek és a családjának az életét.. nem éri meg az az 1-2 millió forint.. de még több se. Viszont ha tudnám hogy egy olyan ember halna meg mondjuk aki gyilkos vagy terrorista vagy bűnöző akkor valószínüleg megnyomnám. De alapból biztos hogy nem.
2019. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!