Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki diplomás és...

Van itt olyan aki diplomás és nem tudott elhelyzkedni, majd szakmunkát vállat?

Figyelt kérdés
Már fél éve keresek munkát, de nem találok. Voltam néhány állásinterjún, sokszor úgy nézett ki majdnem..de a végén nem vettek fel. Én már ott tartok, hogy elmegyek a fenébe a tes.coba árufeltöltőnek, de a családom kiszekirozza a lelkem.. Most mit kéne csinálnom, százával pályázom a helyeket, ez van. Párom is folyamatosan cirkuszol, hogy majd lesz stb.."ne görcsölj rá" de én már nem bírom kivagyok teljesen idegileg. Én azt gondolom, hogy hiába a diploma ha kitörölhetem vele azt a bizonyost, akkor lejebb kell adni az igényeket. De a családom azt mondja, hogy hül.ye vagyok, mert akor minek tanultam. Nem tudom.
2012. aug. 31. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
A tesco nem a legjobb ötlet, most oda is nehéz bejutni! Kb 8 éve már, hogy ki lehet törölni a diplomával azt a bizonyost! Gondolkozzatok külföldben, hátha ott jobban tudnátok boldogulni!
2012. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha pedig mégis beadod a tesco-ba a jelentkezést, NE ÍRD bele se a diplomát, se a nyelvvizsgát. Jó tanács.
2012. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Megtkérdezhetem hogy miből van diplomád?
2012. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Sokan vagyunk ezzel így. És egyre többen leszünk. Sajnos.
2012. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell az állás nem a családodnak! Ha ők nem képesek a realitást elfogadni neked kell eszednek lenni!
2012. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegy milyen diplomád van, és hol kaptad. Bécsben (TU) végeztem közlekedésmérnökként, és már a mesterképzés előtt kaptam szerződést.

Néhány diploma már semmit sem ér jóformán, helyette érdemesebb elvégezni tisztességesen egy keresett szakmát.

2012. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi mindketten így voltunk, mindketten elvállaltunk más munkát mellette pedig tanultunk nyelvet és kerestünk munkát.


Már mind a ketten "rendes" helyen dolgozunk, jó fizetését :-)

2012. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Egész életedben dolgozni fogsz, úgyhogy szerintem ne fogd fel akkora tragédiának, ha most fél-1 évig nem tudsz elhelyezkedni...
2012. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit élcelődő lesz a válaszom, de diplomásként nem vállalhatsz szakmunkát, mivel nincs rá képesítésed. Maximum betanított munkás lehetsz. És ha azt kívánja a szükség, akkor vállalnod kell. Minek tanultál, most meg csak naplopó vagy, ha azt vesszük. Mindannyiunknak nehéz a munka frontján, de meg kell ragadni, amit meg lehet, még ha az betanított munka is. Az első mondatot csak amiatt írtam, mert szakmunkásként sértőnek érzem a hozzáállásod, főként, mert te nem mehetsz asztalosnak vagy cukrásznak vagy kereskedőnek csak úgy, mert neked diplomád van...

Üdv: egy szakmunkás

2012. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Próbálj meg saját lábra állni!


Sokan panaszkodnak, hogy nincs munkájuk vagy rossz a fizetésük. Egyet nem értenek csak meg: mindenki annyit tud legfeljebb keresni, amennyit a munkája másoknak ér, amennyit segítségével a cég termelni tud.


Milyen diplomád vagy egyéb képesítésed van mellette? Van olyan ága ennek a szakmának, amivel képes lehetnél önállóan munkát vállalni? Tudsz esetleg olyat, akinek ez sikerült hasonló képesítéssel a környezetedből? Ha igen, akkor hajrá, vállalkozni kell, tapasztalatból mondom.

2012. aug. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!