Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki diplomás és...

Van itt olyan aki diplomás és nem tudott elhelyzkedni, majd szakmunkát vállat?

Figyelt kérdés
Már fél éve keresek munkát, de nem találok. Voltam néhány állásinterjún, sokszor úgy nézett ki majdnem..de a végén nem vettek fel. Én már ott tartok, hogy elmegyek a fenébe a tes.coba árufeltöltőnek, de a családom kiszekirozza a lelkem.. Most mit kéne csinálnom, százával pályázom a helyeket, ez van. Párom is folyamatosan cirkuszol, hogy majd lesz stb.."ne görcsölj rá" de én már nem bírom kivagyok teljesen idegileg. Én azt gondolom, hogy hiába a diploma ha kitörölhetem vele azt a bizonyost, akkor lejebb kell adni az igényeket. De a családom azt mondja, hogy hül.ye vagyok, mert akor minek tanultam. Nem tudom.
2012. aug. 31. 11:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
elnézést ha sértő volt kedves szakmunkás, van két tisztességes szakmám a diploma elöttről. :) szóval mehetek annak is, de a betanitott munkást sem nézem le, lehet az leszek, inkább mint a szakmám amivel szintén csöd az egész. És tényleg nem nézem le a szak-betanitott munkát, pont ezt mondom, hogy velem veszekszik mindenki, hogy én hogy képzelem, hogy ennyi végzettséggel, elmegyek ilyenre. Hát úgy, hogy a sok papírom arra jó, hogy többször törlöm ki a valagam. Még te a szakmádban, elhelyezkedtél.pl asztalos, és kész csinálod. Amúgy párom is betanított munkás ezt csak arra, hogy én nem nézek le senkit és semmit, a csekk amit befizetek nem kérdi, hogy takarításból, vagy irodai munkából lett kifizetve. Pont ez csinál ki idegileg, hogy hü.lyének néznek ha "lejebb" adnám az igényeket. Folyamatosan áll a bál, hogy én hogy képzelem ezt.
2012. aug. 31. 12:16
 12/15 A kérdező kommentje:
Szakmámban lehetne vállalkozni, de kétlem, hogy kitermelné a vállalkozói díjat. Szóval veszteséges lenne sajnos.
2012. aug. 31. 12:18
 13/15 anonim ***** válasza:
Áruld már el, mi a szakmád és miből diplomáztál, léccci! Én pl. vegyésztechnikus vagyok, íróasztalom, beosztottam van, fizetésem, kilátásom alig. De ha sürgősen munka kéne, találnék.
2012. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha a szakmád alkalmas az önálló vállalkozás elindítására és Te magad mondod, hogy nem tudnál belőle megélni, akkor megvan a válasz rá, miért nem találsz vele munkát. Ha annyit ér a szakma, hogy nem jön ki belőle egy havi fizetés, akkor más se fogja érte sajnos megadni. Ez esetben pedig - család véleménye ide vagy oda - más utat kell választani, még ha alacsonyabb képzettséget igénylő irányban is.
2012. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem abban kell dolgozni, ami jobban fizet, vagy amit jobban élvezünk. A diploma még nem jelent magas fizetést vagy álommunkát. Haver is laborban dolgozik, pedig környezetmérnök, csak nem kell sehova. Széttanulta magát, de egy "buta" hegesztő vagy kőműves röhögve többet keres.
2012. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!