Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálatok mi van most a spájzban...

Nálatok mi van most a spájzban és a hűtőben, hány napi kaja?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk jönne egy zombitámadás (csak a hülye példa kedvéért), hány napig tudnátok otthon elélni a jelenleg fellelhető összes élelmiszert beleszámítva? Mi van a hűtőben, ha kinyitjátok?


Igaz, hó eleje van, de még ennek a hétnek a végéig nincs fizetés, alig van élelmiszer itthon, és eszembe jutott, másnál ez hogy lehet, mennyit "halmoztok" fel.



2012. szept. 3. 22:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egy másik dolog meg, hogy nem biztos, hogy ezek a legegészségesebb kaják. Nálunk pl. nincs kenyér, liszt, cukor, tészta, de van helyette pulykamell, hal, friss zöldség, gyümölcs. Tehát nem a zombiktól kellene félni, van egy olyan érzésem, hogy az egészségtelen étkezés és az abból kialakuló betegségek több embert vittek már el, mint az élőhalottak.
2012. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mi mindig halmozunk készletet, épp ilyen rendkívüli esetekre. (zombitámadás, akármi)

Fejből írom, de kb. ezek vannak:

-20 kg száraztészta

-5 kg liszt

-10 csomag reggelizőpehely

-30 befőtt (gyümölcsök)

-20 konzerv (kukorica, májkrém, sólet, stb.)

-20 csomag puffasztott rizs

-4-5 csomag aszalt gyümölcs

-10 tábla csoki

-gyógyszerek, kötszerek

-3 fogkrém

-5 szappan

-10 WC papír

-5 tekercs kéztörlő

-2 cs. szalvéta

-10 doboz pezsgőtabletta

-5 cs. szőlőcukor

-2 kg krumpli

-1 kg vöröshagyma

-1 kosár fokhagyma

-10 üveg paradicsomszósz

-2-3 kg só

-4-5 kg cukor

-1 üveg méz

-3 kígyóuborka

-2 cs. újhagyma

-a hűtőben pár joghurt, Túró Rudi, vaj, sajt, ilyesmik kisebb mennyiségben

-8 karton ásványvíz

-tisztítószerek, 2-3 flakon tartalék

-tisztítóeszközök: szivacsok, rongyok tartalékba


Mi mindig tartunk otthon készletet. Ez, amit leírtam, végszükség esetén szerintem kb. 2 hónapig lenne elég.

2012. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én városban élek, de minden évben telepakolom a mélyhűtőt disznóvágás miatt. Sokan vannak vidéken akik eladják a vágni való disznót. Én megveszem, majd disznóvágás napján lemegyek. Minden megcsinálnak, az én ízlésemnek megfelelően ízesítik a kolbászt, hurkát. Mindent kifizettek,és ha kész csak kocsiba teszem és viszem haza.

Emellett mindig veszek konzerveket, lekvárokat, lisztet, tésztákat. Amikor megyek a boltba napi bevásárláskor, és akciós dolgokat látok, többnyire veszek. Így szép gyarapodik otthon. Most is tele vagyok mindenféle kajákkal akár 1 évig is kihúznám..

2012. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
hát mi 4en lakunk otthon,de mindig tele van a hűtőnk.Körülbelül 3 hónapig bírnánk ki azzal a kajával,ami otthon van.Mindig van otthon kb.4-5 doboz tej.2 nagy doboz vaj.1 kiló kenyér,2rúd téliszalámi,egyéb csomagolt szalámik,parizer,egy fél trapista sajt,2 doboz 30 darabos tojás.Üdítők.tészta,konzerv,stbstb,szóval nem halnánk éhen
2012. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!