Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szerbiai...

Mit gondoltok a szerbiai emberekről?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy hangos és agresszív kisebbség miatt rosszul ítélik meg az emberek őket, akiket ismertem szerbeket, kimondottan barátságos, békeszerető emberek voltak
2012. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy szerb kollégám, nagyon kedvelem =)
2012. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon éltem, a magyar szerb határ magyar oldalán. De ez egy nagyon szegény környék, úgyhogy inkább a szerb oldalra költöztem, Szabadkára. Nagyon kedvesek velem a szerbek. A hipermarketben a pénztárosnő kisegített mosolyogva, mert valamelyik szerb szót rosszul mondtam, de mondta, hogy semmi baj. Szeretek itt élni. Itt legalább van munkám, nem úgy mint Bácsborsódon...
2012. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2012. aug. 31. 09:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm Vajdasági, nekem pozitív a tapasztalatom, pedig nagy előítéleteim voltak. Az tény, hogy vadabb nép, ami adódik a történelmükből, másrészt a mostani rossz gazdasági helyzetükből. Felnőtt egy háborút átélt nemzedék. A Vajdaságba sokan vándoroltak be menekült szerbek Boszniából, Koszovóból stb (főleg velük van a gond). Ezeknek a menekülteknek egy része sokkal nacionalistább, mint az átlag szerb. Azért, mert kisebbségi érzésük van szerintem, és így akarják bebizonyítani, hogy ők mekkora szerbek. Összefoglalva a többség normális, de van egy erősen nacionalista réteg, akikkel a szerb normális embereknek is bajuk van. Nemzetközi megítélésük is miattuk rossz. Foci huligánok, bőrfejűek, nacionalista menekültek. Ezekkel van a baj, és szerintem ezzel egy vajdasági is egyet értene. Viszont több pozitív példa is ért, van sok rendes ember is, mint mindenhol.
2012. szept. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!