Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálatok mi van most a spájzban...

Nálatok mi van most a spájzban és a hűtőben, hány napi kaja?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk jönne egy zombitámadás (csak a hülye példa kedvéért), hány napig tudnátok otthon elélni a jelenleg fellelhető összes élelmiszert beleszámítva? Mi van a hűtőben, ha kinyitjátok?


Igaz, hó eleje van, de még ennek a hétnek a végéig nincs fizetés, alig van élelmiszer itthon, és eszembe jutott, másnál ez hogy lehet, mennyit "halmoztok" fel.



2012. szept. 3. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk alig van valami, de ez mindig így van. Nem szeretünk halmozni. Tésztán tudnánk élni sokáig :D meg lekváron.
2012. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hónap elején tele, most csak vaj + 1-2 paprika, azthiszem.
2012. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

hát ma voltam nagybevásárláson ahogy hét elején szoktam mindig úgyhogy most van étel.

de ez hét közepére ki is ürül úgyhogy pénteken már éheznénk ha jönnének a zombik:D

2012. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Most elég nehezen tudnék pontos leltárt irni arról hogy mi van itthon de szerintem 2 hónapig birnánk a zombi apokalipszist :)
2012. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tele vagyok különféle tésztákkal, darált húsokkal, csirkecombokkal, fagyasztott tengeri halakkal, máj, karaj is van. Konzervekből van egy csomó hal, fehérmártásos csirke konzerv, marha konzerv.Bab konzerv Van egy csomó szószunk. Pl: Balti szósz, Korma szósz (indiai szószok) Van egy csomó liszt, cukor, tojás vagy 5 doboz (15 darabosak) Sűrített paradicsom, sajt, mák,dió. Bőven van vaj, olaj. Van fagyasztott vegyes zöldség, borsó bab, brokkoli, sütni való krumpli.. Szóval tele van a hűtő és a mélyhűtő is.

Ha zombitámadás lenne akkor kihúznánk akár 4-5 hónapig is. Bár lehet a végén már csak vajas tésztát ennénk,de lenne mit enni.

Mi minden hónap elején csinálunk egy havi nagy bevásárlást, és ilyenkor dugig pakolunk mindent, mindennel. Tegnap hozták a rendelést ki, így most bőven van. (a múlt hónapiból is maradt még)

2012. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hmm.. zombiapokalipszis esetén berohannék a legközelebbi áruházba, és egy csomó konzervet, vizet vennék. Ami itthon van, az elég romlandó, nem élne túl egy zombit sem.


De nem halmozunk, pénz van elég (végül is erről szól a kérdés), frissen veszünk ételt.

2012. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi egy hónapig biztos kihúznánk: spájz tele van befőttekkel, szalonnával meg némi konzervvel, ellenben van 2 (!) hűtőládánk, tele hússal meg fagyasztott holmival :D vidéki élet előnye, hogy évente kétszer is tarthatsz disznóvágást, mely egész évre kitart...
2012. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok születnek! Mondjuk nem gondoltam volna, hogy ha nem tölthetnék fel az emberek a jelenlegi élelmiszerkészleteiket, lenne olyan, aki 4-5 hónapig bírná. Mondjuk én is így csinálnám szerintem, ha lenne miből, így a kérdés valóban erről is szólt, hogy kinek mennyi pénze van, de mégsem ez a fő vonal, hanem az érdekelt, hogy ki mennyi élelmiszert tárol otthon (amit abban lehet mérni talán, hogy mennyi ideig elegendő).
2012. szept. 3. 22:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy eltegyél néhány barackbefőttet meg disznóhúst elsősorban nem pénz, hanem szorgalom kérdése... de mind1 :) Persze ehhez az is kell, hogy vidéken élj vagy legalábbis legyen vidéki ismerősöd, ahol lehetőség van disznót vágni, illetve a gyümölcsöt ingyen, vagy jóval a bolti ár alatt beszerezni.
2012. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy a pénztől függ. Nálunk albérletben van egy mini kamra, meg egy icipici mélyhütő része a hütőnek. Ezért nem halmozunk kaját.
2012. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!